Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów “na swoim” – BCC prowadzi migrację systemu SAP ERP

Kompleksowe rozwiązanie SAP ERP funkcjonujące na własnej platformie sprzętowej będzie efektem projektu migracyjnego, prowadzonego przez BCC dla rzeszowskiego Zakładu Metalurgicznego – jednej z największych firm przemysłu ciężkiego na Podkarpaciu.

WarszawaZakład Metalurgiczny WSK Rzeszów Sp. z o.o. (ZM), zatrudniający obecnie ponad 800 osób, powstał w wyniku wydzielenia działalności odlewniczej i kuźniczej z firmy WSK PZL Rzeszów, należącej do koncernu Pratt & Whitney. Od marca br. przedsiębiorstwo posiada strategicznego inwestora branżowego. Funkcjonowanie Zakładu Metalurgicznego jako w pełni samodzielnej firmy wymaga przeniesienia rozwiązań SAP, funkcjonujących dotychczas na platformie sprzętowej WSK PZL Rzeszów.

Przedmiotem projektu, prowadzonego przez BCC od lipca br., jest migracja rozwiązań funkcjonalnych SAP ERP oraz danych dotyczących ZM, jak również instalacja i uruchomienie systemu na platformie sprzętowej ZM. Kontrakt obejmuje również zakup licencji na oprogramowanie SAP dla 70 użytkowników.

Zakres SAP ERP podlegający migracji to: rachunkowość finansowa, środki trwałe, kontroling, gospodarka materiałowa i zaopatrzenie, planowanie produkcji, sprzedaż i dystrybucja oraz zarządzanie kadrami. Po zakończeniu projektu, planowanym na styczeń 2008, wszystkie kluczowe dla funkcjonowania firmy procesy biznesowe będą więc obsługiwane przez system SAP ERP.

“Do realizacji naszego projektu wybraliśmy BCC, z uwagi na szerokie doświadczenia firmy w migracjach tego rodzaju. Nie bez znaczenia była też dobra ocena pracy BCC w przedsięwzięciach SAP prowadzonych w WSK PZL Rzeszów, oraz referencje z branży metalurgicznej” – powiedział Jacek Zapalski, Główny Specjalista ds. Systemów Informatycznych ZM.

“W wyniku projektu będziemy dysponować własnym rozwiązaniem ERP, wspierającym najważniejsze obszary zarządzania. System SAP ERP tworzy dla nas, teraz już całkowicie samodzielnego podmiotu, solidną podstawę do dalszego rozwoju i ekspansji rynkowej” – dodał Władysław Jasiczek, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy ZM.

Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów sp. z o.o. jest jednym z największych przedsiębiorstw przemysłowych w regionie rzeszowskim. W jego skład wchodzą Kuźnia, Odlewnia Aluminium, Odlewnia Żeliwa oraz Wydział Mechaniczny, zatrudniające w sumie ponad 800 osób. Firma została wydzielona ze struktur WSK PZL Rzeszów, a od marca 2007 r. jej inwestorem strategicznym jest ZAMCO Sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest Hugh Aiken. Główni odbiorcy produktów Zakładu Metalurgicznego to przemysł motoryzacyjny, kolej oraz przemysł energetyczny.