SAP Business ByDesign – Nowy Produkt SAP dla Średnich Przedsiębiorstw

Zalety eSOA i on-demand w zasięgu ręki

Nowy JorkFirma SAP AG (NYSE: SAP) zaprezentowała SAP® Business ByDesign™, najbardziej kompletne rozwiązanie on-demand, dedykowane dynamicznie rozwijającemu się rynkowi średnich przedsiębiorstw. Zaprojektowany w oparciu o cztery podstawowe idee – kompletność, łatwość użytkowania, elastyczność i obniżanie całkowitego kosztu posiadania (TCO), SAP Business ByDesign to rozwiązanie on-demand dostępne wraz z serwisem i wsparciem. Firma SAP oferuje personalizowaną wersję próbną produktu dla wybranych klientów, którzy będą mogli testować i ocenić rozwiązanie za jedyne 149 dolarów miesięcznie za jednego użytkownika.

Uzupełniając aktualną ofertę produktów SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw, rozwiązanie to już pomaga pierwszej grupie klientów z całego świata usprawnić procesy biznesowe w ich organizacjach. SAP Business ByDesign jest już dostępny dla klientów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, a teraz także dla firm z Chin, Francji i Wielkiej Brytanii.

“Dzięki SAP Business ByDesign, dodajemy zupełnie nowy model biznesowy do obecnego, który od wielu lat odnosi sukcesy na światowych rynkach,” powiedział Henning Kagermann, CEO w SAP AG. “SAP Business ByDesign został stworzony po to, by zdecydowanie uprościć zarządzanie w średnich firmach, obniżyć całkowity koszt posiadania najnowocześniejszych narzędzi informatycznych oraz połączyć wydajność z elastycznością. Technologiczne zalety architektury eSOA wkraczają na poziom procesów biznesowych i umożliwiają klientom wykorzystanie do maksimum najnowszych trendów biznesowych bez konieczności stawania się ekspertem w zakresie informatyki. Takiego właśnie, ekonomicznego i prostego w użyciu rozwiązania dla średnich przedsiębiorstw brakowało dotąd w naszej ofercie.”

Rozszerzenie zasięgu oferty SAP na rynek wart 15 miliardów dolarów

SAP Business ByDesign uzupełnia obecną ofertę SAP zawierającą rozwiązania SAP® Business One, SAP® Business All-in-One i SAP® Business Suite, co umożliwia obecnie dotarcie do firm każdej branży i wielkości. SAP Business ByDesign jest najbardziej kompletnym rozwiązaniem on-demand, dedykowanym specjalnie rynkowi średnich przedsiębiorstw zatrudniających od 100 do 500 osób, które dotąd nie rozważały zakupu rozwiązań SAP. Firma SAP ocenia, że w samych Niemczech i Stanach Zjednoczonych działa ponad 60 000 takich przedsiębiorstw, a globalna wartość tego segmentu rynku wynosi około 15 miliardów dolarów. SAP Business One przeznaczony jest dla najmniejszych firm, natomiast SAP Business All-in-One to produkt przede wszystkim dla firm, które wymagają funkcjonalności branżowej i znacznej elastyczności ze względu na specyfikę swojej organizacji. W czasie premiery, firma SAP zmieniła także nazwę jedengo ze swoich dotychczasowych rozwiązań, by lepiej wyrażała ona spójność oferty. SAP All-in-One nosi obecnie nazwę SAP Business All-in-One.

“Nowe rozwiązanie on-demand SAP, dedykowane rynkowi średniej wielkości firm łączy innowacyjność z prostotą użytkowania i konfiguracji, wykorzystując wiedzę biznesową SAP, zdobytą przez ponad 30 działalności na rynku,” powiedział Henry Morris, senior vice president for Worldwide Software and Services, IDC. “Dzisiejsza premiera jest wydarzeniem obiecującym wiele dobrego dla SAP – doceniam przede wszystkim spójną strategię rynkową, połączoną z optymalną skalowalności aplikacji i szerokim poparciem ze strony kanału sprzedaży pośredniej. Wprowadzenie nowego produktu czyni dotychczasową ofertę SAP bardziej spójną.”

Innowacyjne rozwiązanie zbudowane na platformie przyszłości

SAP Business ByDesign to rozwiązanie zupełnie inne od tych, które są obecnie dostępne na rynku. Jego wdrożenie przyczynia się do uzyskania szybkiego wzrotu z inwestycji, a także pomaga klientom obniżyć koszty użytkowania oprogramowania biznesowego. Nie ma bowiem już potrzeby organizowania szkoleń IT dla pracowników, inwestycji w sprzęt, usługi czy wsparcie. W pełni zgodne z architekturą eSOA, nowe rozwiązanie zbudowane zostało w oparciu o SAP NetWeaver®, platformę biznesową przyszłości, zapewniającą wysoki poziom elastyczności, by firmy mogły zmieniać swoją organizację w zależności od dynamicznych zmian rynkowych. To właśnie te cechy sprawiają, że inwestycja w SAP Business ByDesign jest inwestycją bezpieczną na lata.

Ceny i dostępność nowego produktu

Cena nowego rozwiązania dla klientów w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się od 149 dolarów za miesiąc dla jednego użytkownika (cena zawiera oprogramowanie, infrastrukturę, usługi oraz wsparcie) przy minimum 25 użytkownikach w jednej firmie. Cena dla użytkowników o ograniczonym dostępie (takim jak np. dostęp do funkcjonalności zarządzania czasem, wydatkami czy potwierdzeniami zakupu) wynosić będzie 54 dolary za miesiąc dla pięciu użytkowników.

Do końca roku 2008, firma SAP planuje wydać 300 – 400 milionów euro na innowacje w zakresie strategii sprzedaży, usług i wsparcia. Oprócz globalnych kampanii mających na celu zmianę percepcji marki SAP, firma stworzy także konsumenckie kampanie internetowe, mające za zadanie zwrócenie uwagi potencjalnych klientów.

W chwili obecnej, nowe rozwiązanie funkcjonuje w wybranych firmach w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, po premierze zostanie także udostępnione w Chinach, Francji i Wielkiej Brytanii. W 2008 roku produkt udostępniony zostanie na rynkach Australii, Inii, krajów Azji Pacyfiku, Włoch, Bełgii, krajów skandynawskich, Południowej Afryki, Hiszpanii, Kanady i Meksyku. Dalsze lokalizacje będą miały miejsce w 2009 roku.

Zwiększanie znaczenia Partnerów

W sprzedaży rozwiązania SAP Business ByDesign, SAP polegać będzie w dużej mierze na sprzedaży poprzez kanał sprzedaży pośredniej.

Włączenie nowego rozwiązania do program PartnerEdge nastąpi prawdopodobnie w 2008 roku. Obecni partnerzy SAP zostaną zaproszeni do jak najszybszego rozpoczęcia sprzedaży nowego rozwiązania.

Strona internetowa SAP Business ByDesign dla Klientów, Partnerów i Potencjalnych Klientów już działa

W ramach podsumowania premiery nowego oprogramowania, firma SAP udostępniła stronę internetową, zawierającą informacje na temat SAP Business ByDesign.

Więcej informacji o całej ofercie SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw dostępnych jest na stronie: www.sap.pl/sme i www.sap.com/sme.