SAP wśród liderów Gartnera

Wiodąca firma analityczna umieściła SAP w kwadrancie liderów wśród dostawców systemów CIS dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej

Walldorf, NiemcyFirma analityczna Gartner umieściła SAP AG w kwadrancie liderów zestawienia “Magiczny Kwadrant Dostawców Rozwiązań CIS dla Sektora Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej” za pierwsze półrocze 2007 roku. Tytuł lidera został przynany SAP w uznaniu spójności strategii i zdolności do wcielania jej w życie. Według definicji Gartnera, liderzy to fimy, które “w większości sytuacji umieszczane są na krótkich listach w przetargach na systemy informacji o klientach (CIS – Customer Information Centre) w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej z całego świata. Są to dostawcy o stabilnej sytuacji finansowej, którzy regularnie zwiększają swoją wartość i są obecni właściwie we wszystkich segmentach rynku. Zarówno funkcjonalność, jak i innowacyjność i skalowalność ich produktów plasuje się wyraźnie powyżej średniej rynkowej. To właśnie ci dostawcy wyzaczają trendy na rynku.”

Firma SAP posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu przedsiębiorstwom z całego świata rozwiązań ściśle dopasowanych do ich potrzeb. Obecnie, ponad 500 organizacji użyteczności publicznej korzysta z branżowego rozwiązania SAP® for Utilities. Oferując produkty zbudowane w oparciu o architekturę usług biznesowych (eSOA) oraz platformę NetWeaver, SAP daje tego typu przedsiębiorstwom możliwość efektywnego dostosowywania swojej struktury i oferty do zmieniających się warynków rynkowych.

“Gartner ocenił SAP na podstawie spójności strategii oraz zdolności do wprowadzania jej w życie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny Magiczny Kwadrant Dostawców Systemów CIS dla Sektora Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej jest najlepszym potwierdzeniem słuszności naszych działań, mających na celu wspieranie naszych klientów na zmieniającym się rynku,” powiedział Stefan Engelhardt, kierujący działem produktów i usług dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej w SAP. “Dostarczamy innowacyjne, elastyczne i skalowalne rozwiązania informatyczne, które wspierają naszych klientów zarówno w dokonywaniu niewielkich zmian, jak i podejmowaniu kluczowych decyzji, które wpłyną na funkcjonowanie firmy w przyszłości.