Wal-Mart wybiera SAP

Globalna sieć sklepów wybiera SAP® ERP Financial, by wesprzeć swój rozwój i ujednolicić kwestie zgodności z przepisami

Walldorf, NiemcyLider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla sieci handlowych na całym świecie, firma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dziś, że Wal-Mart Stores, Inc. (NYSE: WMT) zdecydowała się usprawnić działanie swoich operacji finansowych przy użyciu systemów SAP. Wal-Mart wybrał SAP® ERP Financials w uznaniu zdolności tego rozwiązania do efektywnego wsparcia rozwoju sieci na rynkach światowych i możliwości szybkiej reakcji na dynamicznie zmieniające się warunki biznesowe i wymogi formalne.

Wal-Mart przeprowadził niedawno wnikliwą analizę swoich systemów informacji finansowej, by ustalić, czego potrzebuje, by właściwie wspierać swoją wartą 350 miliardów dolarów firmę zarówno w chwili obecnej, jak i na drodze planowanego rozwoju. Wal-Mart planuje wdrożenie rozwiązań SAP globalnie w kilku fazach, z których pierwsza zostanie zakończona w roku 2010. Rozwiązanie SAP zastąpi niektóre z systemów funkcjonujących obecnie w Wal-Mart i zostanie w pełni zintegrowane z pozostałymi.

“Technologia odegrała kluczową rolę w naszym sukcesie,” powiedział Rollin Ford, wiceprezes i CIO w Wal-Mart. “Wierzymy, że doświadczenie SAP w dostarczaniu rozwiązań firnansowych do globalnych przedsiębiorstw, pomoże nam uczynić naszą firmę bardziej dynamiczną i elastyczną.”

“SAP ma wielu zadowolonych klientów z branży handlowej na całym świecie. Pomaga im rozwijać się, osiągać przewagę konkurencyjną i obniżać koszty funkcjonowania,” powiedział Bill McDermott, kierujący SAP w regionie obu Ameryk oraz Azji Pacyfiku. “Dzisiejsza informacja jest kolejnym dowodem na zaangażowanie SAP w dostarczanie najwyższej klasy rozwiązań, które spełniają złożone często potrzeby firm handlowych. Jesteśmy dumni, że największa firma na świecie stała się naszym klientem.”