SAP w Telekomunikacji Polskiej – początek przełomowej współpracy

Kontrakt z TP S.A. oznacza dla SAP Polska zdobycie ostatniego bastionu wśród operatorów telekomunikacyjnych

WarszawaTelekomunikacja Polska S.A. zdecydowała się na zakup i wdrożenie rozwiązania SAP ERP Human Capital Management. Projekt implementacji obejmie obszary kadr i płac, a także modułów samoobsługi pracowniczej i menadżerskiej. Łącznie, rozwiązanie SAP obsługiwać będzie 26 000 pracowników TP.

Wdrożenie rozwiązania SAP ERP HCM jest elementem strategii “new HR”, realizowanej obecnie w Grupie TP. Jej celem jest zwiększenie satysfakcji pracowników Grupy poprzez poprawienie jakości ich obsługi przez jednostki HR, a także poprawa niezawodności systemów informatycznych. Wdrożenie systemu SAP jest istotnym elementem tych działań, jako że umożliwi ono ujednolicenie danych i procesów związanych z obsługą kadrowo-płacową zatrudnionych.

Prace wdrożeniowe zostały już rozpoczęte, ich zakończenie oraz start produktywny projektu planowany jest na wrzesień 2008. Po tym terminie rozpoczęty zostanie roll-out na pozostałe spółki Grupy TP.

“Jest mi niezmiernie miło powitać Telekomunikację Polską w gronie naszych klientów. Jestem przekonany, że oprogramowanie SAP ERP HCM, na którego zakup zdecydowała się TP S.A. odpowiednio wesprze Grupę w tak istotnym dla każdej firmy obszarze, jakim jest bez wątpienia zarządzanie zasobami ludzkimi. Wraz z tą umową miło mi także podkreślić, że obecnie wszyscy czołowi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce korzystać będą z produktów SAP,” powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.