Start produktywny systemu SAP ERP HCM w PKP CARGO

WarszawaFirma SAP Polska poinformowała dziś o starcie produktywnym rozwiązania SAP ERP Human Capital Management w PKP CARGO. Od początku stycznia 2008, wszelkie dane i zdarzenia kadrowe rejestrowane są w nowym systemie, w którym następuje także naliczanie wynagrodzeń dla 46 tysięcy pracowników spółki.

Wdrożenie systemu kadrowo-płacowego SAP oznacza wprowadzenie nowej jakości obsługi pracowników przez działy HR. SAP ERP HCM zastąpił środowisko złożone z wielu różnych rozwiązań, które nie gwarantowały spójności gromadzonych danych ani nie pozwalały na precyzyjną rejestrację czasu pracy zatrudnionych i bieżące jego monitorowanie.

Rozwiązanie SAP ERP HCM wdrożone w PKP CARGO pozwala zarządowi spółki także na bieżący monitoring czasu pracy zatrudnionych. Możliwość współpracy nowego rozwiązania z systemami monitorującymi czas pracy było kluczowym kryterium jego wyboru. Jest to spowodowane faktem, że koszty osobowe stanowią co roku kluczową pozycję w budżecie PKP CARGO i ich optymalizacja jest priorytetem w polityce finansowej spółki.

Projekt wdrożenia trwał 11 miesięcy, a wśród członków projektu znalazło się ok. 60 pracowników PKP CARGO oraz 30 konsultantów ze strony wykonawcy. Obecnie, trwają jeszcze prace nad uruchomieniem systemu naliczania świadczeń dla 80 tysięcy byłych pracowników PKP CARGO. Planowany start drugiego etapu wdrożenia nastąpić ma w marcu 2008.

“Zakończenie projektu wdrożenia SAP ERP HCM w PKP CARGO jest kolejnym dowodem na udaną współpracę między SAP Polska a Grupą PKP. Jestem przekonany, że dobre doświadczenia zdobyte dotychczas pozwolą nam prowadzić w przyszłości wspólne projekty w sposób równie niezakłócony i satysfakcjonujący dla obu stron,” powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.

“PKP CARGO S.A. przyjęło nową strategię personalną, nowy system jest narzędziem niezbędnym dla jej realizacji i wspierania podstawowych procesów biznesowych Spółki. System umożliwi zarówno realizację strategii jak i zagwarantuje PKP CARGO S.A. możliwość właściwego wykorzystania i rozwoju swoich pracowników. Proces wdrożenia systemu, mimo jego wielkości i złożoności, przebiega sprawnie i bez większych zakłóceń.” powiedział Zenon Kozendra, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Pracowniczych i Administracyjnych PKP CARGO S.A.