SAP mianuje Léo Apothekera na co-CEO firmy SAP

Erwin Gunst, Bill McDermott i Jim Hagemann Snabe dołączają do Zarządu SAP

Walldorf, NiemcyFirma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła mianowanie dotychczasowego Zastępcy Dyrektora Generalnego, Léo Apothekera na stanowisko Dyrektora Generalnego SAP. Apotheker będzie sprawował tę funkcję razem z Henningiem Kagermannem, dotychczas kierującym firmą SAP, do momentu wygaśnięcia kontraktu Kagermanna. Decyzja ta, podjęta w czasie zwyczajnego spotkania Rady Nadzorczej SAP, umożliwi dokonanie płynnego przekazania obowiązków na szczycie firmy. Od dziś, Henning Kagermann i Leo Apotheker wspólnie pokierują przyszłością największego na świecie dostawcy oprogramowania biznesowego.

Rada Nadzorcza mianowała także na członków Zarządu SAP trzy nowe osoby: Erwina Gunsta, Billa McDermott oraz Jima Hagemanna Snabe. Decyzja ta wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2008.

“Henning Kagermann poprosił Radę Nadorczą o mianowanie Leo Apothekera na stanowisko Dyrektora Generalnego w celu możliwie najlepszego przygotowania go do kierowania firmą,” powiedział Hasso Plattner, współzałożyciel SAP i przewodniczący Rady Nadzorczej. “Dziś Rada spełniła jego prośbę. Po latach ogromnych inwestycji na rozwój technologii i wielu udanych premierach nowych produktów, SAP stoi teraz przed zadaniem promowania swoich innowacyjnych rozwiązań wśród klientów. Bill McDermott, Jim Hagemann Snabe i Erwin Gunst to uznani specjaliści na rynku IT, wnoszący do Zarządu swoje doświadczenie i wiedzę, które pomogą wypełnić to zadanie. Leo Apotheker jest zaś doskonałym kandydatem na CEO firmy i moim faworytem do objęcia tej funkcji po Henningu Kagermannie.”

Kagermann i Apotheker będą kontynuować ścisłą współpracę, jaką prowadzą już od wielu lat, koncentrując się na zapewnieniu firmie stabilnego wzrostu i dostarczaniu na rynek najwyższej klasy, innowacyjnych rozwiązań.

Nowi członkowie Zarządu SAP

Od 1 lipca 2008 Zarząd SAP zwiększy liczbę członków z siedmiu do dziesięciu osób. Erwin Gunst, Bill McDermott i Jim Hagemann Snabe wniosą do niego swoją wiedzę i doświadczenie w pracy na rynku oprogramowania oraz we współpracy z klientami.

McDermott dołączył do SAP w 2002 roku jako Dyrektor Zarządzający regionem obu Ameryk. Przez ostatnie sześć lat skutecznie umacniał pozycję SAP w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej, a ostatnio czuwał także nad funkcjonowaniem firmy w regionie Azji Pacyfiku i Japonii. W przyszłości, McDermott odpowiadać będzie za światową sprzedaż rozwiązań SAP.

Snabe obejmie całkowitą odpowiedzialność za rozwiązanie SAP® Business Suite i platformę technologiczną SAP NetWeaver®. Pracuje w firmie już od ponad 15 lat, zajmując różnego typu stanowiska związane z zarządzaniem sprzedażą i rozwojem, w tym stanowisko Dyrektora Zarządzającego regionem Skandynawii oraz General Managera ds. rozwoju rozwiązań branżowych.

by stale usprawniać funkcjonowanie i procesy, jakie zachodzą w firmie SAP. Gunst – weteran o ponad 20-letnim stażu pracy w SAP – ostatnio zajmował stanowisko szefa regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).