Bayer MaterialScience wybiera rozwiązanie SAP, aby usprawnić kontakty z klientami

Przedstawiciele handlowi firmy Bayer będą korzystać z rozwiązania SAP® CRM 2007. Przyjazny interfejs użytkownika był dla władz firmy jednym z kluczowych kryteriów wyboru aplikacji.

Berlin i Leverkusen, NiemcyFirma SAP AG poinformowała, że Bayer MaterialScience – oddział firmy Bayer AG i jeden z największych światowych producentów tworzyw sztucznych, wybrał najnowszą wersję aplikacji SAP® Customer Relationship Management (SAP CRM) by zapewnić najwyższy standard obsługi klientów przez działy sprzedaży. Głównymi czynnikami, które wpłynęły na wybór rozwiązania SAP przez Bayer MaterialScience, były prostota interfejsu użytkownika aplikacji SAP CRM 2007 oraz wykorzystanie zintegrowanej platformy przetwarzania procesów biznesowych. W tych względach rozwiązanie SAP zostało ocenione wyżej niż produkty konkurencyjnych firm, takich jak Siebel i Salesforce.com.

W ramach inicjatywy mającej na celu modernizację platformy technologicznej, firma Bayer MaterialScience prowadzi aktualnie wymianę przestarzałych systemów na nowoczesne oprogramowanie, takie jak rozwiązania SAP. SAP CRM zostanie zintegrowany z wykorzystywanymi już przez Bayer MaterialScience aplikacjami biznesowymi SAP Business Suite®. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest zmniejszenie kosztów i zwiększenie efektywności pracy systemów. Obecnie trwa trzymiesięczny projekt testów pilotażowych. Po jego pomyślnym zakończeniu oprogramowanie zostanie przekazane do użytkowania pracownikom firmy na całym świecie.

“Wygląd i łatwość obsługi oprogramowania SAP CRM 2007 natychmiast przykuły naszą uwagę, kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy nową aplikację podczas konferencji SAP w marcu bieżącego roku”, powiedział Kurt De Ruwe, główny informatyk firmy Bayer MaterialScience. “Zaledwie dwa tygodnie później zdecydowaliśmy się wdrożyć oprogramowanie SAP CRM w ramach testów pilotażowych. Po pomyślnym zakończeniu tego projektu planujemy przekazać aplikację do użytkowania około 2 500 pracownikom firmy. Spośród nich, 800 osób będzie korzystało z systemu SAP CRM bezpośrednio z poziomu urządzeń mobilnych”.

Najnowsza wersja aplikacji SAP CRM została wprowadzona na rynek w grudniu 2007 r. Jest ona dostępna w sprzedaży bez ograniczeń od początku marca br., (została wprowadzona na dwa miesiące przed planowanym terminem). Około 250 klientów w chwili obecnej wdraża oprogramowanie SAP CRM 2007. Wiele innych firm zamówiło już jego dostawę. Aplikacja jest również dostępna z funkcjami dostosowanymi do określonych branż. Pomaga to firmom optymalizować unikalne wymagania w zakresie procesów biznesowych i uzyskać przewagę nad konkurencją w branży.

Informacje o oprogramowaniu SAP® Customer Relationship Management

Firma SAP oferuje najlepsze na rynku rozwiązania do zarządzania kontaktami z klientem, oparte na korporacyjnej architekturze zorientowanej na usługi. Wspomagają one rozwój przedsiębiorstw, umożliwiają utrzymanie elastyczności na rynku konkurencyjnym oraz pozwalają uzyskać doskonałe wyniki operacyjne dzięki zastosowaniu procesów zorientowanych na klienta. Aplikacja SAP® CRM zapewnia najlepsze w swojej klasie możliwości w zakresie obsługi klienta, umożliwiając stosowanie kompleksowych, dostosowanych do branży procesów. Pozwala ona zwiększyć możliwości zespołów roboczych i zadowolenie klientów oraz przyspieszyć rozwój firmy, umożliwiając szybkie przyswojenie narzędzia przez użytkowników i zwiększając ich produktywność. SAP CRM to jedna z podstawowych aplikacji w pakiecie SAP® Business Suite, zbudowanym w oparciu o platformę SAP NetWeaver®. Oprogramowanie pomaga przedsiębiorstwom rozszerzyć możliwości pracowników, zapewniając im w czasie rzeczywistym informacje i analizy niezbędne do uzyskania wiedzy o klientach, zdobycia nowych i zwiększenia lojalności istniejących klientów oraz budowania długotrwałych relacji.