Scotland Yard na SAP

Renomowana instytucja policyjna, po przeprowadzeniu gruntownej analizy i oceny dostawców, wybiera oprogramowanie SAP

Berlin i LondynFirma SAP poinformowała, że Metropolitan Police Service (MPS), której główna siedziba znajduje się w słynnym Scotland Yard, wybrała rozwiązanie SAP ERP do zarządzania zasobami. Metropolitan Police Service działa na terenie Londynu – jednej z największych światowych metropolii o powierzchni 1 600 km2 i zaludnieniu 7,2 miliona mieszkańców. Zatrudnia ponad 31 000 funkcjonariuszy, 14 000 policjantów i 4 500 strażników miejskich oraz pracowników społecznych. Podobnie jak w wypadku większości organizacji sektora publicznego, celem MPS jest uzyskanie większej wydajności w oparciu o istniejące zasoby.

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy i oceny rozwiązań kilku producentów, MPS wybrała firmę SAP jako dostawcę systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. MPS zamierza maksymalnie wykorzystać możliwości środowiska SAP, by zapewnić mieszkańcom i gościom Londynu lepszą jakość usług i większą skuteczność działania. MPS wykorzystuje już oprogramowanie SAP w obszarze finansów.

Dzięki usprawnieniu głównych procesów biznesowych za pomocą najnowszej wersji rozwiązania SAP® ERP, policja londyńska uzyska solidną bazę, którą będzie można zastąpić niektóre starsze aplikacje. SAP ERP umożliwi też dodanie nowych funkcji za pomocą pakietów rozszerzeń.

“MPS zawsze odgrywała znaczącą rolę w historii policji. Dzięki tej inicjatywie, stanie się przykładem wyznaczającym drogę rozwoju dla instytucji policyjnych na całym świecie”, powiedział Rod Massey, wiceprezes działu sektora publicznego i bezpieczeństwa w firmie SAP. “Możliwość pomocy MPS w ramach tej inicjatywy jest dla nas zaszczytem”.

Informacje o Metropolitan Police Service

Instytucja Metropolitan Police Service cieszy się znakomitą reputacją na całym świecie i odgrywa znaczącą rolę w historii policji. Jest to największa instytucja policyjna działająca na terenie Wielkiej Brytanii. Została założona pod nazwą Metropolitan Police Force w 1829 r., przez Sir Roberta Peela. W tym czasie zatrudniała 1 000 funkcjonariuszy, którzy opiekowali się terenem wokół Charing Cross o średnicy 22 km, zamieszkałym przez 2 miliony ludzi.

Dziś Metropolitan Police Service zatrudnia 31 141 funkcjonariuszy, 14 000 policjantów i 4 500 strażników miejskich oraz pracowników służby wsparcia społeczności. Od chwili zmiany granic obszarów policyjnych w kwietniu 2000 r., instytucja odpowiada za obszar 1 600 km2, zamieszkały przez 7,2 miliona ludzi.