Stelmet wdraża SAP ERP z modułami dla branży przetwórstwa drewna

WarszawaFirma SAP Polska, wraz ze swoim partnerem – ICG Wdrożenia SAP, poinformowała dziś o podpisaniu kontraktu na dostawę licencji na oprogramowanie z firmą Stelmet. Wartość projektu, którego zakończenie planowane jest na przełom roku 2009/2010, wynosi ok. 3 mln zł.

Stelmet S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych.

Kontrakt dotyczy zakupu licencji na oprogramowanie SAP ERP wraz z modułami dedykowanymi dla branży przetwórstwa drewna. W pierwszym etapie wdrożenia, którego zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2009, zainstalowane zostaną moduły finansów, sprzedaży, logistyki i planowania produkcji. Drugi etap obejmie implementację funkcjonalności gospodarki remontowej oraz hurtowni danych. Cechą szczególną wdrożenia w Stelmet jest implementacja modułów branżowych, dedykowanych branży przetwórstwa drewna. Grupa skorzysta m.in. z funkcjonalności optymalizującej wykorzystanie surowca drzewnego.

Stelmet zamierza objąć działaniem systemu SAP centralę Spółki, oddziały produkcyjne (Zakłady Produkcji Drewnianej Architektury Ogrodowej w Jeleniowie, Lubięcinie, Kowarach i Zielonej Górze), a także filie podlegające zakładom produkcyjnym.

– Dzięki wdrożeniu systemu informatycznego SAP spółka stanie się jeszcze bardziej efektywna w takich dziedzinach jak produkcja oraz zarządzanie zasobami surowców i produktów. Usprawnimy system przepływu informacji i raportowania, co jest szczególnie ważne w kontekście naszych planów giełdowych – powiedział Krzysztof Nowosadko, Wiceprezes Zarządu Stelmet.