Kolejny kontrakt SAP w branży Fashion

WarszawaFirma SAP poinformowała dziś o podpisaniu kontraktu na dostawę licencji na oprogramowanie z firmą Atlantic – czołowym producentem bielizny w Polsce.

Podstawową funkcjonalnością, jaka zostanie wdrożona w Atlantic jest moduł rachunkowości zarządczej, który umożliwi optymalizację procesów biznesowych oraz usprawnienie zarządzania grupą. Do istotnych elementów projektu należą także obszary logistyki, zakupów i planowania sprzedaży.

“Grupa Atlantic jest liderem wśród firm oferujących bieliznę w Polsce. Od kilku lat systematycznie inwestujemy we własny rozwój. W 2003 roku uruchomiliśmy nowoczesny zakład produkcyjny, a rok później powstało centrum dystrybucyjne o powierzchni 12 tys. m2. Firma się znacząco rozrosła, a my nie dysponowaliśmy odpowiednim narzędziem do jej zarządzania. Stąd decyzja o inwestycji w system klasy ERP. Po analizie potrzeb firmy i ustaleniu oczekiwań wobec funkcjonalności systemu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu systemu SAP” – mówi Wojciech Morawski, Prezes Zarządu w firmie Atlantic.

Projekt wdrożenia systemu SAP, rozpoczęty w czerwcu br., obejmie 100 użytkowników i potrwa dwa lata. W pierwszym etapie 7milowy – firma odpowiedzialna za realizację wdrożenia – skupi się na instalacji systemu zarządzania magazynem wysokiego składowania. W dalszej kolejności wdrożony zostanie moduł rachunkowości finansowej (FI), kontrollingu (CO), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz hurtowni danych (BW). W ramach podpisanej umowy poznański dostawca rozwiązań ERP jest również odpowiedzialny za rozwój niestandardowych procesów.

“Ze względu na charakter branży fashion wspólnie z firmą Atlantic podjęliśmy decyzję o poszerzeniu funkcjonalności systemu. Wśród niestandardowych rozwiązań, za które odpowiada 7milowy warto wymienić komunikację z urządzeniami przenośnymi (B2B Mobile), komunikację ze sklepem internetowym (B2B WWW) oraz komunikację z POS (point of sales). Z kolei w ostatnim etapie projektu wdrożona zostanie funkcjonalność SAP w zakresie planowania strategicznego firmą fashion tzw. rozwiązanie Merchandise and Assortment Planning” – mówi Grzegorz Kęstowicz, Kierownik Projektu wdrożenia SAP z ramienia 7milowego.