Klienci SAP Liderami Informatyki

WarszawaFirma SAP Polska ogłosiła dziś, że aż trzech jej klientów zostało nagrodzonych tytułem Lidera Informatyki w tegorocznej edycji konkursu, organizowanego co roku przez wydawnictwo IDG Poland, wydawcę tygodnika Computerworld.

Zwycięzcą konkursu Lider Informatyki w kategorii Finanse i Bankowość został Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, klient SAP od 2007 roku. Uznanie jury konkursu zdobył nowy system ERP, jaki zaimplementowali informatycy Depozytu na podstawie oprogramowania SAP. Z racji specyfiki działalności Depozytu, kluczową funkcjonalnością tego rozwiązania jest rozbudowany moduł kontrolingowy, który zarządza obrotem akcji i obligacji, każdego dnia przepływających przez systemy KDPW. Aby ułatwić współpracę z biurami maklerskimi, wdrożono także rozwiązanie do wewnętrznego obiegu dokumentów, dzięki któremu możliwe było wyeliminowanie ponad 10 ton papierowych dokumentacji papierowej.

Laureatem tytułu Lider Informatyki w kategorii „Przemysł” została Grupa LOTOS. System SAP ERP, jaki został tam wdrożony przetwarza ogromne ilości informacji na temat złożonego procesu produkcji paliw, smarów i asfaltu, a także całości funkcjonowania firmy – procesów finansowych, kadrowo-płacowych, sprzedaży i dystybucji, gospodarki magazynowej i obsługi stacji paliw. “Specyfika związana z przerobem, logistyką, handlem produktami ropopochodnymi zapewniana jest przez rozwiązanie branżowe IS Oil&Gas dostarczone wraz z systemem SAP” – mówi Tadeusz Rogaczewski, dyrektor Biura Zarządzania Informatyką Grupy LOTOS SA.

Liderem Informatyki wśród małych i srednich przedsiębiorstw została firma Stelweld, która zajmuje się produkcją elementów do koparek, autobusów, ciężarówek i innych maszyn przemysłowych. Firma w ostatnich latach rozwijała się bardzo dynamicznie – jej przychody w ciągu ostatnich lat wzrosły aż trzykrotnie. Nie byłoby to jednak możliwe bez wykorzystania najnowszych technologii – mimo braku możliwości skorzystania z dofinansowania unijnego, zarząd Stelweldu zdecydował się na zakup rozwiązania SAP z własnych funduszy. Na pozytywne efekty wdrożenia nie trzeba było długo czekać – usprawnione procesy biznesowe i lepsza organizacja pracy sprawiły, że firma pomyślnie przeszła zewnętrzne audyty jakości produktów i obsługi, przeprowadzone przez swoich klientów.