Kokpity Business Objects w Grupie Onet

WarszawaFirma SAP Business Objects poinformowała dziś o podpisaniu kontraktu na oprogramowanie z nowym klientem – Grupą Onet.

Onet.pl, będący członkiem Grupy TVN, jest najpopularniejszym portalem internetowym w Polsce, codziennie odwiedza go prawie 10 milionów użytkowników.

Przedmiotem kontraktu jest stworzenie nowej kompletnej platformy raportowej dla działu reklamy Grupy Onet, której podstawą technologiczną będzie rozwiązanie Business Objects Enterprise Professional.

Dzięki nowej platformie, członkowie zespołu sprzedaży Grupy Onet, w dowolnym momencie będą mieli wygodniejszy niż dotychczas dostęp do raportów dotyczących poziomu sprzedaży, zarówno całościowo, jak i w rozbiciu na poszczególnych sprzedawców, produkty i zakresy tematyczne, a także z uwzględnieniem liczby unikalnych odbiorców reklam umieszczanych na stronach www.onet.pl. Dodatkowo, w oparciu o rozwiązanie Xcelsius, stworzone zostaną kokpity menadżerskie, które w sposób graficzny ilustrować będą kluczowe wskaźniki efektywności sprzedaży.

Pierwszy etap projektu, którego zakończenie planowane jest na październik 2008, obejmie 100 użytkowników. Za projekt wdrożenia odpowiedzialna jest poznańska firma BCC, dla której jest to pierwszy kontrakt jako partnera Business Objects.

O Onet.pl

Według najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius w czerwcu br. Onet odwiedziło 9,7 miliona polskich internautów. Dokonali oni łącznie 3,6 miliarda odsłon a łączny czas spędzony na stronach Onetu wyniósł 60 milionów godzin, co oznacza iż przeciętny użytkownik Onetu spędzał na portalu ponad 6 godzin miesięcznie. Onet odwiedza o 1,5 miliona użytkowników więcej niż Wirtualną Polskę, o 2,3 miliona więcej niż Interię, o 2,6 miliona więcej niż O2.pl i o 2,7 miliona więcej niż Gazetę.

O Business Objects

Należąca do grupy SAP firma Business Objects jest wiodącym dostawcą oprogramowania klasy Business Intelligence (BI). Na całym świecie korzysta z niego ponad 42.000 klientów, w tym ponad 80% firm z listy Fortune 500. Business Objects pomaga organizacjom różnej wielkości stworzyć solidną podstawę do podejmowania trafnych decyzji, uzyskać pełny obraz prowadzonych działań oraz optymalizować swą wydajność. BusinessObjects™ XI to innowacyjny pakiet Business Intelligence oferujący kompletny zestaw zaawansowanych narzędzi do zarządzania wydajnością, planowania finansowego i budżetowania, raportowania, tworzenia zapytań i analiz oraz zarządzania informacjami za pomocą portalu korporacyjnego. BusinessObjects™ XI to również wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do raportowania i wizualizacji danych – Crystal Reports. Firma Business Objects posiada najszerszą i najbardziej zróżnicowaną sieć partnerów biznesowych. W swojej ofercie ma również usługi konsultingowe i szkolenia, które pomagają klientom efektywnie wdrażać i wykorzystywać produkty Business Intelligence.