Nowy Marketing Manager w SAP Polska

WarszawaDo zespołu SAP Polska dołączył Tomasz Szmaczny, obejmując stanowisko Marketing Managera. Będzie odpowiedzialny za marketing produktów Business Objects w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Business Objects to firma, którą SAP przejęło na poziomie globalnym z początkiem tego roku. W jej ofercie znajdują się narzędzia Business Intelligence, umożliwiające monitorowanie i zarządzanie wydajnością przedsiębiorstwa. Rozwiązania Business Objects mają ogromne zastosowanie w codziennej pracy osób związanych np. z marketingiem, gdyż pozwalają dokładnie śledzic skutecznośc działań marketingowych i ich wpływ na sprzedaż produktów firmy.

Do obowiązków Tomasza Smacznego należeć będzie także marketing rozwiązań SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw na rynku polskim.

Tomasz Smaczny dołączył do SAP z Oglivy Group, gdzie pełnił rolę Account Directora dla takich klientów jak Kraft Foods, Polskich Linii Lotniczych LOT, Coca Coli, BP czy Castrol.

“Chcemy w sposób bardzo aktywny promować na polskim rynku rozwiązania Business Objects, ponieważ wierzymy, że są one doskonałą odpowiedzią na potrzeby obecnych i przyszłych klientów SAP. Systemy analityczne są obecnie podstawą podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach, i jako takie, muszą być uważane za strategiczne. Jako osoba odpowiedzialna za marketing i użytkownik Business Objects wiem, jak bardzo rozwiązania te są pomocne w mierzeniu efektywności działań mojego zespołu,” powiedział Robert Milczyński, Dyrektor Marketingu SAP w regionie Europy Centralnej.

Zatrudnienie Tomasza Smacznego wiąże się ze zmianami w oragnizacji marketingu SAP w Polsce.

Robert Milczyński pozostaje odpowiedzialny za całość strategii i realizację działań marketingowych dla firmy SAP w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Stanowisko to objął w roku 2006 awansując z pozycji Dyrektora Marketingu SAP w Polsce.

Poland Country Marketing Managerem jest Katarzyna Anyżewska-Sak. Do jej obowiązków należy koordynacja działań marketingowych dla przyszłych i obecnych klientów SAP w Polsce.