Polski specjalista z firmy BCC udoskonala oprogramowanie SAP

WarszawaSAP AG, światowy lider na rynku systemów wspomagających zarządzanie dla biznesu, zaakceptował i wprowadził do swojego oprogramowania rozwiązanie przygotowane przez polskiego informatyka, Michała Krawczyka z firmy BCC. Pomysł Michała jest pierwszym przypadkiem, gdy pracownik polskiej firmy konsultingowej przyczynił się do zmiany standardu oprogramowania wykorzystywanego przez setki korporacji na całym świecie.

Kod przygotowany przez Michała Krawczyka pozwala wysyłać komunikaty IDOC do systemu SAP Process Integration (dawniej Exchange Infrastructure) jako paczki, a nie pojedynczo, co jest to bardzo istotne z punktu widzenia wydajności systemu. Funkcja została wprowadzona do Enhancement Pack 1 dla systemu SAP NetWeaver 7.0.

Michał Krawczyk jest znanym w globalnym środowisku ekspertem od technologii integracyjnych SAP. Jako jedyny przedstawiciel krajów Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się w ekskluzywnym gronie Mentorów SAP – grupie zrzeszającej ekspertów z całego świata wyróżniających się szczególną wiedzą w swojej dziedzinie i zaangażowaniem w procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, wymiany doświadczeń na temat nowych technologii i rozwoju narzędzi IT. Pomysły i uwagi ekspertów mają być wykorzystywane do rozwoju oprogramowania SAP. Kod polskiego konsultanta jest pierwszym usprawnieniem narzędzi SAP, zaproponowanym przez SAP Mentora.

“Sukces Michała Krawczyka potwierdza światowy poziom polskich informatyków i konsultantów IT. Świadczą o tym już nie tylko medale, zdobywane przez studentów polskich uczelni na międzynarodowych konkursach informatycznych – tym razem rozwiązanie Polaka zwiększa wydajność systemów informatycznych korporacji na całym świecie, korzystających z oprogramowania SAP” – powiedział Bartłomiej Buszczak, Prezes BCC.

Michał Krawczyk ma 27 lat. Z oprogramowaniem SAP pracuje od ponad 4 lat. Jako konsultant BCC uczestniczył w projektach informatycznych w Polsce, Finlandii, Holandii oraz we Włoszech. Należy do najbardziej aktywnych ekspertów uczestniczących w wymianie wiedzy o technologiach SAP na forum specjalistów SAP Developer Network za co trzy lata z rzędu został wyróżniany tytułem TOP Contributor w zakresie technologii SAP Process Integration (dawniej Exchange Infrastructure). Michał Krawczyk jest też współautorem pierwszej książki, opublikowanej w wydawnictwie SAP Press przez polskich specjalistów. Wraz z Michałem Kowalczewskim, Liderem Zespołu Sprzedaży Elektronicznej BCC, przygotowali oni pracę „Mastering IDoc Business Scenarios with the SAP XI” (Doskonalenie scenariuszy biznesowych IDoc z SAP XI). Michał Krawczyk jest także autorem artykułów do fachowych czasopism takich jak SAP Professional Journal, SAP CRM Expert, SAP HR Expert, SAP SCM Expert, Lepszy Biznes.