System SAP ERP w Zelmer S.A.

WarszawaDo grona klientów SAP Polska dołączyła firma Zelmer S.A. – producent artykułów gospodarstwa domowego.

Historia firmy sięga czasów międzywojennych, kiedy produkowano w niej obrabiarki, tokarki i wiertarki. Produkcja urządzeń AGD zapoczątkowana została w latach 50. XX wieku, by pięćdziesiąt lat później uczynić z Zelmera spółkę notowaną na warszawskiej giełdzie i największego w Polsce producenta drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.

Inwestycja w rozwiązania SAP związana jest z realizacją strategii “Zelmer Pro 2010”, która zakłada wzrost przychodów firmy z 423 milionów złotych uzyskanych w 2007 roku do 707 milionów w roku 2010. Władze spółki planują także zwiększyć udział eksportu w generowanych przychodach – z obecnych 10% do 40% w przeciągu dwóch lat.

Kluczowym elementem, który wspierać będzie firmę na drodze do realizacji tych ambitnych założeń jest wdrożenie rozwiązania SAP ERP, które nie tylko pozwoli zoptymalizować i zautomatyzować procesy biznesowe realizowane we wszystkich kluczowych obszarach działalności firmy, lecz także przygotuje ją do dynamicznego rozwoju eksportu i aktywnej działalności na rynku międzynarodowym.

Projekt wdrożenia obejmie obszary finansów, kontrolingu, zarządzania środkami trwałymi, gospodarki magazynowej, sprzedaży i dystrybucji, zarządzania projektami oraz hurtownię danych. Dodatkowo, wdrożone zostanie także narzędzie SAP Productivity Pack, które pozwala tworzyć, aktualizować i dystrybuować dokumentację związaną z procesami biznesowymi realizowanymi w systemie SAP. Dzięki niemu, możliwe będzie zwiększenie wydajności pracy użytkowników systemu Z obu systemów korzystać będzie łącznie 520 użytkowników.

Za wdrożenie rozwiązania w Zelmer S.A. odpowiedzialna jest firma IDS Scheer, która rozumiejąc cele klienta, im właśnie podporządkowuje harmonogram prac projektowych. System wdrażany będzie procesowo, zgodnie z metodyką Aris Value Engineering opracowaną przez IDS Scheer.

Start produktywny systemu w Zelmer S.A. planowany jest na rok 2009.