itelligence zdobywa nowych klientów i rozbudowuje swoje green data center

Warszawaitelligence, międzynarodowy wiodący dostawca rozwiązań SAP i outsourcingu IT, zdobył kolejnego klienta outsourcingowego. Dla poznańskiego Elektromontażu specjaliści itelligence zbudowali strukturę sieci WAN oraz przejęli w outsourcing jej administrację i monitorowanie. Ze względu na rosnącą liczbę klientów outsourcingowych, itelligence przeprowadziło rozbudowę swoich lokalizacji w Warszawie i Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Zmodernizowane centrum danych itelligence realizuje nowoczesne standardy green data center.

Zespół Network Technical Support z itelligence rozpoznał potrzeby Elektromontażu Poznań S.A. wobec sieci WAN, a następnie zaprojektował i zbudował jej strukturę pod aplikacje pocztowe, biznesowe i wideokonferencje. Specjaliści sieciowi itelligence zdefiniowali strukturę sieci pod kątem priorytetów przepływu informacji i odpowiadającym im podziałom pasma. Nowa struktura ma na celu usprawnienie komunikacji pomiędzy jednostkami stacjonarnymi, a wkrótce także budowami Elektromontażu Poznań.

itelligence przejęło również w outsourcing monitorowanie i administrację zaprojektowaną siecią WAN. Usługi te mają na celu poprawę dostępności i przepustowości sieci. Eksperci z itelligence odpowiadają m.in. za monitoring łącz, zmiany konfiguracyjne, zgłaszanie awarii u operatorów telekomunikacyjnych czy wymianę sprzętu. Dział Informatyki w Elektromontażu ma dostęp do konsoli, dzięki której może obserwować stan swojej sieci i kontrolować prace itelligence.

itelligence jest jednym z najbardziej transparentnych dostawców IT jakich znam. Sami zaoferowali nam narzędzia do monitorowania realizacji umowy SLA. – mówi Jakub Zakrzewski, Dyrektor Biura Informatyki w Elektromontażu Poznań S.A.Na specjalnie udostępnionej nam konsoli możemy na bieżąco obserwować stan dostępności naszej sieci i prace outsourcera. Daje nam to duże poczucie komfortu i dowodzi profesjonalizmu itelligence.

Moim zdaniem spowolnienie w gospodarce polskiej, którego spodziewamy się w przyszłym roku, zmobilizuje firmy do poszukiwania źródeł oszczędności i usprawnień. Jednym ze sposobów oszczędzania jest fragmentaryczne lub całościowe oddanie swojego IT w outsourcing. – mówi Arnold Nowak, prezes zarządu itelligence Sp. z o.o.Liczba klientów korzystających z naszych usług rośnie już teraz, spodziewamy się także wzrostu popytu na usługi outsourcingu IT w przyszłym roku.

Reagując na rosnącą liczbę klientów, firma przeprowadziła rozbudowę swoich lokalizacji w Warszawie i Tarnowie Podgórnym. itelligence powiększyło o dodatkowe pomieszczenia swoje biuro warszawskie i zmodernizowało swoje Data Centre pod Poznaniem zgodnie z ideą green data center. Dzięki modernizacji układu klimatyzacji, ciepło serwerów wykorzystywane jest do własnych potrzeb grzewczych. Specjalny wymiennik pobiera ciepło wytwarzane przez serwery i wpuszcza je w obieg centralnego ogrzewania. Proekologiczna inwestycja pozwoli itelligence oszczędzić nawet do 20% energii rocznie.

W tym roku polskiemu oddziałowi itelligence przybyło już 28 klientów outsourcingowych i konsultingowych. Wśród nowych polskich klientów outsourcingowych są m.in. Grupa Raben i Sanpol. itelligence świadczy również usługi klientom zagranicznym – m.in. z Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Czech.

itelligence świadczy usługi outsourcingu IT we własnym data center od 1999 roku. W ciągu prawie 10 lat firma zdobyła ponad 90 klientów outsourcingowych, są wśród nich takie firmy jak Kompania Piwowarska, Budimex czy Grupa Ożarów. itelligence oferuje pełen zakres usług związanych z outsourcingiem IT: od hostingu infrastruktury IT, poprzez administrację środowiska SAP i application support, aż do usług związanych z bezpieczeństwem IT – m.in. wsparciem w realizacji wytycznych Sarbanes Oxley Act, czy zarządzaniem tożsamością. itelligence, jako jedna z 10 firm na świecie, posiada certyfikat SAP Global Hosting Partner.