Pierwszy wspólny produkt SAP i IBM

Orlando, FlorydaDziś, podczas dorocznej konferencji Lotusphere, firmy IBM i SAP zaprezentowały swój pierwszy wspólny produkt z dziedziny oprogramowania – rozwiązanie o nazwie Alloy™. Jego ogólną dostępność zaplanowano na marzec tego roku, jednak jest ono już z sukcesem wykorzystywane w takich firmach jak Colgate-Palmolive i Arla Foods.

System Alloy stanowi połączenie Lotus Notes z SAP® Business Suite. To nowy rodzaj aplikacji, która udostępnia dane z systemów SAP za pomocą znanego i wykorzystywanego przez miliony osób na całym świecie środowiska IBM Lotus Notes. Połączenie to ułatwia codzienną pracę, a także pozwala do maksimum wykorzystać inwestycje poczynione w rozwiązania SAP.

Dzięki nowemu rozwiązaniu, użytkownicy Lotus Notes mają dostęp do workflow w SAP, a także do dostarczanych przez SAP Business Suite raportów i analiz. System Alloy, jak wszystkie aplikacje dostarczane przez SAP, może być parametryzowany w zależności od specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Specjaliści IBM Global Business Services, konsultanci SAP oraz partnerzy Domino, jak również regionalni integratorzy systemów obu dostawców posiadają odpowiednie do tego kompetencje.

“Oczekujemy, że Alloy pomoże nam obniżyć koszty IT i zwiększyć naszą efektywność poprzez udostępnienie pracownikom raportów SAP, danych dotyczących zakupów oraz narzędzi do zarządzania cyklem życia produktu wprost z poziomu poczty elektronicznej Lotus Notes,” powiedział Tom Greene, CIO w Colgate-Palmolive.

“Alloy zagwarantuje naszemu kierownictwu dostęp do najważniejszych danych, przechowywanych w systemach SAP poprzez aplikacje Lotus Notes,” powiedział Claus Qvistgaard, Dyrektor IT w Arla Foods. „Dzięki temu, decyzje przez nich podejmowane będą szybsze i lepiej umotywowane.”

Wspólne rozwiązanie będzie dostępne w ofertach obu firm.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień
SAP Polska Sp. z o.o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa
tel. (22) 541 67 34
fax (22) 541 66 07
e-mail: ewa.kwiecien@sap.com