Bumar wybiera rozwiązanie SAP

WarszawaFirma SAP Polska poinformowała dziś, że do grona jej klientów dołączyło przedsiębiorstwo Bumar Sp. z o.o. – czołowy dostawca i eksporter uzbrojenia i sprzętu wojskowego produkowanego przez polski przemysł obronny.

Podpisany kontrakt dotyczy dostawy licencji na oprogramowanie SAP ERP, w obszarach rachunkowości finansowej i zarządczej, w tym budżetowania, obsługi realizacji kontraktów oraz zarządzania projektami.

Wdrożenie systemu ma na celu uzyskanie narzędzi pozwalających na efektywniejsze zarządzanie firmą, między innymi dzięki umożliwieniu podejmowania decyzji na podstawie pełnych, spójnych, podanych w czasie rzeczywistym danych, udostępnieniu funkcji planistycznych oraz modułów kontrolujących realizację przyjętych planów.

W trakcie projektu wdrożenia dokonana zostanie precyzyjna analiza realizowanych w firmie procesów biznesowych i – w razie potrzeby – ich przemodelowanie i usprawnienie. Za realizację projektu odpowiada firma IBM Polska.

W planach Bumar Sp. z o.o. jest objęcie wdrożeniem rozwiązań SAP także innych podmiotów Grupy Bumar. Umożliwi to uspójnienie procesów biznesowych we wszystkich spółkach Grupy i skuteczniejsze konkurowanie na światowym rynku.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień,
SAP Polska Sp. z o.o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa
tel (22) 541 67 34,
fax. (22) 541 66 07
e-mail: ewa.kwiecien@sap.com