Szybko, skutecznie, elektronicznie – zarządzanie obiegiem i archiwizacją dokumentów w Polimex – Mostostal

WarszawaSAP, największy na świecie dostawca aplikacji biznesowych, dostarczy przedsiębiorstwu Polimex-Mostostal rozwiązanie SAP Document Access by Open Text do elektronicznej archiwizacji i obiegu dokumentów. System będzie wspierał planowanie i rozliczanie całości prac związanych z realizacją dużych kontraktów budowlanych i produkcyjnych.

Polimex-Mostostal jest przedsiębiorstwem funkcjonującym w dużym rozproszeniu geograficznym – oddziały firmy znajdują się w kilku miastach Polski, a lokalizacji, w których realizowane są projekty, jest znacznie więcej. W takiej sytuacji, efektywny obieg dokumentów stanowił prawdziwe wyzwanie i poważnie utrudniał terminową realizację zobowiązań firmy.

W związku z tym, kierownictwo Polimex-Mostostal podjęło decyzję o wdrożeniu rozwiązania SAP Document Access by Open Text. System służy do zarządzania procesem archiwizacji i obiegiem dokumentów finansowych wraz z załącznikami – od momentu odbioru ich przez kancelarię, poprzez opisywanie i zbieranie potrzebnych akceptacji, aż do rozliczenia w systemie SAP i zapoczątkowanie płatności. W przyszłości planowane jest wsparcie dla obiegu wszelkich dokumentów kancelaryjnych i wniosków pracowniczych.

„Jestem przekonany, że to rozwiązanie znacząco poprawi komfort pracy nie tylko naszych pracowników, ale także naszych podwykonawców. Płatności będą realizowane szybciej – liczymy także na znaczące usprawnienie pracy, dzięki ograniczeniu obiegu papierowych dokumentów,” powiedział Lech Barszczewski, odpowiedzialny za projekt SAP ERP w Polimex-Mostostal.

System OpenText do Polimex-Mostostal został dostarczony przez SAP Polska, natomiast prace wdrożeniowe będzie realizować partner OpenText – firma PMS Labs. Planowany termin oddania systemu do użytku- to czerwiec 2009.

Firma SAP Polska zakończyła niedawno implementację rozwiązania SAP ERP, które obejmuje zasięgiem całość finansów, a także gospodarkę materiałową (SAP MM) oraz zarządzanie sprzedażą i dystrybucją (SAP SD) w firmie. Najbardziej znaczącym elementem całego wdrożenia jest funkcjonalność zarządzania projektami (SAP PS), które w powiązaniu z innymi systemami, działającymi w Polimex-Mostostal wspierają planowanie i rozliczanie w systemie SAP całości prac związanych z realizacją dużych kontraktów budowlanych i produkcyjnych.

„Dla firmy budowlanej, zwłaszcza w obecnych warunkach rynkowych, szczególnie ważne jest posiadanie kompleksowego narzędzia wsparcia zarządzania. Dzięki niemu, realizacja wielu projektów, w różnych lokalizacjach, z zaangażowaniem licznych zasobów własnych oraz podwykonawców, jest możliwa z zachowaniem pełnej kontroli,” dodał Lech Barszczewski.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień,
SAP Polska Sp. z o.o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa
tel (22) 541 67 34,
fax. (22) 541 66 07
e-mail: ewa.kwiecien@sap.com