SAP przedstawia rewolucyjny produkt z rodziny Business Intelligence

SAP® BusinessObjects™ Explorer to intuicyjne narzędzie do pozyskiwania informacji z szybkością myśli;

Dzięki natychmiastowemu dostępowi do informacji o stanie firmy, pracownicy lepiej rozumieją swój biznes i mogą podejmować słuszne decyzje w trudnych czasach

ORLANDO, FlorydaW większości firm na całym świecie jedynie niewielkie grono osób miało dotychczas dostęp do szybkiej i wiarygodnej informacji, niezbędnej do podejmowania uzasadnionych decyzji. Dziś, firma SAP przedstawiła SAP® BusinessObjects™ Explorer – przełomowe rozwiązanie, które rozwiąże ten problem. SAP BusinessObjects Explorer łączy funkcjonalności wyszukiwania i nawigacji z rozwiązań SAP BusinessObjects z wydajnością SAP NetWeaver® Business Warehouse Accelerator (SAP NetWeaver BW Accelerator), umożliwiając sprawne poruszanie się po ogromnej ilości danych, produkowanych przez każde przedsiębiorstwo. Ten produkt to jeden z najbardziej znaczących dotychczas efektów współpracy SAP i Businss Objects w zakresie technologii. Jego premiera miała miejsce w czasie trwającej w Orlando konferencji SAPPHIRE 2009.

Uzyskiwanie natychmiastowych odpowiedzi na pytania i stały dostęp do najważniejszych danych są niezbędne w kontekście dzisiejszych wymagań rynku. Obsługa SAP BusinessObjects Explorer jest bardzo prosta – wystarczy wpisać poszukiwane słowo kluczowe w polu wyszukiwania, podobnie jak w większości znanych wyszukiwarek internetowych. Na takie zapytanie natychmiast uzyskamy wizualizację odpowiednich danych, które możemy później dowolnie porównywać i zestawiać.

“Testowaliśmy SAP BusinessObjects Explorer i jesteśmy pod wrażeniem jego intuicyjności i szybkości działania,” powiedziała Katrina Coyle, global information manager w Molson Coors. “Nasi pracownicy uzyskali dane, do których nie mieli wcześniej dostępu. Dzięki wizualizacjom takim jak interaktywne “mapy ciepła”, odpowiedzi na zapytania są jasne i zrozumiałe dla każdego. Każdy, kto pracował z SAP BusinessObjects Explorer jest pod wrażeniem jego użyteczności i łatwości obsługi. Widzimy wielki potencjał tego narzędzia w naszej firmie.”

Business Intelligence dla każdego
Przeszkody w pozyskiwaniu aktualnych i precyzyjnych informacji mogą mieć ogromny wpływ na wydajność firmy. Badania pokazały, że większość pracowników podejmuje istotne decyzje „na wyczucie”, a nie na podstawie rzetelnych informacji. SAP BusinessObjects Explorer to duży krok w kierunku udostępnienia szczegółowych informacji użytkownikom, którzy dotąd nie korzystali z narzędzi Business Intelligence.

Nowe rozwiązanie łączy intuicyjne funkcje wyszukiwania informacji i eksploracji danych, właściwe dla technologii Business Objects z dużą wydajnością i skalowalnością SAP NetWeaver BW Accelerator. W efekcie otrzymujemy system, który umożliwia analizowanie ogromnych ilości danych w przeciągu sekund. Uzyskane informacje można wizualizować na różne sposoby tak, by najlepiej odpowiadały potrzebom użytkowników.

Za pomocą SAP BusinessObjects Explorer możliwe jest samodzielne tworzenie raportów przez wszystkich pracowników – nie ma już potrzeby angażowania działu IT, który może skoncentrować się na innych zadaniach. Dyrektor Sprzedaży może więc nie tylko pozyskać informacje o wysokości sprzedaży, ale także rozbić je na poszczególnych sprzedawców, porównać do planu i do osiągnięć z poprzednich okresów, a także uzyskać prezentację którą może przedstawić na posiedzieniu zarządu.

Dostępność
SAP BusinessObjects Explorer, w wersji dla SAP NetWeaver BW, będzie dostępny dla wszystkich klientów latem 2009.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień
PR Manager
Central Europe Market Unit
SAP Polska Sp. z o.o.
T +48.22.541.67.34
F +48.22.541.66.07
M +48.604.416.989
ewa.kwiecien@sap.com
www.sap.pl