US Pharmacia wybiera SAP

WarszawaFirma SAP Polska, wraz ze swoim partnerem SI-Consulting poinformowały dziś o prowadzonym przez siebie kompleksowym wdrożeniu rozwiązania SAP ERP w firmie US Pharmacia.

US Pharmacia to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo – w ciągu 18 lat działalności, stało się ono liderem polskiego rynku leków dostępnych bez recepty. W portfelu spółki znajdują się tak znane leki jak APAP, Ibuprom, Gripex i Vigor. Plany firmy sięgają jednak jeszcze dalej – w ciągu najbliższych 3 lat zamierza podwoić wysokość całkowitych przychodów by osiągnęły one poziom miliarda złotych rocznie.

Jednym z elementów niezbędnych do realizacji tej strategii jest posiadanie kompleksowych i funkcjonalnych narzędzi wspierających zarządzanie firmą.

Dlatego zdecydowaliśmy się na implementację systemu SAP ERP, obejmującego wszystkie kluczowe moduły zarządzania przedsiębiorstwem – mówi Robert Sikora, Wiceprezes Zarządu USP, odpowiedzialny m.in. za obszar IT.

Realizację wdrożenia będzie prowadzić bezpośrednio SAP Polska we współpracy z firmą SI-Consulting, która posiada największe w Polsce kompetencje w zakresie prowadzenia projektów w branży farmaceutycznej.

Prezes SI-Consulting Paweł Rytelewski, przedstawiając wagę tego wdrożenia dla połączonych sił SAP i SI-Consulting, przywołuje wcześniejszą dobrą współpracę przedstawicieli swojej firmy z US Pharmacia przy walidacji wdrożenia systemu Microsoft. Obecne wdrożenie jest jedym z najbardziej znaczących w tym roku dla firmy SI-Consulting . Konsultanci biorący udział w projekcie są dodatkowo przeszkoleni w zakresie specyficznych wymogów dla przedstawicieli rynku farmaceutycznego.

Rozwiązanie SAP ERP zostanie wdrożone w obu lokalizacjach firmy US Pharmacia w Polsce – w warszawskiej centrali i wrocławskiej wytwórni. Będzie także docelowym rozwiązaniem dla wszystkich podmiotów przejmowanych przez US Pharmacia w przyszłości. Jednym z efektów projektu będzie stworzenie po stronie klienta zespołu kompetencyjnego, dzięki któremu możliwe będzie samodzielne rozwijanie systemu odpowiednio do potrzeb wynikających ze zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień
PR Manager
Central Europe Market Unit
SAP Polska Sp. z o.o.
T +48.22.541.67.34
F +48.22.541.66.07
ewa.kwiecien@sap.com