PKP CARGO po raz kolejny wybiera SAP

WarszawaFirma SAP Polska poinformowała dziś o podpisaniu umowy na wdrożenie systemu Gospodarki Materiałowej w PKP CARGO.

Kontrakt ten jest kontynuacją strategii informatyzacji spółki i elementem projektu wdrożenia Zintegrowanego Systemu Wspomagającego Zarządzanie, opartego na rozwiązaniach SAP.

Wdrożenie modułu Gospodarki Materiałowej umożliwi PKP CARGO zidentyfikowanie wszystkich transakcji z zakresu zaopatrzenia oraz gospodarki zapasami, zarówno w aspekcie ilościowego zarządzania materiałami, jak też ich wyceny.

PKP CARGO kończy obecnie fazę testów modułu Majątek Trwały, którego wdrożenie rozpoczęło się w styczniu tego roku. Realizacja tego projektu w zaledwie 6 miesięcy to ewenement w spółce tej wielkości. Świadczy to nie tylko o bardzo dobrym przygotowaniu do wdrożenia, lecz także o ogromnym zaangażowaniu ze strony Zarządu PKP CARGO.

„Wdrożenie systemu SAP jest kluczowym elementem programu poprawy efektywności i zwiększania konkurencyjności spółki. W związku z tym traktowane jest ono w naszej firmie priorytetowo”, powiedział Janusz Lach, członek Zarządu PKP CARGO ds. finansowych.

Od 1 stycznia 2008 PKP CARGO korzysta także produktywnie z rozwiązania SAP do zarządzania kadrami. Mimo że jest to największe wdrożenie SAP HCM w Polsce, które obsługuje łącznie ponad 120 tysięcy byłych i obecnych pracowników PKP CARGO, projekt zrealizowany został w ciągu zaledwie 12 miesięcy.