Firma SAP prezentuje nowy, rozszerzony program partnerski

WALLDORF, NiemcyFirma SAP przedstawiła nowy, rozszerzony program partnerski SAP PartnerEdge. Program ten stanowi ramę dla współpracy SAP z siecią Partnerów na całym świecie, w tym także w Polsce. W ramach programu SAP PartnerEdge działa w naszym kraju obecnie 32 Partnerów, w tym 19 o statucie podstawowym, 6 – srebrnym i 7 – złotym.

Główną zmianą w nowej wersji programu jest rozszerzenie jego zasięgu także na firmy zajmujące się sprzedażą i wdrożeniami rozwiązań linii SAP BusinessObjects. Oznacza to także włączenie do programu materiałów szkoleniowych i marketingowych obejmujących te produkty.

Dzięki ujednoliceniu warunków uczestnictwa w programie SAP PartnerEdge dla całej sieci partnerskiej SAP, firmy zajmujące się sprzedażą i wdrożeniami każdej części porfolio SAP, mają dostęp do wszelkich informacji i wsparcia w jednym miejscu, za pomocą specjalnego portalu partnerskiego.

Poza zasobami zgromadzonymi w portalu, uczestnicy programu SAP PartnerEdge mają także dostęp do wsparcia ze strony doradców SAP, którzy świadczą swoje usługi dla ponad 2 700 firm partnerskich, w 11 językach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Doradcy stanowią pierwszy punkt kontaktu z SAP, co daje możliwość udzielenia szybkiego i skutecznego wsparcia, a także stanowi wydajny kanał komunikacji o nowych produktach, dostępnych aktualizacjach i zmianach w technologii.

W ramach SAP PartnerEdge oferowane jest także wsparcie rozwoju biznesu firm partnerskich w postaci udostępnienia narzędzi marketingowych i demand generation. Dzięki nim, partnerzy mogą znacznie obniżyć koszt prowadzenia kampanii i zwiększyć liczbę szans sprzedaży, które są w czasie tych działań generowane. Wśród oferowanych materiałów są gotowe kampanie, wirtualne szkolenia marketingowe, narzędzia do planowania aktywności oraz „Wirtualna Agencja” czyli samoobsługowa platforma on-line, która pomaga partnerom SAP planować, tworzyć i realizować kampanie w ramach przyjętych ram czasowych.

Narzędzia Web 2.0 – łatwiejszy dostęp do istotnych informacji

Firma SAP wykorzystuje narzędzia Web 2.0, by zapewnić Partnerom łatwy dostęp do niezbędnych informacji. Oznacza to możliwość skorzystania z ponad 500 różnych typów szkoleń internetowych, prezentacji i wersji demonstracyjnych produktów SAP. Dzięki wykorzystaniu tego podejścia, SAP umożliwia także bliską współpracę 1,7 miliona osób uczestniczących w ekosystemie firmy. Interaktywne blogi, strony wiki czy fora internetowe wykorzystywane są do szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów i wymiany opinii między specjalistami SAP.

Wsparcie rekrutacji
Rekrutacja odpowiednich osób ze znajomością rozwiązań SAP jest często dużym wyzwaniem dla Partnerów. Chcąc rozwiązać ten problem, SAP i LinkedIn połączyły siły, by zaoferować dostęp do funkcjonalności rekrutacji LinkedIn po obniżonej cenie i dzięki temu ułatwić Partnerom kontakt z przeszło 140 000 specjalistów SAP z całego świata. W ramach tej oferty, Partnerzy mogą umieścić na LinkedIn trzy ogłoszenia o pracę, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów do 31 grudnia 2009.

Integracja Partnerów SAP BusinessObjects
Wraz z nową wersją programu partnerskiego SAP, wszyscy dotychczasowi Partnerzy Business Objects stają się pełnoprawnymi członkami program SAP PartnerEdge.

“BCC jest Partnerem Ekspertem SAP w zakresie rozwiązań Business Intelligence i pierwszym partnerem SAP Polska, który włączył do swojej oferty linię SAP BusinessObjects. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wśród naszych Klientów dostrzegamy silne zapotrzebowanie na rozwiązania o charakterze analitycznym, zarówno wśród dużych jak i średnich przedsiębiorstw. Dodając do tego wyjątkowo przyjazny sposób prezentacji danych oraz łatwość obsługi, sądzimy że BusinessObjects tworzy ciekawą alternatywę na rynku rozwiązań BI.

Rozszerzenie programu partnerskiego postrzegamy za trafną decyzję, gdyż jako firma wdrażająca zarówno rozwiązania SAP Business Suite, jak i narzędzia BusinessObjects, mamy możliwość wymiany informacji o obu rozwiązaniach w jednym miejscu. Dodatkowo jako Złoty Partner SAP doskonale znamy środowisko SAP PartnerEdge, co pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał programu również dla oferty BusinessObjects” – mówi Andrzej Moskalik, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Współpracy z Klientami w BCC.

Informacje dla prasy:

Ewa Kwiecień
PR Manager
Central Europe Market Unit
SAP Polska Sp. z o.o.
T +48.22.541.67.34
F +48.22.541.66.07
M +48.604.416.989
ewa.kwiecien@sap.com
www.sap.pl