SAP Business One 8.8 – nowa epoka oprogramowania dla małych firm

Nowa wersja aplikacji SAP Business One została wyposażona w rozbudowany interfejs użytkownika, wbudowane funkcje analityczne oraz możliwości komunikacji w sieciach biznesowych

Hanower/WarszawaFirma SAP AG poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji aplikacji SAP Business One. Przyspiesza ona uzyskanie zwrotu
z inwestycji, ułatwia dostosowywanie działalności biznesowej do zachodzących zmian oraz jest łatwiejsza w obsłudze i bardziej przystępna cenowo. Aplikacja SAP Business One,
z której korzystają tysiące klientów z ponad 80 krajów na całym świecie, została zaprojektowana tak, aby umożliwić właścicielom małych firm efektywne zarządzanie całą działalnością biznesową oraz zapewniać jej dalszy rozwój. Aplikacja SAP Business One w wersji 8.8 jest wdrażana u wybranych klientów (faza ramp-up) od sierpnia 2009 roku, a jej powszechną dostępność zapowiedziano na koniec kwietnia 2010 r.

Wbudowane funkcje analitycz-ne dostępne w nowej wersji aplikacji SAP Business One 8.8 pozwalają klientom uprościć raporty dzięki możliwości bez-problemowego wykonywania analiz w czasie rzeczywistym.
Wbudowane funkcje analitycz-ne dostępne w nowej wersji aplikacji SAP Business One 8.8 pozwalają klientom uprościć raporty dzięki możliwości bez-problemowego wykonywania analiz w czasie rzeczywistym.

Nowo wprowadzona wersja 8.8 aplikacji SAP Business One zawiera szereg innowacji i udoskonaleń w zakresie funkcjonalności, wydajności i interfejsu użytkownika, które ułatwiają obsługę aplikacji i pozwalają klientom zwiększyć produktywność. Przykładowo, dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym z oferty SAP Business Objects klienci mogą zwiększyć przejrzystość działalności operacyjnej i usprawnić podejmowanie decyzji. Nowa wersja oferuje również rozszerzone możliwości komunikacji w sieciach biznesowych, co pozwala klientom szybko i ekonomicznie integrować partnerów handlowych ze swoim środowiskiem. Umożliwia też lepszą łączność lokalnych podmiotów zależnych lub oddziałów przedsiębiorstwa z centralą, w której jest użytkowana aplikacja do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa SAP ERP.

Aby obsłużyć zmieniające się dynamicznie wymagania rynku, nowa wersja aplikacji SAP Business One została wyposażona w kreator uaktualnień, który jest łatwy
w obsłudze i skraca do minimum czas przestoju systemu klienta. Ponadto, nową wersję można zintegrować z aplikacjami i usługami biznesowymi partnerów. Małe firmy, które oparły swoją działalność na elastycznej platformie biznesowej, jaką jest aplikacja SAP Business One, mogą szybko zacząć korzystać z podstawowych aplikacji do zarządzania firmą oraz rozszerzać ich zakres w miarę upływu czasu. W przyszłości klienci będą mogli łatwiej rozbudowywać swoje rozwiązania o aplikacje działające poza siecią lokalną (cloud-based), usługi mash-up oraz usługi dostępne za pośrednictwem rozwiązań mobilnych.

Najnowsza wersja aplikacji SAP Business One zawiera również następujące rozszerzenia:

  • uniwersalna baza kodowa dla 40 krajów, obsługująca różne strefy czasowe
    i ułatwiająca zachowanie zgodności ze standardowymi wymaganiami prawnymi;
  • rozwiązanie do archiwizacji danych umożliwiające obniżenie kosztów operacyjnych w rozwijających się firmach;
  • platforma obsługi zdalnej do aplikacji SAP Business One z wbudowaną obsługą cyklu życia produktów, co pomaga klientom i partnerom w prewencyjnym diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów oraz zapewnianiu niezawodności systemu;
  • interfejs DATEV do rozliczeń płacowych w Niemczech;
  • integracja z usługami internetowymi na żądanie, takimi jaki sklepy internetowe, zależnie od ich dostępności w poszczególnych krajach, co pozwala wkraczać w nowe segmenty rynku.

Z możliwości nowej wersji SAP Business One korzysta już ponad 150 klientów na całym świecie, w tym kilkunastu w Polsce (w większości są to klienci firmy Computec S.A., Złotego Partnera SAP w Polsce).

„SAP Business One jako system zintegrowany, zastąpił kilka programów dotychczas używanych w firmie oraz pozwolił nam na zapanowanie nad wszystkimi obszarami naszej działalności. SAP Business One 8.8 charakteryzuje się przejrzystym interfejsem użytkownika, przez co nawigacja po aplikacji staje się czytelna i intuicyjna. Funkcje eksportu oraz zapisywania danych jako dokument xls, doc, czy pdf daje użytkownikowi możliwość dalszej pracy nad plikiem. System nadawania uprawnień do dokumentów oraz serii numeracyjnych sprawia że użytkownik ma dostęp tylko do obszarów niezbędnych do wykonywania jego pracy. Elastyczność, możliwość konfiguracji oraz definiowania
i dodawania nowych pól pozwalają na dostosowanie SAP Business One 8.8 do naszych potrzeb oraz oczekiwań”
– powiedział Paweł Nowak, koordynator projektu wdrożenia SAP Business One w firmie PPH Zelan z Nakła nad Notecią, wiodącego producenta sztućców jednorazowego użytku na rynku polskim. „Dostępność narzędzi generatora zapytań Crystal Reports daje nam możliwość tworzenia własnych raportów oraz przedstawiania ich wyników w sposób graficzny, co wraz z wbudowanymi narzędziami kontrolingu, sprawia że możemy kontrolować wszystkie obszary działalności firmy. Dzięki SAP Business One 8.8 nasze przedsiębiorstwo, w dobie spowolnienia gospodarczego jest
w stanie konkurować z firmami z całego świata oraz zadowolić każdego klienta,”
dodał Nowak.

Maciej Pieprzyk, główny informatyk w firmie SPA Sp. z o.o., która jest największym
w Polsce producentem szaszłyków mrożonych powiedział: “Elastyczność i skalowalność przy jednoczesnej prostocie zarządzania systemem to dla nas najważniejsze kryteria. Intuicyjność i prostota korzystania z systemu SAP Business One 8.8 powoduje, że czas podstawowego szkolenia nowych użytkowników zajmuje często nie więcej niż 20 minut. Dotyczy to także rozszerzania systemu o nową funkcjonalność, co w przypadku naszej firmy jest dużą i konieczną zaletą.”

Partnerzy firmy SAP twierdzą, że nowa wersja aplikacji SAP Business One ułatwia im obsługę szerokiego grona klientów oraz pozwala partnerom ds. rozwiązań szybko rozbudowywać podstawowe rozwiązanie, aby móc obsługiwać specyficzne procesy typowe dla poszczególnych branż oraz zaspokajać zmieniające się potrzeby. Aplikacja SAP Business One 8.8 jest w stanie spełnić specyficzne wymagania klientów, zarówno firm działających metodami tradycyjnymi oraz przedsiębiorstw prowadzących działalność online, jak i firm stosujących hybrydowe modele biznesowe, które potrzebują zaawansowanej łączności na potrzeby handlu elektronicznego, a także wyższych kwalifikacji w zakresie tradycyjnego zarządzania działalnością biznesową. Ponadto, rozwiązanie to można szybko wdrożyć. Firma SAP i jej partnerzy zamierzają w 2010 r. udostępnić jeszcze inne nowatorskie rozszerzenia do aplikacji SAP Business One, wśród nich zintegrowane możliwości obsługi technologii Web 2.0 i sieci społecznościowych, integrację rozwiązań mobilnych, rozszerzone możliwości współpracy oraz integrację aplikacji działających poza siecią lokalną (cloud-based).

„Innowacje wprowadzone w aplikacji SAP Business One zrewolucjonizują sposób, w jaki właściciele małych firm zarządzają swoimi przedsiębiorstwami” – powiedział Robert Viehmann, szef ds. globalnego rozwoju aplikacji SAP Business One. „Udostępniając wersję SAP Business One 8.8, wchodzimy w nową epokę oprogramowania biznesowego dla małych przedsiębiorstw. Małe firmy muszą mieć możliwość szybkiego dostosowywania swoich modeli biznesowych do potrzeb, a do tego jest im potrzebna elastyczna platforma informatyczna, która będzie się błyskawicznie dostosowywać do zachodzących zmian biznesowych. Dziś oprogramowanie biznesowe pozwala właścicielom i kierownictwu firm przyspieszyć podejmowanie decyzji i oprzeć je na rzetelnym, bieżącym wglądzie w sytuację. Ponadto oprogramowanie biznesowe powinno być przystępniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla użytkowników działających w dzisiejszym świecie opanowanym przez Internet”.

W filmie wideo dostępnym online Robert Viehmann przedstawia nowe funkcje, w które wyposażono aplikację SAP Business One 8.8. Informacje o tym, jak nowa wersja aplikacji SAP Business One ułatwia partnerom firmy SAP obsługę licznego grona klientów, można znaleźć w artykule pt. Addendum: SAP Business One 8.8 Beckons New Era of Software for Small Businesses (Dodatek: SAP Business One 8.8 zapowiada nową erę oprogramowania dla małych firm).

Informacje o aplikacji SAP Business One
SAP Business One to zintegrowane rozwiązanie obejmujące całą działalność biznesową firmy związaną z finansami, sprzedażą, kontaktami z klientem, zapasami i działalnością operacyjną. Aplikacja ta jest przeznaczona dla małych firm, którym przestały już wystarczać ich dawne systemy finansowo-księgowe i które chciałyby uprościć swoją działalność biznesową za pomocą zintegrowanego rozwiązania zainstalowanego w siedzibie firmy. Aplikacja SAP Business One pozwala małym firmom uprościć wszystkie procesy operacyjne, uzyskiwać natychmiast kompletne informacje oraz przyspieszyć rozwój i zwiększyć rentowność. Podstawowe funkcje aplikacji SAP Business One można rozszerzyć za pomocą ponad 550 rozwiązań dodatkowych, w tym wielu branżowych, aby zapewnić obsługę specyficznych procesów biznesowych oraz zaspokajać szybko zmieniające się potrzeby. Od 2007 r. liczba klientów korzystających z aplikacji SAP Business One uległa podwojeniu. Aplikacja jest dostępna w ponad 80 krajach i w 26 różnych językach. Jest sprzedawana i serwisowana przez rozbudowaną sieć autoryzowanych partnerów handlowych firmy SAP, a ufają jej tysiące klientów z całego świata. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www.sap.com/smallbusiness.

O firmie Computec S.A.
Firma Computec, Złoty Partner firmy SAP, jeden z wiodących partnerów SAP w Polsce, zajmuje się sprzedażą, obsługą i wdrożeniami kompleksowych rozwiązań IT czołowych światowych producentów. Dziesięcioletnie doświadczenie oraz doskonale wykształcona i wyszkolona kadra, której umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty, pozwala firmie na realizację nawet największych wdrożeń począwszy od infrastruktur teleinformatycznych, a kończąc na zintegrowanych systemach zarządzania wspieranych przez autorskie oprogramowanie pisane przez własny dział programistyczny pod specyficzne wymagania klientów. Najwyższą jakość produktów i usług Computec potwierdza nadany przez jednostkę certyfikacyjną DNV certyfikat jakości ISO 9001:2000.

Informacje dla prasy:
Ewa Kwiecień
PR Manager
Central & Eastern Europe Market Unit
SAP Polska Sp. z o.o.
T +48.22.541.67.34
F +48.22.541.66.07
M +48.604.416.989
ewa.kwiecien@sap.com
www.sap.pl

Piotr Kabała

Senior Account Manager
Expertise PR
M +48.728.67.44.37
pkabala@expertisepr.pl