itelligence i SAP w Herbapolu

Warszawaitelligence rozpoczyna wdrożenie aplikacji SAP w firmie farmaceutycznej Herbapol Wrocław SA. Projekt wdrożeniowy rozpocznie się w sierpniu i potrwa do połowy przyszłego roku. Dzięki wdrożeniu rozwiązań SAP, Herbapol Wrocław usprawni i zoptymalizuje kluczowe procesy biznesowe tak, by jeszcze lepiej realizowały wysokie standardy jakościowe GMP (Good Manufacturing Practice).

itelligence wdroży SAP w centrali Herbapolu we Wrocławiu i 5 zakładach produkcyjnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa. Zakres wdrożenia obejmuje obszary rachunkowości finansowej (FI), controllingu (CO), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD), planowania i sterowania produkcją (PP) oraz zarządzania zasobami ludzkimi (HCM). Wdrożenie wesprze zespół konsultantów T-Systems Polska. Z rozwiązania skorzysta 130 użytkowników.

– Wdrożenie SAP jest dla nas kolejnym etapem konsekwentnego procesu unowocześniania i podnoszenie jakości w Herbapolu Wrocław. Jesteśmy przekonani, że synergia profesjonalizmu ekspertów z itelligence, rozwiązania SAP i naszego własnego zespołu wdrożeniowego pozwoli nam osiągnąć sukces w realizacji ambitnych celów tego projektu. – mówi Tomasz Mucha, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju w Herbapolu Wrocław SA

Zgodnie z najlepszymi praktykami wdrożeniowymi w przemyśle farmaceutycznym, wdrożenie rozwiązania SAP w Herbapolu Wrocław będzie podlegało procedurom walidacji. Celem walidacji systemu informatycznego jest dodatkowe potwierdzenie spełnienia norm i przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz Unii Europejskiej. Walidowane będą wszystkie procesy w Herbapolu Wrocław wspomagane systemem SAP, które mają wpływ na jakość produktu lub zdrowie pacjenta. W wyniku walidacji, Herbapol Wrocław uzyska dokumenty potwierdzające, że w każdej sytuacji system SAP zachowuje się jednakowo i powtarzalnie, zgodnie z wymaganiami użytkownika i procedurami jakościowymi.

– Jestem dumny z tego, że firma Herbapol Wrocław, dla której jakość i profesjonalizm stanowią najwyższe priorytety, wybiera itelligence na partnera we wdrożeniu SAP. To spektakularne potwierdzenie naszych kompetencji i możliwości realizacyjnych. W itelligence od kilku lat obowiązuje system zarządzania zgodny z normami ISO 27001, ISO 20000 oraz BS 25999. W temacie utrzymywania najwyższych standardów jakościowych, mamy więc z naszym nowym klientem spójne stanowisko. – mówi Krzysztof Witczak, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży w itelligence Sp. z o.o.

– Wybierając rozwiązania SAP, Herbapol docenił przede wszystkim niezawodność i elastyczność naszych systemów, a także doświadczenie w pracy z firmami farmaceutycznymi. W tym przemyśle niezwykle dużą wagę przywiązuje się do utrzymywania niezmiennych standardów jakości, wsparcie ze strony systemów informatycznym musi więc być najwyższej klasy. – powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.

GMP to część systemu Zapewnienia Jakości gwarantująca, że produkty farmaceutyczne będą zawsze produkowane i kontrolowane zgodnie z normami jakościowymi i wymaganiami zawartymi w prawie polskim, unijnym oraz dokumentach rejestracyjnych.
Wszystkie procesy biznesowe przedsiębiorstwa, mające wpływ na realizację tego celu, podlegają szczególnemu nadzorowi. Rozwiązanie SAP wspiera procedury GMP poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i integralności danych przechowywanych w systemie, a także poprzez zagwarantowanie procesów nadzoru i kontroli.


Herbapol Wrocław S.A. specjalizuje się w produkcji wyrobów farmaceutycznych na bazie surowców zielarskich. Jest największym producentem leków ziołowych w Polsce. Od ponad 50 lat firma wprowadza na rynek nowoczesne preparaty ziołowe, w których łączy osiągnięcia medycyny naturalnej oraz najnowocześniejsze technologie stosowane w produkcji leków. Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom oraz ścisłej współpracy z wieloma instytutami naukowymi i wyższymi uczelniami, Herbapol Wrocław gwarantuje, że produkty firmy są skuteczne i bezpieczne dla organizmu.
Produkty Herbapolu Wrocław S.A. corocznie wyróżniane są licznymi nagrodami, m.in. tytuł „Produkt Roku” zdobywały takie produkty jak Raphacholin C, Castagnus, Hemorol czy Cynarex. Produkty takie jak Venescin, Raphacholin Forte czy Baikadent żel zdobyły prestiżową nagrodę zaufania konsumentów „Złoty OTIS”. Herbapol Wrocław S.A. należy również do grona firm wyróżnionych w 2010 roku certyfikatem „Solidna Firma”.
Firma zatrudnia 600 pracowników. W 2009 roku wygenerowała przychody na poziomie 96 mln zł.

Więcej informacji: www.herbapol.pl

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 1650 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 19 krajach i 5 regionach (Ameryki, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 3 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 100 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2009 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 220 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl

O firmie SAP
SAP jest największym na świecie dostawcą aplikacji biznesowych, oferującym systemy i usługi, które pomagają usprawniać działanie firmom wszystkich wielkości, działającym w ponad 25 branżach. Firma współpracująca ze 100 000 klientów w przeszło 120 krajach, notowana jest na kilku giełdach, w tym frankfurckiej i nowojorskiej, pod symbolem SAP. Więcej informacji na temat SAP dostępnych jest na stronie www.sap.com.

Dodatkowych informacji udzielają:

Joanna Mróz Ewa Kwiecień
Marketing/PR Manager PR Manager
itelligence sp. z o.o. SAP Polska Sp. z o.o.
tel.: +48 22 543 19 00 T +48.22.541.67.34
F +48.22.541.66.07
mobile: + 48 504 111 184 M +48.604.416.989
e-mail: joanna.mroz@itelligence.pl ewa.kwiecien@sap.com
www.itelligence.pl www.sap.pl