Grupa CEDC wdroży rozwiązanie„in-memory” SAP HANA

Pierwsza sprzedaż SAP HANA w Polsce

SAP Newsbyte: WARSZAWAFirma SAP Polska poinformowała o pierwszym kliencie SAP w Polsce, który zdecydował się na zakup i wdrożenie aplikacji SAP HANA. Tym klientem jest Grupa CEDC, wiodący światowy producent wyrobów alkoholowych, notowany na giełdach w Nowym Jorku i Warszawie.
Z pomocą SAP HANA CEDC planuje usprawnić konsolidację danych finansowych i raportowanie w Grupie.

CEDC zamierza wykorzystać rozwiązanie SAP HANA w tworzeniu spójnej platformy hurtowni danych do celów przetwarzania danych finansowych i raportowania. Wykorzystanie rozwiązania in-memory firmy SAP ma na celu zwiększenie wydajności i szybkości raportowania, a także uproszczenie procesów konsolidacji finansowej.

SAP HANA jest aplikacją „in-memory” – elastycznym, wielofunkcyjnym środowiskiem, które umożliwia przetwarzanie ogromnych ilości danych, pochodzących z różnych źródeł w czasie rzeczywistym. Aplikacja SAP HANA pozwala zbierać i analizować dane transakcyjne i analityczne w momencie ich zaistnienia, a następnie przetwarzać i prezentować je w przystępnej postać w ciągu sekund. SAP HANA opiera się na komponenetach oprogramowania SAP i jest zoptymalizowana pod kątem funkcjonowania na urządzeniach, dostarczanych przez wiodących partnerów SAP.

Partnerem wdrażającym rozwiązania SAP w Grupie CEDC jest firma SID Group, autoryzowany Partner SAP (http://www.sidgroup.pl).

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 6734, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com