Klienci potwierdzają ogromne możliwości technologii SAP In-Memory Computing

Oprogramowanie SAP HANA przynosi firmom z całego świata korzyści z przetwarzania w czasie rzeczywistym

Orlando, FlorydaZaledwie w rok po ogłoszeniu przełomowych możliwości technologii In Memory Computing firma SAP AG poinformowała o pionierskich sukcesach klientów, które przyczynią się do popularyzacji tej technologii na całym świecie. Technologia SAP In-Memory Computing umożliwia natychmiastowy dostęp do ogromnych ilości danych oraz ich analizę. Dzięki temu pomaga firmom identyfikować i wykorzystywać nowe możliwości, lepiej zarządzać sieciami firmowymi oraz opracowywać inteligentniejsze, bardziej dynamiczne procesy planowania. Niniejszą informację ogłoszono podczas konferencji SAPPHIRE NOW, która odbyła się w Orlando na Florydzie w dniach 15-18 maja 2011 r.

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę konsultingową Oxford Economics, których wyniki przedstawiono w raporcie pt. „Real-Time Business: Playing to Win in the New Global Marketplace” (Zarządzanie działalnością biznesową w czasie rzeczywistym: dążenie do sukcesu na nowym globalnym rynku światowym)” [PDF], wynika, że 30% firm objętych badaniami wdrożyło jakąś formę systemu informatycznego działającego w czasie rzeczywistym, a 65% pozostałych firm ma zamiar to zrobić w najbliższej przyszłości. Ponadto firmy, które jako pierwsze wdrożyły tego typu systemy, odnotowały znaczne korzyści. Firmy te zaobserwowały wzrost przychodów średnio o 21% oraz redukcję kosztów średnio o 19%. W rzeczywistości 77% firm z tego grona odnotowało nawet jeszcze większy wzrost przychodów ― nastąpiło to w niektórych branżach, np. w branży paliwowej.

Klienci wykorzystują oprogramowanie SAP In-Memory Appliance (SAP HANA), oparte na wyjątkowym podejściu firmy SAP do technologii In-Memory Computing, właśnie do realizacji powyższych celów. W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych technologia SAP In-Memory Computing nie zakłóca funkcjonowania istniejącego środowiska informatycznego i pomaga klientom uprościć jego architekturę.

Klienci, których działalność biznesową spowalniały poprzednio ogromne ilości danych oraz ograniczenia tradycyjnych systemów dyskowych, czerpią teraz korzyści biznesowe z oprogramowania SAP HANA, które zapewnia im możliwości niezbędne do szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w uwarunkowaniach biznesowych. Poniżej przedstawiono wypowiedzi przedstawicieli firm, które jako jedne z pierwszych wdrożyły technologię SAP In-Memory Computing.

Bosch and Siemens Home Appliances Group, jeden z najbardziej liczących się na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego klasy wyższej
„Oprogramowanie SAP HANA udostępnia nam narzędzia do błyskawicznego przeprowadzania złożonych obliczeń i prognozowania wpływu wszelkich zmian na naszą działalność biznesową” ― powiedział dr Juergen Sturm, dyrektor ds. informatycznych w firmie Bosch and Siemens Home Appliances Group. „Zazwyczaj jest to bardzo trudne do osiągnięcia w firmach takiej wielkości jak nasza, jeśli obsługuje się różne kanały sprzedaży, prowadzi produkcję w sposób rozproszony i sprzedaje na całym świecie produkty o wartości przekraczającej 9 mld EUR. Wgląd w czasie rzeczywistym w to, jakie produkty są sprzedawane i w jakich ilościach, pozwala nam szybko dostosować strategie produkcji i dystrybucji, co zapewnia nam przewagę nad konkurencją”.

Canoe Ventures, dostawca produktów i usług do interaktywnego oglądania telewizji
„Firma Canoe Ventures zbudowała największą w kraju platformę telewizji interaktywnej, zapewniając reklamodawcom dostęp do 19 mln gospodarstw domowych za pośrednictwem różnych dystrybutorów telewizji kablowej dysponujących różnymi systemami” ― powiedział Domenic Centofanti, wiceprezes ds. architektury danych w firmie Canoe Ventures. „Aby możliwe było prowadzenie w naszym środowisku udanej współpracy biznesowej z tak wieloma operatorami, rozwiązania stosowane przez firmę Canoe muszą być elastyczne, skalowalne, bezpieczne i mierzalne. Nasza zdolność do skalowania jest bezpośrednio powiązana z technicznymi możliwościami współpracy z różnymi platformami poszczególnych dystrybutorów oraz zaspokajania potrzeb sieci udostępniających różne programy, a także potrzeb ich reklamodawców i widzów. Możliwości oprogramowania SAP HANA pozwalają nam rozpocząć ekonomiczną budowę mechanizmu udostępniania raportów i analiz potrzebnych reklamodawcom do skuteczniejszego przyciągania uwagi widzów oraz do bezpiecznego zwiększania zaangażowania w reklamę telewizyjną, a także do uzasadniania coraz większych wydatków na tę formę reklamy”.

Central European Distribution Corporation (CEDC), wiodący międzynarodowy producent wódek
„Nasza firma rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez przejmowanie zakładów i firm w Europie Wschodniej. Potrzebowaliśmy więc zaawansowanego rozwiązania, które pozwoliłoby nam zapanować nad informacjami oraz umiejętnie je wykorzystać” ― powiedział Piotr Majewski, kierownik działu informatyki w firmie CEDC International. „Oprogramowanie SAP HANA może przetwarzać ogromne ilości informacji z dowolnego źródła ― było więc to rozwiązanie odpowiednie dla nas. Technologia SAP In-Memory Computing pomoże nam uzyskać lepszy wgląd w efekty pracy naszych handlowców oraz dokładniej planować naszą strategię biznesową”.

Colgate-Palmolive, jeden z czołowych światowych producentów towarów konsumpcyjnych
„Z chwilą wprowadzenia na rynek oprogramowania SAP HANA, co miało miejsce w grudniu ubiegłego roku, przeprowadziliśmy w jednym z naszych największych podmiotów zależnych testy przydatności tego oprogramowania do wykonywania analiz sprzedaży oraz rentowności poszczególnych klientów” ― powiedział Tom Greene, dyrektor ds. informatycznych w firmie Colgate-Palmolive. „Nasza firma prowadzi działalność na skalę ogólnoświatową ― sprzedajemy produkty w ponad 200 krajach i terytoriach. Musimy więc analizować tendencje sprzedaży na poziomie zarówno ogólnym, jak i bardziej szczegółowym, ułatwiającym podejmowanie decyzji ― według miejsc sprzedaży detalicznej i kodów towarów ― aby móc skutecznie osiągać założone cele biznesowe. Przed wdrożeniem oprogramowania SAP HANA nie byliśmy w stanie przeprowadzać pełnych analiz w sensownym czasie. Dysponując tym oprogramowaniem, będziemy mogli przeprowadzać w czasie rzeczywistym analizy na szczeblu lokalnym, dla określonych marek i lokalizacji, a także na najniższym poziomie szczegółowości”.

Lenovo, znany na całym świecie producent komputerów osobistych
„W branży, w której produkty bardzo szybko stają się przestarzałe, musimy błyskawicznie zdobywać dogłębną wiedzę na temat zachowań klientów oraz sprzedawanych produktów” ― powiedział Xiaoyu Liu, wiceprezes firmy Lenovo i szef działu aplikacji globalnych (Global Application Development). „Dlatego właśnie firma Lenovo wybrała system SAP Customer Relationship Management (SAP CRM) i wzbogaciła go o oprogramowanie SAP HANA. Wykorzystywane razem, rozwiązania te pomogą nam analizować zamówienia według klientów, regionów i produktów. Pozwoli nam to opracowywać trafniejsze prognozy i szybciej wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi. Opracowywanie raportów w oparciu o nieaktualne dane to już przeszłość ― możemy teraz analizować dane na bieżąco i prowadzić działalność biznesową w oparciu o najnowsze wydarzenia, kontakty z klientami i plany dotyczące produktów.

Medidata Solutions, lider w dziedzinie udostępniania oprogramowania jako usługi (Software-as-a-Service) na potrzeby badań klinicznych
„Nowatorskie rozwiązania firmy Medidata pomagają firmom z branży nauk przyrodniczych optymalizować efektywność prób klinicznych. Jest to proces wymagający przetwarzania dużych ilości danych ― często w celu zademonstrowania bezpieczeństwa i skuteczności zaledwie jednego leku lub urządzenia medycznego trzeba wygenerować miliardy jednostkowych danych” ― powiedział Glen de Vries, prezes firmy Medidata Solutions. „Pracownicy naukowi prowadzący badania kliniczne szukają nowych, odmiennych i lepszych sposobów analizy skuteczności działania w czasie rzeczywistym. Technologia SAP In-Memory Computing umożliwia nam budowanie dla naszych klientów szczególnie interaktywnych rozwiązań. Pozwala im też uniknąć długotrwałego wdrażania tradycyjnych hurtowni danych”.

Nomura Research Institute (NRI), lider w dziedzinie usług doradztwa i innych usług w zakresie infrastruktury informatycznej
„Wykorzystujemy obecnie oprogramowanie SAP HANA do przeprowadzania testów na dużych ilościach danych dotyczących ruchu sieciowego” ― powiedział Akihiko Nakamura, wiceprezes instytutu NRI oraz szef działu usług i rozwiązań branżowych (Services & Industrial Solution Division). „Produkt ten pozwala nam przeszukiwać 360 mln rekordów z danymi w niewiele więcej niż sekundę. Jest to naprawdę szybkość niewiarygodna przy takiej ilości danych. Słyszeliśmy, że oprogramowanie SAP HANA zapewnia szczególnie wysoką wydajność, ale szybkość i wydajność, jaką mogliśmy zaobserwować i uzyskać we własnym środowisku, jest po prostu niesamowita. Szybkość jest obecnie i będzie w przyszłości głównym czynnikiem warunkującym dostosowywanie się do warunków nieustannie się zmieniającego środowiska biznesowego. Szybkość, jaką zapewnia oprogramowanie SAP HANA, jest naprawdę ogromna i można się spodziewać, że zmieni wszystkie znane obecnie modele biznesowe”.

SAPPHIRE NOW
Podczas konferencji SAPPHIRE NOW firma SAP daje swoim klientom, partnerom i potencjalnym firmom współpracującym wiele nowych możliwość nawiązania dialogu z innymi uczestnikami, firmami i światowymi ekspertami w swoich dziedzinach. Odbywa się w Orlando na Florydzie w dniach 15-18 maja. Wzbogacona o nowe możliwości komunikacji konferencja SAPPHIRE NOW łączy uczestników na miejscu z uczestnikami z całego świata poprzez nowoczesne studia nadawcze i przez internet, z wykorzystaniem najnowszych funkcjonalności społecznościowych. Czy na miejscu, czy on-line, uczestnicy mają możliwość zapoznania się z tym, jak SAP realizuje swoją strategię produktową oraz pomaga firmom i instytucjom z całego świata lepiej działać. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sapphirenow.com. Zapraszamy do śledzenia SAPPHIRE NOW na Twitterze @SAPPHIRENOW i odwiedzania strony z nowościami: www.sapphirenow.news.sap.com.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Webcasty, informacje prasowe, transmisje ze spotkań prasowych i prezentacji inauguracyjnych, blogi i inne materiały z SAPPHIRE NOW są dostępne na stronie newsowej konferencji: www.sapphirenow.news.sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji i cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały o wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Filmy wideo o różnej tematyce znajdują się na stronie www.sap-tv.com, skąd mogą Państwo je pobierać i umieszczać na swoich stronach internetowych. Strona ta umożliwia również udostępnianie filmów wideo poprzez przesyłanie odsyłaczy pocztą elektroniczną oraz subskrypcję kanałów RSS z SAP TV. Bądźcie z nami na Twitterze, tag @sapnews.

O SAP
Lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży, uzyskiwać lepsze wyniki. Czy to na zapleczu, czy na sali spotkań zarządu, w magazynie i na witrynie sklepu, na komputerze stacjonarnym czy urządzeniu przenośnym — SAP umożliwia pracownikom i organizacjom zwiększać efektywność współpracy i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe, aby budować przewagę nad konkurencją. Aplikacje i usługi SAP pomagają ponad 170 tys. klientów (włącznie z klientami przejętej firmy Sybase) stale zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sap.com.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa, takie jak: „uznawać”, „szacować”, „oczekiwać”, „przewidywać”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „wyrażać wolę”, jak i podobne wyrażenia, które odnoszą się do SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących publikacji aktualizacji lub sprostowań odnoszących się do informacji wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co może powodować, że późniejsze, rzeczywiste wyniki będą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission) – „SEC” – z uwzględnieniem najaktualniejszego Raportu Rocznego SAP sporządzonego na formularzu 20-F, złożonego w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże wybiegających w przyszłość stwierdzeniach, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2011 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.
SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver oraz inne produkty i usługi SAP wymienione w niniejszym dokumencie, jak również ich logo, są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz innych krajach. Wszystkie pozostałe produkty i usługi są znakami towarowym odpowiednich firm. Dane zawarte w niniejszym dokumencie służą wyłącznie celom informacyjnym. Specyfikacje wersji krajowych produktu mogą się różnić między sobą.

Kontakt dla klientów, zainteresowanych produktami SAP:
Globalne Centrum Obsługi Klienta: +49 180 534-34-24
Tylko USA: 1 (800) 872-1SAP (1-800-872-1727)

Kontakt dla mediów:
Scott Behles, SAP, +1 (917) 494-2009, scott.behles@sap.com, EDT
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com
Mike Pilarz, Burson-Marsteller, (312) 596-3568, michael.pilarz@bm.com, CDT

Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 6734, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com