Aktywne zarządzania jakością – w Polsce startuje program SAP AQM dla Partnerów SAP

Asseco jako pierwszy Partner SAP w Polsce dołącza do programu, który służy potwierdzeniu wysokiej jakości procesów sprzedażowych i wdrożeniowych

SAP Newsbyte: WarszawaProgram aktywnego zarządzania jakością dla Partnerów SAP (SAP AQM Partner Quality Program) zaczyna działać w Polsce. Pierwszym Partnerem SAP, który do niego przystąpił, jest firma Asseco Poland. Aktywny udział Asseco w tym programie służy uzyskaniu formalnej akredytacji do końca 2011 roku. Do programu zapraszane są kolejne firmy partnerskie SAP w Polsce, zrzeszone w programie partnerskim SAP PartnerEdge.

Program aktywnego zarządzania jakością dla Partnerów SAP (SAP AQM Partner Quality Program) ma na celu formalne potwierdzenie jakości procesów sprzedażowych i metodologii wdrożeniowych, stosowanych przez firmy partnerskie. Program jest prowadzony przez pion SAP Active Quality Management. Jest to organizacja, która pomaga Partnerom SAP w kształtowaniu zarządzania jakością i osiąganiu wysokich standardów w tym zakresie poprzez ścisłą współpracę oraz zapewnienie niezbędnych narzędzi i wzorców. Dzięki akredytacji SAP w zakresie aktywnego zarządzania jakością Partnerzy mogą zwiększyć satysfakcję klienta, poprawić osiągnięcia i podnieść zyskowność.

„Przystępując do światowego programu akredytacji jakościowej, Asseco Poland zyskało dostęp do zaawansowanych wzorców i procesów, które pomagają z sukcesem prowadzić wdrożenia, unikać eskalacji i pozyskiwać zadowolonych klientów SAP, a to dzięki regularnej współpracy i koncentracji na zmniejszaniu ryzyka” – powiedział Jiri Synacek, Dyrektor ds. Jakości na Europę Środkowo-Wschodnią w dziale SAP AQM. „Gdy Asseco uzyska akredytację, może to również pomóc firmie jako wyróżnik w zdobywaniu nowych klientów”.

„Centrum kompetencyjne Asseco w zakresie technologii SAP to ponad 80 specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zrealizowaliśmy dziesiątki poważnych projektów dla największych polskich przedsiębiorstw z różnych branż. Udział w programie SAP AQM Partner Quality to dla nas świetna okazja, aby rozwinąć własne procedury jakościowe dotyczące sprzedaży i realizacji projektów wdrożeniowych oraz świadczenia usług związanych z utrzymaniem rozwiązań” – powiedział Jacek Michałowski, dyrektor Działu Technologii SAP, Asseco Poland S.A.

Od momentu startu programu jakościowego SAP AQM Partner Quality Program w lipcu 2010 r. przystąpiło do niego ponad 120 firm z całego świata, z czego ponad 20 uzyskało akredytację aktywnego zarządzania jakością. W programie mogą wziąć udział wszyscy partnerzy SAP typu VAR, w tym partnerzy SAP Business All-in-One, SAP Business One, jak również SAP BusinessObjects. Firmy uczestniczące w programie są zobowiązane do realizacji uzgodnionego całorocznego programu i przeprowadzania wspólne z SAP kwartalnych przeglądów jakościowych.

Więcej informacji nt. aktywnego zarządzania jakością dla partnerów SAP znajdą Państwo w Newsroomie MŚP: SME Newsroom. Po dalsze informacje nt. SAP Active Quality Management można sięgnąć na stronie www.sap.com/quality lub napisać do aqm@sap.com.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 6734, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com