SAP liderem rynku narzędzi Business Intelligence, wyprzedza wzrost rynku aplikacji do zarządzania efektywnością finansową i strategią

SAP Newsbytefirma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dziś, że firma badawcza IDC określiła SAP liderem światowego rynku narzędzi Business Intelligence na podstawie przychodów ze sprzedaży licencji i wpływów z opłat utrzymania oprogramowania. IDC donosi również, że sprzedaż SAP rośnie szybciej niż światowy rynek w segmencie aplikacji do zarządzania efektywnością finansową i strategią (FPSM – financial performance and strategy management) już piąty rok z rzędu.

Dwa raporty analityczne IDC nt. udziałów dostawców w światowym rynku rozwiązań BI oraz aplikacji FPSM pokazują wiodącą pozycję SAP. Według raportu “Światowe udziały rynkowe dostawców narzędzi BI 2010” (“Worldwide Business Intelligence Tools 2010 Vendor Shares”)1 SAP znajduje się na pierwszej pozycji z przychodami na poziomie przeszło 1,8 mld USD, co daje 21% udziału w tym segmencie rynku. Raport „Światowe udziały rynkowe dostawców aplikacji do zarządzania efektywnością finansową i strategią 2010” (“Worldwide Financial Performance and Strategy Management Applications 2010 Vendor Shares”)2 pokazuje, że SAP prowadzi na rynku FPSM z przychodami rzędu 629 mln USD, co daje firmie 24,9% udziałów. W roku 2010 w stosunku do roku 2009 wzrost SAP w obu tych kategoriach przekroczył znacznie światową średnią rynkową: w segmencie narzędzi BI firma SAP urosła o 19,9% w porównaniu do całkowitego wzrostu rynku o 11,4%, natomiast w segmencie aplikacji FPSM wzrost SAP wyniósł 17,5% w stosunku całkowitego wzrostu rynku o 9,2%.

„Kontynuujemy ekspansję na rynku rozwiązań analitycznych i skupiamy się na zapewnieniu sukcesów naszych klientom, dostarczając zgodnie z planem nowe i innowacyjne wersje oprogramowania w zakresie BI, EIM, EPM i GRC, czyli Business Intelligence, zarządzania informacjami w organizacji, zarządzania wydajnością i ładem korporacyjnym” – mówi Steve Lucas, dyrektor generalny ds. Analityki Biznesowej, SAP.

Rozwiązania BI i FPSM według taksonomii IDC są cześcią całościowego rynku rozwiązań analitycznych. Aby uzyskać więcej informacji nt. analityki biznesowej SAP zapraszamy na stronę newsową: Business Analytics newsroom. Proszę śledzić SAP na Twitterze, tag @sapnews oraz SAP BusinessObjects, tag @businessobjects.

Kontakt dla mediów:
Scott Behles, SAP, +1 (917) 494-2009, scott.behles@sap.com, EDT
Jeff Shadid, Burson-Marsteller, +1 (214) 224-8419, jeff.shadid@bm.com, CDT

Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 6734, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com, CET

1: IDC, Worldwide Business Intelligence Tools 2010 Vendor Shares, Doc #228442, czerwiec 2010
2: IDC, Worldwide Financial Performance and Strategy Management Applications 2010 Vendor Shares, Doc #228462, czerwiec 2010