SAP w polu liderów w analizie Gartnera „Magic Quadrant” dla rozwiązań billingowych i zarządzania relacjami z klientami w sektorze energetycznym

SAP Newsbytefirma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dziś, że uplasowała się w polu liderów w analizie firmy Gartner „Magiczny kwadrant dla systemów zarządzania informacją o klientach w sektorze użyteczności publicznej” („Magic Quadrant for Utilities Customer Information Systems”)1. SAP został uznany liderem rynku zarówno pod względem „skuteczności realizacji”, jak również „całościowej wizji”.

“Bardzo cieszymy się, że Gartner uznaje SAP za lidera wśród dostawców systemów zarządzania relacjami z klientami i billingu w sektorze użyteczności publicznej” – powiedział James McClelland, globalny dyrektor marketingu rozwiązań dla sektora energetycznego i użyteczności publicznej w SAP. „Pakiet SAP do zarządzania relacjami z klientami i do billigu jest używany zarówno przez klientów na rynkach zliberalizowanych, jak i regulowanych. I jedni, i drudzy przekonują się, że SAP zaspokaja ich potrzeby biznesowe w czasach transformacji na rynku energii”.

Przeszło 600 koncernów energetycznych używa pakietu SAP for Utilities do obsługi billingu i całościowego zarządzania relacjami z klientami. Dzięki znacznym nakładom, poniesionym przez SAP na rozwój rozwiązań dla sektora użyteczności publicznej, systemy te są dobrze dostosowane do spełniania zmiennych wymagań dzisiejszego rynku energetycznego. Są wyposażone w rozbudowane funkcjonalności w zakresie agentów billingowych, wsparcia zarządzania stroną popytową (DSM – demand-side management), integracji z urządzeniami przenośnymi i nowych scenariuszy integracji AMI. Wszystkie te nowe cechy wzbogaciły już portfolio rozwiązań SAP for Utilities.

Najnowsze funkcjonalności będą prezentowane podczas konferencji SAP for Utilities North American Conference 2011, która odbędzie się w San Antonio w Teksasie, w dniach 18-21 września 2011. Setki klientów i partnerów SAP będą tam prezentować najlepsze praktyki i rozwiązania dla rynku energii i użyteczności publicznej. Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: www.sap-for-utilities.com.

Więcej informacji nt. rozwiązania SAP for Utilities można znaleźć w internetowym newsroomie, poświęconycm rozwiązaniom branżowycm SAP. Zapraszamy do śledzenia nas na Twitterze, tag @sapnews.

1 Gartner “Magic Quadrant for Utilities Customer Information Systems”, autor: Zarko Sumic, 15 czerwca 2011.

O raporcie “Magic Quadrant”
Raport „Magic Quadrant” jest obwarowany prawami autorskimi i został wykorzystany po uzyskaniu odpowiedzniej zgody. „Magic Quadrant” jest graficznym odwzorowaniem sytuacji rynkowej w konkretnym okresie. Przedstawia wyniki badań firmy Gartner, jak wybrani dostawcy spełniają zdefiniowane przez Gartner kryteria rynkowe. Gartner nie rekomenduje żadnego dostawcy, produktu ani usługi spośród przedstawionych w analizie, jak również nie doradza użytkownikom technologii wyboru firm tylko z pola „liderzy”. Raport „Magic Quadrant” został pomyślany wyłącznie jako narzędzie badawcze i nie ma na celu zachęcania do konkretnych działań. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, związanych z badaniem, w szczególności odnośnie przydatności w określonym celu.

Kontakt dla mediów:
Evan Welsh, SAP, +1 (610) 203-9742, evan.welsh@sap.com, EDT
Anthony Suarez, Burson-Marsteller, +1 (212) 614-4331, anthony.suarez@bm.com, EDT
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 6734, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com