Tim Noble pokieruje rynkami wschodzącymi w regionie SAP EMEA

FELTHAM, Wielka Brytaniafirma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dziś powołanie Tima Noble’a na stanowisko szefa SAP na obszar rynków wschodzących w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Od chwili obecnej Tim Noble będzie zarządzał operacjami SAP na terenie następujących jednostek organizacyjnych: Afryki, Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS) oraz Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Zastąpi Bernda Krausa i Petera Davida, którzy tymczasowo kierowali rynkami wschodzącymi i którzy obecnie powrócą do swoich funkcji na tym obszarze: odpowiednio Dyrektora Operacyjnego i Dyrektora Finansowego. Jako szef rynków wschodzącyh w SAP Tim Noble będzie odpowiadał za wzmocnienie potencjału SAP w tym regionie, wspieranie rozwoju i dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań. Jego bezpośrednim przełożonym jest Franck Cohen, prezes regionu SAP EMEA.

Wcześniej Tim Noble zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego SAP w Wielkiej Brytanii i Irlandii (UKI), gdzie odpowiadał za realizację strategi biznesowej i kompleksowych planów wzrostu SAP. W nowej roli wnosi ze sobą znaczące doświadczenie i wiedzę, mając jednocześnie głębokie zrozumienie rynków lokalnych i regionalnych, zgromadzone w trakcie prac w ramach Regionalnego Zespołu Zarządzającego SAP EMEA.

„To dla mnie niesamowicie pasjonujące wyzwanie – móc rozwijać SAP na rynkach wschodzącyh i tu realizować naszą pro-kliencką strategię” – powiedział Tim Noble. „Firmy z tutejszych rynków stoją przed innymi wyzwaniami niż ich odpowiednicy w Europie Zachodniej. Dzięki strategii SAP, która jest ściśle zorientowana na klientów i na wspólne z nimi budowanie innowacyjności w ramach ekosystemu SAP, będziemy kontynuowali wspieranie naszych klientów w budowaniu potencjału i konkurencyjności na miedzynarodową skalę.”

Franck Cohen, prezes regionu SAP EMEA, na powitanie Tima Noble’a powiedział: „Jestem przekonany o ogromnym doświadczeniu Tima. Jego osiągnięcia na stanowisku dyrektora zarządzającego SAP UKI robią duże wrażenie, jak również sukcesy, które osiągnął poprzez promowanie innowacyjności i ścisłą koncentrację na klientach. Teraz będzie mógł wykorzystać swoją solidną wiedzę o potrzebach rynku i poszczególnych sektorów, aby przyśpieszyć wzrost SAP na rynkach wschodzących regionu EMEA, na których SAP upatruje szczególnych możliwości rozwoju.”

Fred Hessabi, dyrektor zarządzający regionu EMEA Północ, zajmie stanowisko tymczasowego dyrektora zarządzającego SAP UKI, do czasu znalezienia następcy.

O SAP
Lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży, działać lepiej. W biurze, w magazynie, w sklepie, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych — produkty SAP pozwalają ludziom i firmom coraz wydajniej współpracować oraz efektywniej korzystać z wiedzy biznesowej, aby budować przewagę konkurencyjną. Aplikacje i usługi SAP pomagają ponad 170 tys. klientów (włącznie z klientami przejętej firmy Sybase) zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sap.com.


Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa, takie jak: „uznawać”, „szacować”, „oczekiwać”, „przewidywać”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „wyrażać wolę”, jak i podobne wyrażenia, które odnoszą się do SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących publikacji aktualizacji lub sprostowań odnoszących się do informacji wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co może powodować, że późniejsze, rzeczywiste wyniki będą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission) – „SEC” – z uwzględnieniem najaktualniejszego Raportu Rocznego SAP sporządzonego na formularzu 20-F, złożonego w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże wybiegających w przyszłość stwierdzeniach, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2011 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone. SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver oraz inne produkty i usługi SAP wymienione w niniejszym dokumencie, jak również ich logo, są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz innych krajach. Wszystkie pozostałe produkty i usługi są znakami towarowym odpowiednich firm. Dane zawarte w niniejszym dokumencie służą wyłącznie celom informacyjnym. Specyfikacje wersji krajowych produktu mogą się różnić między sobą.

Dodatkowe informacje dla mediów:
Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji i cyfrowe zdjęcia prasowe do pobrania. Na tej platformie znajdują się także materiały o wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w kanałach mediowych. Filmy wideo o różnej tematyce znajdują się na stronie www.sap-tv.com, skąd można je umieszczać na stronach internetowych, przesyłać odsyłacze do nich e-mailem a także subskrybować kanały RSS z SAP TV.

Bądźcie z nami na Twitterze, tag @sapnews.

Kontakt dla mediów:
Molly McDonagh, +44 (0)7966 975 287, molly.mcdonagh@sap.com, BST
SAP UKI Press Office at Burson Marsteller, sapuk@bm.com

Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com