SAP i Sybase usprawnią stosowanie aplikacji mobilnych w przedsiębiorstwach z pomocą najnowszej wersji Sybase® Unwired Platform

Rozwiązanie Sybase® Unwired Platform w wersji 2.1 pozwoli coraz liczniejszemu środowisku klientów i partnerów firmy SAP łatwiej i bardziej ekonomicznie tworzyć mobilne aplikacje biznesowe za pomocą zgodnego ze standardami pakietu SDK i nowych zasobów dla społeczności programistów

Las VegasFirmy SAP AG i Sybase, Inc., podmiot należący do SAP i lider branży oprogramowania korporacyjnego i mobilnego, zaprezentowały architekturę Sybase® Unwired Platform 2.1. Ta zgodna ze standardami platforma aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw ma usprawnić opracowywanie aplikacji tego typu. Najnowsza wersja architektury wzbogaci środowisko opracowywania aplikacji mobilnych o znaczne udoskonalenia dostępnego w nim pakietu programistycznego (SDK) i nowe zasoby programistyczne dla ponad 2 milionów członków społeczności SAP Community Network. Informację tę przekazano podczas konferencji SAP TechEd 2011, połączonej z imprezą Sybase TechWave i odbywającej się w dniach 12–16 września w Las Vegas w amerykańskim stanie Nevada.

Podczas wdrażania aplikacji mobilnych firmy często mają do czynienia z rozwiązaniami punktowymi, które nie zapewniają dostępu do kluczowych danych w całym przedsiębiorstwie. Nowa wersja architektury Sybase Unwired Platform jest jedną z całkowicie zintegrowanych platform mobilnych aplikacji dla przedsiębiorstw. Ich celem jest wykorzystanie umiejętności programistów oraz standardów branżowych, aby ograniczyć duży nakład pracy niezbędny często w przypadku opracowywania aplikacji mobilnych.

„Przedsiębiorstwa muszą włączyć mobilność do swoich aplikacji. W przeciwnym razie przestaną być konkurencyjne” — powiedział Jack Gold, prezes firmy J. Gold Associates, LLC. „Opracowywanie wbudowanych i internetowych aplikacji mobilnych może być jednak trudne ze względu na różnorodność typów urządzeń, systemów zaplecza itp. Dlatego bardzo potrzebna jest spójna, zgodna ze standardami platforma, która uprości proces programowania, obniży ogólne koszty i skróci czas opracowywania aplikacji. Rynek mobilnych rozwiązań biznesowych stał się bardziej dojrzały i potrzebuje platform mobilnych aplikacji dla przedsiębiorstw, aby opracowywać i wdrażać wysokiej jakości rozwiązania obejmujące wiele działów. To wielka szansa dla firm takich jak SAP i Sybase, aby zbudować społeczność programistów i partnerów, które umożliwi klientom tworzenie bardzo funkcjonalnych i ekonomicznych aplikacji mobilnych dla firm”.

Łatwiejsze wdrażanie aplikacji mobilnych za pośrednictwem zgodnej ze standardami platformy
Architektura Sybase Unwired Platform 2.1 i pakiet SDK do opracowywania aplikacji mobilnych będą udostępniać zestaw nowych narzędzi, komponentów serwerowych i bibliotek, które umożliwią programistom aplikacji mobilnych i internetowych łatwe tworzenie szerokiej gamy rozwiązań na różne platformy sprzętowe, w tym na urządzenia z systemem iOS, BlackBerry, Android i Windows Mobile. Najnowsza wersja platformy została od podstaw zaprojektowana pod kątem różnych typów wymagań związanych z mobilnością, zgłaszanych przez firmy każdej wielkości. Dlatego będzie ona zapewniać integrację z danymi z systemów SAP poprzez technologię SAP NetWeaver® Gateway. Wzmocni to już i tak wysoki poziom integracji rozwiązań SAP i ułatwi opracowywanie aplikacji online połączonych z systemami zaplecza SAP. Platformę można też uzupełnić o oprogramowanie Afaria®, oferowane przez Sybase najlepsze na rynku rozwiązanie do zarządzania urządzeniami przenośnymi (MDM), które pozwoli informatykom zarządzać urządzeniami i aplikacjami mobilnymi.

Do najważniejszych cech nowych i udoskonalonych funkcji platformy dla programistów i dyrektorów działu informatyki ma należeć:

  • samodzielna instalacja pakietu SDK zapewniająca łatwy dostęp/pobieranie i integrację z bibliotekami z rozwiązania Afaria;
  • pakiet SDK dla protokołu OData do opracowywania internetowych aplikacji mobilnych SAP, które mogą korzystać z danych i procesów w systemach SAP za pośrednictwem technologii SAP NetWeaver Gateway;
  • obsługa wielu typów aplikacji, w tym zaawansowanych aplikacji działających w trybie offline z synchronizacją danych, lekkich aplikacji działających tylko w trybie online oraz aplikacji opartych na dostępnym w architekturze Sybase Unwired Platform rozwiązaniu Hybrid Web Container.

Budowa silnej społeczności programistów i partnerów
Firmy SAP i Sybase udostępniły również nowe zasoby dla programistów, w tym szkolenia wideo i przykładowe kody, dla ponad 2 mln członków środowiska SAP Community Network. Te coraz szersze zasoby oferują całej społeczności mobilnej korzyści w postaci artykułów, blogów, instrukcji i możliwości uczestnictwa w dyskusjach na forum.

„Dzięki istniejącej sieci programistów, która liczy ponad 2 mln członków, i bazie klientów SAP przekraczającej 170 000 firm, SAP i Sybase mają olbrzymią szansę na wprowadzenie innowacji i realizację swojej strategii dla urządzeń przenośnych” — powiedział dr Raj Nathan, wiceprezes, dyrektor ds. marketingu i szef działu aplikacji mobilnych w firmie Sybase. „Duże zainteresowanie aplikacjami mobilnymi i internetowymi środowiskami typu sklep w przestrzeni konsumentów dociera teraz także do przedsiębiorstw. Aby odnieść sukces, model ten wymaga jednak całkiem innego podejścia do architektury. Nowa platforma to ważne rozwiązanie dla całej społeczności programistów tworzących aplikacje mobilne i naszego rosnącego środowiska partnerów, ponieważ mają oni teraz do dyspozycji zgodną ze standardami, spójną architekturę oraz społeczność umożliwiającą im wymianę wiedzy i tworzenie licznych mobilnych aplikacji biznesowych”.

System Sybase Unwired Platform 2.1 i mobilny pakiet SDK mają pojawić się na rynku w IV kwartale 2011 r. Zapraszamy do przeczytania, co partnerzy firm SAP i Sybase mówią o tej ofercie: „Partners Go Mobile With Latest Release of Sybase Unwired Platform” (Partnerzy wdrażają rozwiązania mobilne dzięki najnowszej wersji architektury Sybase Unwired Platform), oraz do obejrzenia materiałów prezentujących szybkie opracowywanie aplikacji mobilnych za pomocą nowej platformy: „Wideo: SAP Mobility InnoJam, July 2011”.

Firmy SAP i Sybase poinformowały też o stworzeniu interfejsu dla programu masowych zakupów App Store® Volume Purchase Program (VPP) for Business w rozwiązaniu Afaria, co pomoże zwiększyć zasięg sklepu App Store na rynku przedsiębiorstw przez usprawnione i bezpieczne wdrażanie aplikacji i narzędzi do zarządzania dla użytkowników (patrz „SAP and Sybase Announce Support for App Store Volume Purchase Program in Afaria” (SAP i Sybase informują o wprowadzeniu obsługi programu App Store Volume Purchase Program w rozwiązaniu Afaria)).

Firmy SAP i Sybase można znaleźć w portalu Twitter: @sapmobile oraz @MobileWork.

Informacje, blogi, wideo i inne materiały z konferencji SAP TechEd są dostępne na stronie SAP TechEd newsroom.

Sybase TechWave 2011
Organizowana od wielu lat przez firmę Sybase konferencja TechWave towarzyszy imprezie SAP TechEd, która odbywa się w dniach 12–16 września w hotelu Venetian Hotel w Las Vegas (Nevada, USA). Konferencja TechWave jak zawsze ma udostępniać ukierunkowane szkolenia w dziedzinie produktów Sybase, oferuje też uczestnikom dostęp do seminariów i atrakcji na konferencji SAP TechEd.

Konferencja SAP TechEd 2011 w Las Vegas, Bangalore, Madrycie i Pekinie
Na konferencji SAP TechEd 2011 spodziewanych jest ponad 19 tys. klientów, partnerów i specjalistów w dziedzinie technologii firmy SAP. To największa organizowana przez SAP seria środowiskowych imprez edukacyjnych. Pozwala ona kierownikom działów informatyki, programistom, administratorom i ekspertom ds. procesów biznesowych wspólnie zajrzeć do wnętrza oprogramowania stymulującego dziś rozwój przedsiębiorstw: w tym m.in. do najnowszych rozwiązań mobilnych i opartych na technologii In-Memory Computing, a także oferowanych przez SAP aplikacji instalowanych lokalnie, dostępnych na żądanie i na urządzeniach przenośnych. Piętnasta edycja konferencji SAP TechEd odbędzie się w czterech miejscach na świecie: w Las Vegas (Nevada, USA) w dniach 12–16 września, Bangalore (Indie) w dniach 19–21 października, Madrycie w dniach 8–10 listopada i Pekinie w dniach 15–17 listopada. Zapraszamy do śledzenia wpisów na temat konferencji SAP TechEd w serwisie Twitter (@SAPTechEd) i do udziału w dyskusjach (#SAPTechEd).

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Informacje, blogi, wideo i inne materiały z konferencji SAP TechEd 2011 są dostępne na stronie z wiadomościami z imprezy pod adresem www.sapteched.news.sap.com. Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały o wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie Sybase
Firma Sybase, będąca częścią firmy SAP, jest liderem w branży oprogramowania korporacyjnego i mobilnego, przeznaczonego do zarządzania informacjami, analizowania ich i zapewniania ich dostępności na urządzeniach mobilnych. Cieszymy się globalnym uznaniem jako lider w zakresie wydajności w branżach wymagających wyjątkowo intensywnego przetwarzania danych, a nasze rozwiązania sprawdziły się we wszystkich głównych systemach i sieciach oraz na najpopularniejszych urządzeniach. Rozwiązania Sybase do zarządzania informacjami i przetwarzania analitycznego oraz korporacyjne aplikacje mobilne są stosowane na całym świecie do obsługi newralgicznych systemów w branży usług finansowych, telekomunikacyjnej, produkcyjnej i administracji publicznej. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sybase.com. Blogi Sybase: http://blogs.sybase.com.

O SAP
Lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży, działać lepiej. W biurze, w magazynie, w sklepie, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych — produkty SAP pozwalają ludziom i firmom coraz wydajniej współpracować oraz efektywniej korzystać z wiedzy biznesowej, aby budować przewagę konkurencyjną. Aplikacje i usługi SAP pomagają 172 tys. klientów (włącznie z klientami przejętej firmy Sybase) zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sap.com.Sybase i Afaria są zastrzeżonym znakami towarowymi firmy Sybase, Inc. ® zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych. SAP i pozostałe produkty i usługi SAP, wymienione w niniejszym dokumencie, jak również ich odpowiednie znaki graficzne są zastrzeżonymi znakami towarowymi SAP AG w Niemczech i innych krajach. Wszystkie pozostałe wymienione powyzej produkty i usługi są zatrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich firm.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa, takie jak: „uznawać”, „szacować”, „oczekiwać”, „przewidywać”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „wyrażać wolę”, jak i podobne wyrażenia, które odnoszą się do SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących publikacji aktualizacji lub sprostowań odnoszących się do informacji wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co może powodować, że późniejsze, rzeczywiste wyniki będą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission) – „SEC” – z uwzględnieniem najaktualniejszego Raportu Rocznego SAP sporządzonego na formularzu 20-F, złożonego w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże wybiegających w przyszłość stwierdzeniach, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2011 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone. SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver oraz inne produkty i usługi SAP wymienione w niniejszym dokumencie, jak również ich logo, są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz innych krajach. Wszystkie pozostałe produkty i usługi są znakami towarowym odpowiednich firm. Dane zawarte w niniejszym dokumencie służą wyłącznie celom informacyjnym. Specyfikacje wersji krajowych produktu mogą się różnić między sobą.

App Store jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple, Inc..

Dodatkowe informacje dla mediów:
Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji i cyfrowe zdjęcia prasowe do pobrania. Na tej platformie znajdują się także materiały o wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w kanałach mediowych. Filmy wideo o różnej tematyce znajdują się na stronie www.sap-tv.com, skąd można je umieszczać na stronach internetowych, przesyłać odsyłacze do nich e-mailem a także subskrybować kanały RSS z SAP TV.

Kontakt dla mediów:
Bonnie Rothenstein, SAP, +1(610) 661-8867, bonnie.rothenstein@sap.com, EDT
Amisha Gandhi, SAP, +1(416) 341-7101, amisha.gandhi@sap.com, PDT
SAP Press Office, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com
Scott Malinowski, Sybase, +1(978) 287-1793, scott.malinowski@sybase.com, EDT
Ryan Wallace, Bite Communications for Sybase, Inc.,+1 (415) 365-0382, ryan.wallace@bitecommunications.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com