SAP i OpenText zwiększają możliwości SAP NetWeaver® Portal

Dwie nowe aplikacje wchodzące w skład komponentu SAP NetWeaver® Portal zapewniają klientom większą kontrolę nad treścią i są łatwiejsze w obsłudze

WALLDORF, NiemcyFirma SAP AG rozszerzyła zakres współpracy z firmą OpenText, liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania treściami przedsiębiorstwa, aby zapewnić klientom łatwiejsze zarządzanie dokumentami i treścią serwisów internetowych w ramach rozwiązania SAP NetWeaver® Portal. Firmy zawarły umowę, w wyniku której SAP NetWeaver Portal został wzbogacony o dwie nowe aplikacje, które SAP opracował wspólnie z firmą OpenText. Pierwsza z nich to SAP® Portal Content Management by OpenText ― jest to rozwiązanie dla przedsiębiorstw przeznaczone do zarządzania treścią dokumentów. Natomiast druga to SAP® Portal Site Management by OpenText, która ułatwia dużej liczbie użytkowników zarządzanie treściami internetowymi.

„Portale przekształciły się w centralne systemy informacyjne o znaczeniu krytycznym, z poziomu których firmy mogą udostępniać więcej funkcji aplikacji szerszemu gronu użytkowników, również spoza firmy” ― powiedział Sanjay Chikarmane, wiceprezes działu rozwiązań technologicznych SAP. „SAP NetWeaver Portal pozwala użytkownikom tworzyć własne informacje przeznaczone nie tylko dla innych pracowników, ale także dla dostawców, klientów oraz ogólnie dla społeczeństwa ― a wszystko to przez Internet. Dzięki tym dwóm nowym aplikacjom firmy OpenText użytkownicy będą mogli zapewnić jeszcze lepszą obsługę klientów poprzez połączenie kluczowych aplikacji z właściwymi treściami”.

Nowe możliwości zarządzania portalem
Aplikacja SAP Portal Content Management pomaga uprościć procesy zarządzania treścią poprzez integrację treści z przepływami pracy i zasobami dostępnymi w SAP NetWeaver Portal. Zwiększa efektywność procesów opracowywania treści, zarządzania nimi i ich przechowywania, wspomagając jednocześnie współpracę użytkowników i ich komunikację. Scentralizowany dostęp pozwala zminimalizować ilość niespójnych, błędnych danych, natomiast zapisy przebiegu zdarzeń dotyczące dokumentów oraz funkcja zarządzania uprawnieniami zwiększyły bezpieczeństwo treści.

Aplikacja SAP Portal Site Management pozwala szerokiemu gronu użytkowników z przedsiębiorstwa tworzyć treści internetowe i zarządzać nimi w wielu serwisach i stronach portalu udostępnianych na zasadzie hostingu w ramach SAP NetWeaver Portal. Pozwala ona użytkownikom usprawnić opracowywanie treści i włączać nieustrukturyzowane treści w przepływy pracy. Upraszcza też tłumaczenie i umożliwia szybkie udostępnianie treści pracownikom, klientom i partnerom.

W sytuacji lawinowego wzrostu ilości treści w przedsiębiorstwach SAP NetWeaver Portal stanowi ważne narzędzie do efektywnego zarządzania wszystkimi tymi treściami” ― powiedział Patrick Barnert, wiceprezes firmy OpenText i szef działu rozwiązań SAP w OpenText. „W tych najnowszych rozwiązaniach wykorzystaliśmy naszą dogłębną wiedzę oraz doświadczenia z pracy z aplikacjami SAP i ze współpracy z klientami firmy SAP, aby jeszcze bardziej ułatwić przedsiębiorstwom uzyskiwanie maksymalnych korzyści z ich inwestycji w portal”.

SAP NetWeaver Portal 7.3 umożliwi jeszcze lepszą współpracę
Strategia rozwoju technologii portalowych firmy SAP stanowi ważny element na drodze do osiągnięcia przez firmę do 2015 r. pułapu 1 mld użytkowników. SAP NetWeaver Portal, uznawany za podstawowy produkt firmy SAP w tym zakresie, cieszy się wśród klientów coraz większym uznaniem. Kilka miesięcy temu firma odnotowała ważny sukces ― liczba wdrożeń tego rozwiązania u klientów osiągnęła poziom 10 tys.

SAP NetWeaver Portal w wersji 7.3 jest jeszcze łatwiejszy do wdrażania, ponadto można go jeszcze łatwiej rozbudować o funkcje zapewniające obsługę partnerów i klientów spoza przedsiębiorstwa. Rozszerzenia wprowadzone w ogólnej wersji SAP NetWeaver Portal z maja 2011 r. pozwoliły zwiększyć produktywność użytkowników ― zarówno indywidualnych, jak i pracujących w zespołach. Kolejne rozszerzenia SAP NetWeaver Portal, których mogą się spodziewać klienci, to integracja z pakietem SAP® Business Suite, z aplikacjami analitycznymi z oferty rozwiązań SAP® BusinessObjects™ oraz z rozwiązaniem do obsługi sieci społecznościowych.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie poświęconej SAP NetWeaver Portal w serwisie sap.com. Warto też odwiedzić serwis prasowy poświęcony technologiom i platformom oraz przeczytać blog pt. „Portals – The Gateway to an Organization’s Soul” (Portale ― brama do duszy przedsiębiorstwa) prowadzony przez Thomasa Hensela, kierownika ds. rozwoju produktu odpowiedzialnego za prace nad rozwiązaniem SAP NetWeaver Portal. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter w wątkach @sapnews i @Portal_SAP.

Następna duża impreza: konferencja SAPPHIRE® NOW + SAP® TechEd 2011 w Madrycie
W 2011 r. firma SAP połączy swoją największą serię środowiskowych imprez edukacyjnych z główną imprezą dla klientów firmy ― połączona impreza odbędzie się w Madrycie w dniach 8–10 listopada. W ramach konferencji SAPPHIRE® NOW firma SAP oferuje swoim obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom jeszcze więcej możliwości nawiązania kontaktów z podobnymi przedsiębiorstwami, uczestnikami i opiniotwórcami z całego świata. Pozwala im też dowiedzieć się, jak firma SAP realizuje swoją strategię produktową oraz pomaga przedsiębiorstwom z całego świata w usprawnieniu działalności. Konferencja SAP® TechEd pozwala kierownikom działów informatyki, programistom, administratorom i ekspertom ds. procesów biznesowych wspólnie zajrzeć do wnętrza oprogramowania stymulującego dziś rozwój przedsiębiorstw: w tym m.in. do najnowszych rozwiązań mobilnych i opartych na technologii In-Memory Computing, a także oferowanych przez SAP aplikacji instalowanych w siedzibie klienta i na urządzeniach przenośnych oraz udostępnianych na żądanie. Informacje na ten temat można śledzić w serwisie Twitter w wątkach @SAPTechEd i @SAPPHIRENOW, Można też dołączyć do dyskusji na kanałach #SAPTechEd i #SAPPHIRENOW.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Informacje, blogi, filmy wideo i inne materiały z konferencji SAPPHIRE NOW + SAP TechEd 2011 będą dostępne w serwisie prasowym imprezy pod adresem www.events.news.sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie OpenText
Firma OpenText, uznawana za lidera w dziedzinie rozwiązań do zarządzania treściami przedsiębiorstwa (enterprise content management ― ECM), pomaga przedsiębiorstwom w zarządzaniu treściami biznesowymi oraz w ich maksymalnym wykorzystywaniu. Firma ma dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze klientów z całego świata ― obecnie z jej rozwiązań korzysta 100 mln użytkowników. Współpracując z naszymi klientami i partnerami, doprowadzamy do połączenia sił czołowych specjalistów ds. treści (Content Experts™), a powstające w wyniku tego rozwiązania pomagają przedsiębiorstwom rejestrować i przechowywać informacje ważne dla firmy, podnosić wartość ich marki, automatyzować procesy, ograniczać ryzyko, zarządzać zgodnością z przepisami oraz zwiększać konkurencyjność. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć pod adresem www.opentext.com.

Informacje o firmie SAP
Lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży działać lepiej. W biurze, w magazynie, w sklepie, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych — produkty SAP pozwalają ludziom i firmom współpracować coraz wydajniej oraz efektywniej korzystać z wiedzy biznesowej, aby budować przewagę konkurencyjną. Aplikacje i usługi SAP pomagają 176 tys. klientów (włącznie z klientami przejętej firmy Sybase) zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sap.com.Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa, takie jak: „spodziewać się”, „uważać”, „szacować”, „oczekiwać”, „prognozować”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „przewidywać” i „wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących publikacji aktualizacji lub sprostowań odnoszących się do informacji wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co może powodować, że późniejsze, rzeczywiste wyniki będą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.


© 2011 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.
SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver oraz inne produkty i usługi SAP wymienione w niniejszym dokumencie, jak również ich znaki logo, są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz innych krajach. Wszystkie pozostałe nazwy produktów i usług są znakami towarowym odpowiednich firm. Dane zawarte w niniejszym dokumencie służą wyłącznie do celów informacyjnych. Specyfikacje wersji krajowych produktów mogą się różnić między sobą.

Kontakt dla klientów zainteresowanych dodatkowymi informacjami na temat produktów SAP:
Infolinia dla Klientów SAP w Polsce: 00 800 491 1525
Globalne Centrum Obsługi Klienta: +49 180 534-34-24

Kontakt dla mediów:
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, czas CET; +1 (610) 661-3200, czas EDT; press@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com