SAP udostępni więcej innowacji w oprogramowaniu SAP® Business Suite: szybciej i bez zakłócania działalności biznesowej

Planowane innowacje będą udostępniane bez konieczności wdrażania nowych wersji oprogramowania, co umożliwi wydłużenie okresu wsparcia dla oprogramowania SAP® Business Suite aż do 2020 r.

Walldorf, NiemcyFirma SAP AG poinformowala o planach szybszego udostepniania innowacji biznesowych do oprogramowania SAP® Business Suite wedlug jasno okreslonych planów rozwoju tej platformy. SAP bedzie wprowadzac rozszerzenia do oprogramowania w systemie kwartalnym, nie powodujac zaklócen w funkcjonowaniu przedsiebiorstw. Innowacje beda obejmowaly obszary, w których zapewni to klientom najwieksze korzysci, w tym: mobilnosc, technologia przetwarzania in-memory oraz przetwarzanie w chmurze. Klienci beda mogli sami okreslac szybkosc wprowadzania innowacji stosownie do potrzeb ? bez wysilku zwiazanego z wdrozeniem kolejnej wersji systemu. Szczególowe informacje na temat mozliwosci stopniowej rozbudowy posiadanego oprogramowania zostana udostepnione podczas konferencji SAPPHIRE® NOW i SAP® TechEd 2011, które odbeda sie w Madrycie, w dniach 8–10 listopada br.

Tradycyjne projekty wdrazania nowych wersji oprogramowania moga wplywac na funkcjonowanie calego przedsiebiorstwa i powodowac okresowy spadek produktywnosci. Dlatego wlasnie firma SAP planuje udostepnianie co kwartal przelomowych innowacji w ewolucyjny sposób, który nie bedzie zaklócal pracy produktów i srodowisk IT, funkcjonujacych u klientów. Kluczowe koncepcja w ewolucyjnym podejsciu do innowacji jest stopniowe dostarczanie rozszerzen funkcjonalnych w glówym pakiecie aplikacji SAP. Te rozszerzenia beda wspieraly nowoczesnosc w sposobach korzystania z systemów, np. poprzez wykorzystanie dodatkowych paneli, glównych stron tematycznych oraz dostepnosci procesów przez urzadzenia mobilne. Planowane jest równiez udostepnienie analityki biznesowej polaczonej z funkcjami transakcyjnymi, aby pomóc klientom w podejmowaniu lepszych decyzji i szybszym wdrazaniu ich w zycie. Ponadto przelomowe innowacje technologiczne, takie jak przetwarzanie in-memory, spowoduja radykalna poprawe komfortu pracy uzytkowników realizujacych procesy biznesowe, wymagajace przetwarzania duzych ilosci danych.

W nastepstwie tego podejscia firma SAP wydluzy podstawowy okres wsparcia dla glównych aplikacji z pakietu SAP Business Suite 7, w tym dla oprogramowania do zarzadzania zasobami przedsiebiorstwa SAP® ERP 6.0 o piec lat ? od grudnia 2015 r. do grudnia 2020 r. Zapewni to klientom SAP dlugofalowa przewidywalnosc wykorzystania platformy SAP oraz pozwoli uniknac w ciagu najblizszych kilku przeprowadzania pracochlonnych projektów wdrazania nowych wersji oprogramowania, tzw. „upgrade’ów”. Wydluzony zostanie takze okres wsparcia dla platformy technologicznej SAP NetWeaver®, która stanowi podstawe technologiczna glównych wersji aplikacji SAP i wszystkich obecnych pakietów rozszerzen oprogramowania SAP Business Suite. Przedstawione powyzej decyzje zostana zaprezentowane w broszurze nt. strategii wprowadzania na rynek oprogramowania w roku 2012.

„Nasza strategia innowacji oraz wynikajace z niej okresy wsparcia zapewnia klientom wieksza przewidywalnosc projektów SAP oraz przyspiesza rozpowszechnianie innowacyjnych produktów SAP” ? powiedzial Jim Hagemann Snabe, jeden z dwóch dyrektorów zarzadzajacych SAP. „Pomoze to przedsiebiorstwom zwiekszyc produktywnosc, odciazyc pracowników oraz jeszcze skuteczniej prowadzic dzialalnosc biznesowa. Nasze tempo innowacji polaczone z dlugofalowa przewidywalnoscia wspólpracy nie maja sobie równych w branzy oprogramowania i dowodza zaangazowania firmy SAP w utrzymywanie trwalych, obustronnie korzystnych kontaktów z klientami”.

SAP udostepni wiecej innowacji w oprogramowaniu SAP® Business Suite:
szybciej i bez zaklócania dzialalnosci biznesowej

Aby uzyskac wiecej informacji na ten temat, warto obejrzec film z udzialem czlonków dyrekcji firmy SAP, Petera Maiera i Bernda Leukerta, pt. „SAP Business Suite Innovation Road Map (Plan wdrazania innowacji w pakiecie SAP Business Suite)”. Informacje te mozna takze znalezc w serwisie prasowym poswieconym rozwiazaniom dla poszczególnych branz.

O SAP
Lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży, działać lepiej. W biurze, w magazynie, w sklepie, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych — produkty SAP pozwalają ludziom i firmom coraz wydajniej współpracować oraz efektywniej korzystać z wiedzy biznesowej, aby budować przewagę konkurencyjną. Aplikacje i usługi SAP pomagają 172 tys. klientów (włącznie z klientami przejętej firmy Sybase) zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sap.com.Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowia faktów historycznych, sa opiniami wybiegajacymi w przyszlosc – zgodnie z definicja zawarta w amerykanskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Slowa, takie jak: „spodziewac sie”, „uwazac”, „szacowac”, „oczekiwac”, „prognozowac”, „miec zamiar”, „móc”, „planowac”, „przewidywac” i „wyrazac wole”, jak i inne podobne wyrazenia, które odnosza sie do firmy SAP, sa tego typu stwierdzeniami wybiegajacymi w przyszlosc. SAP nie podejmuje zadnych zobowiazan dotyczacych publikacji aktualizacji lub sprostowan odnoszacych sie do informacji wybiegajacych w przyszlosc. Wszystkie stwierdzenia tego typu sa niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co moze powodowac, ze pózniejsze, rzeczywiste wyniki beda w istotny sposób róznic sie od oczekiwan. Czynniki, które moga wplywac na przyszle wyniki finansowe SAP, zostaly szczególowo omówione w dokumentach zlozonych przez SAP w Amerykanskiej Komisji ds. Gieldy i Papierów Wartosciowych (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporzadzonym na formularzu 20-F zlozonym w SEC. Ostrzega sie czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychze stwierdzeniach wybiegajacych w przyszlosc, które sa aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2011 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzezone. Wszelkie prawa zastrzezone.
SAP, R/3, mySAP, mySAP.com, xApps, xApp, SAP NetWeaver oraz inne produkty i uslugi SAP wymienione w niniejszym dokumencie, jak równiez ich znaki logo, sa znakami towarowymi lub zastrzezonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz innych krajach. Wszystkie pozostale nazwy produktów i uslug sa znakami towarowym odpowiednich firm. Dane zawarte w niniejszym dokumencie sluza wylacznie do celów informacyjnych. Specyfikacje wersji krajowych produktów moga sie róznic miedzy soba.

Materialy graficzne i filmowe dla mediów:
Na stronie www.sap.com/photos znajduja sie materialy filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjecia prasowe, które mozna przegladac i pobierac. Na tej platformie znajduja sie takze materialy w wysokiej rozdzielczosci, które moga Panstwo wykorzystac w swoich kanalach medialnych. Relacje wideo na rózne tematy mozna znalezc pod adresem www.sap-tv.com. Dostepne tam filmy uzytkownicy moga zamieszczac na wlasnych stronach internetowych. Mozna tez przesylac lacza do filmów za posrednictwem poczty elektronicznej lub zamówic subskrypcje kanalów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP mozna sledzic w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakt dla klientów zainteresowanych dodatkowymi informacjami na temat produktów SAP:
Globalne Centrum Obslugi Klienta: +49 180 534-34-24
Polska: 00 800 491 1525

Kontakt dla mediów:
Janice Edman, +1 (650) 223-4817, janice.edman@sap.com, czas PDT
Hilmar Schepp, +49 (6227) 7-57679, hilmar.schepp@sap.com, czas CET
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, czas CET; +1 (610) 661-3200, czas EDT; press@sap.com

Dominika Krzyzanowska-Kidala, SAP Polska, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com