Firma SAP wyróżniona w raporcie IDC MarketScape jako lider w dziedzinie edukacji informatycznej

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG poinformowała, że została uznana przez firmę IDC w raporcie MarketScape za lidera w zakresie edukacji informatycznej. Wyróżnienie to stanowi wyraz uznania dla stosowanej przez SAP praktyki udostępniania nowego oprogramowania wraz ze szkoleniami z jego obsługi. Doceniono też wsparcie udzielane przez firmę SAP przedsiębiorstwom, które jako pierwsze wdrażają nowe technologie, co pozwala im szybko odnieść sukces.

W raporcie IDC pt. “IDC MarketScape: Woldwide IT Education and Training 2012 Vendor Analysis” (IDC MarketScape: ogólnoświatowa analiza producentów oferujących edukację i szkolenia z zakresu informatyki w 2012 r.)1 znalazło się następujące stwierdzenie: “W przeciwieństwie do innych producentów firma SAP organizuje szkolenia już z chwilą udostępnienia przeznaczonej do testowania wersji beta oprogramowania, aby “przetestować” szkolenie jak i zaoferować najlepsze możliwości wdrożenia tego nowego produktu” potencjalnym odbiorcom, a także klientom, którzy jako pierwsi zdecydują się przetestować oprogramowanie. Za szczególny atut firmy SAP uznano w raporcie “duży i zróżnicowany zestaw usług edukacyjnych skoordynowanych z cyklem życia projektów”, który “odzwierciedla najlepszą w branży praktykę oferowania kompleksowych usług edukacyjnych”.

Dział edukacji firmy SAP (SAP Education) szkoli rocznie ponad 300 tys. osób w ramach tradycyjnych szkoleń seminaryjnych, szkoleń e-learningowych oraz e-Akademii. Dział ten wspiera wdrażanie innowacji przez klientów m.in. poprzez organizowanie szkoleń dotyczących platformy SAP HANA ― szkolenie to uchodzi za najlepiej sprzedający się w historii działu wczesny kurs z obsługi produktu. Dział edukacji SAP oferuje skalowalne, niedrogie i elastyczne kursy stanowiące połączenie usług nauczania i oprogramowania do nauczania, a także treści edukacyjnych, z którymi można zapoznawać się online. Dzięki tym zróżnicowanym formom nauczania SAP umożliwia systematyczne uzupełnianie wiedzy na temat produktów w trakcie całego cyklu ich życia.

“Głównym celem działu edukacji firmy SAP jest zapewnienie wszystkim użytkownikom możliwości zdobywania wiedzy niezbędnej do właściwego korzystania z rozwiązań SAP” ― powiedział Markus Schwarz, szef działu edukacji firmy SAP na świat. “To wyróżnienie ze strony IDC stanowi dowód uznania dla naszych wysiłków zmierzających do udostępnienia naszym klientom i partnerom innowacyjnej oferty oprogramowania, treści i usług, a także dla zaangażowania firmy SAP w szybkie upowszechnianie produktów wśród klientów”.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią całego raportu pt. “IDC MarketScape: Woldwide IT Education and Training 2012 Vendor Analysis” [PDF]. Więcej informacji można znaleźć na stronie działu edukacji SAP w serwisie sap.com. Warto też obejrzeć film pt. “SAP Education: Essential to Success (Szkolenia SAP podstawą do sukcesu).”

Dodatkowe informacje można też znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter w wątkach @sapnews i @SAPEDU.

1Raport “IDC MarketScape: Worldwide IT Education and Training 2012 Vendor Analysis”, dok. nr 232870, luty 2012 r.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com