BC Hydro określa zapotrzebowanie klientów na energię elektryczną za pomocą oprogramowania SAP AMI Integration for Utilities Software

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG poinformowała, że urząd ds. gospodarki wodnej i energetyki kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska (BC Hydro) we współpracy z firmą Itron wdrożył jeden z największych dotychczas systemów inteligentnych liczników, które są zintegrowane z zapleczem za pomocą oprogramowania SAP Advanced Metering Infrastructure (AMI) Integration for Utilities. System ten gromadzi dane z ponad miliona liczników i łączy infrastrukturę techniczną z modułem zaplecza systemu informatycznego firmy. W roku 2012 BC Hydro zamierza zainstalować 1,8 miliona inteligentnych liczników obsługujących 94% mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej. Informację tę opublikowano podczas konferencji SAP Conference for Utilities 2012, która odbyła się w dniach 17-19 kwietnia w Madrycie.

Dzięki inteligentnym licznikom BC Hydro może szybciej i dokładniej określać potrzeby klientów. Liczniki te, stosowane wraz z systemem ujednolicania danych pomiarowych (MDUS) i oprogramowaniem SAP AMI Integration for Utilities, umożliwiają analizowanie profili zużycia energii, które z kolei pozwalają na dokładniejsze prognozowanie popytu i dostosowywanie do niego podaży. Prognozy popytu ułatwiają zrównoważenie popytu, podaży i dostaw, a tym samym – zwiększenie sprawności energetycznej. Dzięki inteligentnym licznikom klienci mogą też analizować swoje zwyczaje w zakresie konsumpcji energii, aby osiągnąć oszczędności.

Informacje dotyczące zużycia energii przez klientów są pobierane z inteligentnych liczników i przechowywane w systemie MDUS dostarczonym przez firmę Itron. Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities umożliwia ciągłą wymianę danych referencyjnych i transakcyjnych między systemami MDUS i SAP for Utilities. W systemach zaplecza SAP informacje z inteligentnych liczników są podstawą takich procesów, jak fakturowanie, obsługa klienta i analiza danych.

“Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities umożliwiło nam wdrożenie programu inteligentnych liczników” – powiedział Gary Murphy, dyrektor ds. projektów odpowiedzialny za ten program w BC Hydro. “Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom niezawodne dostawy energii na przejrzystych zasadach obecnie i w przyszłości”.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie poświęconej oprogramowaniu SAP AMI Integration for Utilities w serwisie sap.com. Dodatkowe informacje można również znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakty z mediami:

Birgit Krauter, SAP, +49 151 44614373, birgit.krauter@sap.com, CET
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com, CET

Christoph Weissthaner, Burson-Marsteller, +49 30-408 194 5-54, christoph.weissthaner@bm.com, CET
Don Stuckert, BC Hydro, +1 604 623-4000, don.stuckert@bchydro.com, PDT