Firmy SAP i RheinEnergie pomyślnie kończą projekt pilotowy w Kolonii, obejmujący 30 tys. inteligentnych liczników

SAP NEWSBYTEFirmy SAP AG i RheinEnergie (przedsiębiorstwo energetyczne w Kolonii) osiągnęły w planowanym terminie ważny punkt etapowy na drodze ku uczynienia z Kolonii “inteligentnego miasta”. Dzięki zainstalowaniu inteligentnych liczników, ok. 30 tys. kolońskich gospodarstw domowych korzysta obecnie z najnowocześniejszej technologii pomiaru zużycia energii. Informacja ta została opublikowana podczas konferencji “SAP Conference for Utilities 2012”, która odbywa się w Madrycie w dn. 17-19 kwietnia.

W projekcie zastosowano technologię integracji AMI (advanced metering infrastructure — zaawansowana infrastruktura pomiarów), która umożliwia klientom sprawdzenie w każdym momencie aktualnego i wcześniejszego zużycia energii. Taka dostępność informacji ułatwia kontrolę zużycia i bardziej efektywne wykorzystanie energii, co przyczynia się do ochrony środowiska i oszczędności finansowych.

“Ten sztandarowy projekt, innowacyjny na rynku niemieckim, pokazuje dobitnie, że technologia inteligentnych liczników pozwala zoptymalizować procesy biznesowe, a także podkreśla kluczową rolę, jaką odgrywa inteligentny system informacji dla klientów” — powiedział Thomas Breuer, członek zarządu RheinEnergie.

Firma RheinEnergie zainstalowała ok. 30 tys. inteligentnych liczników w 350 większych budynkach mieszkalnych w Kolonii. Urządzenia te rejestrują zużycie elektryczności, gazu i wody. Zostały zaprojektowane specjalnie z uwzględnieniem wymagań RheinEnergie i tego konkretnego miasta. Inteligentne liczniki są ważnym elementem przyszłościowej koncepcji “Inteligentnego miasta Kolonii” i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities zapewnia niezawodną realizację procesów technicznych i komercyjnych w sieci. W efekcie RheinEnergie może obecnie lepiej reagować na potrzeby klientów oraz oferować specjalne usługi i taryfy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie “SAP AMI Integration for Utilities” w serwisie sap.com. Dodatkowe informacje można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP (SAP Newsroom). Informacje o firmie SAP można też śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakty z mediami:

Birgit Krauter, SAP, +49 (0) 151 44614373, birgit.krauter@sap.com, CET
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com, CET