Miasto Kapsztad usprawnia obsługę komercyjnych i przemysłowych odbiorców energii elektrycznej za pomocą oprogramowania SAP AMI Integration for Utilities

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG poinformowała, że wydział usług energetycznych urzędu miasta Kapsztad z powodzeniem wdrożył oprogramowanie SAP Advanced Metering Infrastructure (AMI) Integration for Utilities. Projekt ten umożliwi odczyt liczników na żądanie oraz integrację inteligentnych liczników i procesów z systemem zaplecza. Jego pierwsza faza objęła przede wszystkim dużych odbiorców komercyjnych i przemysłowych. Jest to pierwsze wdrożenie tego oprogramowania w Republice Południowej Afryki. Informację na ten temat opublikowano podczas konferencji SAP Conference for Utilities 2012, która odbyła się w dniach 17-19 kwietnia w Madrycie.

Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities umożliwi zdalne odczytywanie liczników, dzięki czemu przedsiębiorstwo użyteczności publicznej z Kapsztadu nie będzie już miało problemów z dostępem do obiektów i pomieszczeń, zaoszczędzi czas przeznaczany wcześniej na dojazdy oraz wyeliminuje wiele błędów. Klienci będą otrzymywać bilingi lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb, zawierające dane o rzeczywistym zużyciu energii oraz odczyty z liczników.

Informacje dotyczące zużycia energii elektrycznej przez klientów są pobierane z inteligentnych liczników i przechowywane w systemie ujednolicania danych pomiarowych (MDUS) dostarczonym przez lokalną firmę Elster Kent. Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities umożliwia ciągłą wymianę danych referencyjnych i transakcyjnych między systemami MDUS i SAP for Utilities. Dane te są następnie wykorzystywane w takich procesach, jak fakturowanie, obsługa klienta lub analiza zużycia energii.

“Oprogramowanie SAP AMI Integration for Utilities jest podstawą naszej inteligentnej infrastruktury pomiarowej” – powiedział Andre Stelzner, dyrektor ds. informatycznych w urzędzie miasta Kapsztad. “Będziemy mogli analizować profile zużycia energii, aby na ich podstawie dokładniej przewidywać popyt i dostosowywać do niego podaż. W ten sposób zwiększymy sprawność energetyczną, osiągając równowagę między popytem, podażą i dostawami”.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie poświęconej oprogramowaniu SAP AMI Integration for Utilities w serwisie sap.com. Dodatkowe informacje można również znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakty z mediami:

Birgit Krauter, SAP, +49 151 44614373, birgit.krauter@sap.com, CET
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com, CET

Christoph Weissthaner, Burson-Marsteller, +49 30-408 194 5-54, christoph.weissthaner@bm.com, CET