SAP nawiązuje współpracę z organizacją Ashoka Changemakers, aby wspierać innowacyjność lokalnych przedsiębiorców

WarszawaFirma SAP AG poinformowała o podjęciu nowej inicjatywy, której celem jest tworzenie przedsiębiorcom oraz małym i średnim firmom warunków do wzrostu innowacyjności, tworzenia nowych miejsc pracy i większego wpływu na rozwój gospodarczy. SAP nawiązał współpracę z organizacją Ashoka Changemakers w celu zorganizowania ogólnoświatowego konkursu, który ma pomóc początkującym przedsiębiorcom oraz małym i średnim firmom rozwijać się i odnosić sukcesy w społecznościach o ograniczonej dostępności usług.

“Firma SAP wierzy w duży potencjał małych firm i początkujących przedsiębiorców w zakresie wdrażania innowacji i generowania nowych miejsc pracy, co jest niezbędne dla ich środowiska” ― powiedział Eric Duffaut, prezes ds. sieci partnerów i sieci sprzedaży (Ecosystem & Channels) w firmie SAP AG. “Zamierzamy wesprzeć małe firmy i początkujących przedsiębiorców w łączeniu świata i podnoszeniu poziomu życia ludzi”.

Współpraca z organizacją Ashoka Changemakers pokaże, że “małe jest wielkie”
SAP nawiązał współpracę z organizacją Ashoka Changemakers ― globalną społecznością, która analizuje, udoskonala i finansuje opracowane przez przedsiębiorców społecznych (social entrepreneur) innowacyjne rozwiązania eliminujące najistotniejsze światowe problemy społeczne. SAP i organizacja Ashoka Changemakers ogłosiły 20 czerwca 2012 r. międzynarodowy konkurs internetowy pod hasłem “Małe jest wielkie: przedsiębiorcy wzmacniają gospodarki lokalne“.

Celem konkursu jest wyłonienie organizacji i współpracujących ze sobą podmiotów z całego świata, które opracowały innowacyjne strategie pomagające małym firmom w rozwoju i odnoszeniu sukcesów w społecznościach o ograniczonej dostępności usług. Rozwiązania zgłaszane do konkursu muszą udostępniać przedsiębiorcom działającym na nowych, kształtujących się dopiero lub na już ustabilizowanych rynkach infrastrukturę potrzebną im do pełnego wykorzystania ich potencjału oraz do wywarcia większego i zrównoważonego wpływu na społeczeństwo.

Uczestnicy mogą przesyłać zgłoszenia do 5 września 2012 r. Zgłaszane propozycje będą oceniane pod względem takich kryteriów, jak: innowacyjność, wpływ na społeczeństwo oraz zapewnianie zrównoważonego rozwoju. Każdy z czterech zwycięzców otrzyma 10 tys. USD, darowiznę w postaci technologii, a także możliwość promocji i nawiązania kontaktu z członkami dyrekcji i klientami firmy SAP podczas konferencji SAPPHIRE NOW. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni właśnie podczas tej imprezy, która odbędzie się w dniach 13–15 listopada w Madrycie.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod adresem www.changemakers.com/powerofsmall. Dodatkowe informacje można też znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP

Informacje o organizacji Ashoka Changemakers
Ashoka Changemakers to społeczność nastawiona na aktywne działania, zrzeszająca przedsiębiorców społecznych z całego świata zainteresowanych wymianą pomysłów, wzajemnym inspirowaniem i uczeniem się od siebie nawzajem. Dzięki opartym na współpracy internetowym konkursom, oraz platformie Open Growth serwis Changemakers.com należy do najprężniejszych na świecie środowisk do prezentowania, omawiania i finansowania pomysłów ukierunkowanych na rozwiązywanie najbardziej istotnych światowych problemów społecznych. Serwis Changemakers (tzn. Inicjatorzy zmian) bazuje na 30-letnich dokonaniach stowarzyszenia Ashoka oraz na przekonaniu, że każdy z nas może być takim właśnie inicjatorem zmian. Ashoka jest ogólnoświatowym stowarzyszeniem zrzeszającym czołowych światowych przedsiębiorców społecznych ― ponad 2500 osób, którzy są autorami rozwiązań systemowych likwidujących najbardziej palące problemy społeczne.

Informacje o firmie SAP
Jako lider rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP pomaga przedsiębiorstwom różnej wielkości i z różnych branż uzyskiwać lepsze wyniki. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Aplikacje i usługi SAP pomagają ponad 190 tys. klientów (łącznie z klientami przejętej firmy SuccessFactors) stale zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter w wątku @sapnews.

Kontakt dla klientów zainteresowanych dodatkowymi informacjami na temat produktów SAP:

Kontakt dla mediów:
Evan Welsh, +1 (610) 203-9742, evan.welsh@sap.com, czas EDT
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, czas CET; +1 (610) 661-3200, czas EDT; press@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com