SAP Polska nagradza najbardziej innowacyjnych klientów

NewsbyteFirma SAP Polska poinformowała o przyznaniu wyróżnień najbardziej innowacyjnym klientom, którzy w ciągu ostatniego roku przeprowadzili wdrożenia, odznaczające się nowatorskim podejściem i wykorzystaniem najnowszych rozwiązań z portfolio SAP. Wśród wyróżnionych firm znalazły się: CEDC, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Górnośląska Spółka Gazownictwa ING Bank Śląski, Meble VOX oraz Ruch S.A. Wyróżnienia zostały przyznane podczas konferencji SAP Forum, która odbyła się w dniach 31.05-01.06. 2012 r. w Sopocie.

Statuetki za innowacyjność otrzymały od SAP Polska następujące firmy i instytucje:

  • CEDC – za pierwszy na polskim rynku projekt wdrożenia platformy SAP HANA i jej pionierskie wykorzystanie. Główny cel wdrożenia to przyspieszenie i usprawnienie procesów, aby w krótszym czasie uzyskiwać wysokiej jakości informacje biznesowe. Firma CEDC jako pierwsza w Polsce zdecydowała się również na obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury baz danych poprzez migrację na system bazodanowy Sybase ASE.
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne – za profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu projektu, który może stanowić referencję i wzór dla instytucji sektora publicznego. Projekt wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego w oparciu o SAP ERP został zrealizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem, budżetem i zakresem funkcjonalnym. Zostało to osiągnięte dzięki dokładnemu przygotowaniu projektu, precyzyjnemu zdefiniowaniu wymagań, a także dzięki zaangażowaniu zespołu projektowego, wsparciu kierownictwa organizacji i sprawnemu podejmowaniu decyzji zarządczych.
  • Górnośląska Spółka Gazownictwa – za skuteczne i innowacyjne wdrożenie Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym w powiązaniu z rozwiązaniem branżowym SAP for Utilities. System wspiera procesy utrzymania sieci dla ponad 1,2 miliona odbiorców gazu. Integruje w jednolitym środowisku SAP obsługę procesów technicznych i handlowych.
  • ING Bank Śląski – za innowacyjne wsparcie procesów wewnętrznych w zakresie gospodarki własnej, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania relacjami z dostawcami, zarządzania kapitałem ludzkim oraz szkoleniami, w oparciu o rozwiązania z portfolio SAP Business Suite, w tym SAP SRM (zarządzanie relacjami z dostawcami) i SAP ERP HCM (zarządzanie kapitałem ludzkim).
  • Meble VOX – za sukces wdrożenia systemów SAP ERP oraz SAP SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw) z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań i scenariuszy oferowanych przez SAP. Celem wdrożenia była optymalizacja procesów produkcji i elastyczne dopasowanie produktów do potrzeb klienta, przy jednoczesnym zmniejszeniu pracochłonności przygotowania produkcji.
  • RUCH SA – za sukces projektów wdrożenia SAP w obszarze ERP i handlu detalicznego. RUCH SA w krótkim czasie z powodzeniem stworzył Centrum Usług Wspólnych, wykorzystując w tym celu system SAP ERP w zakresie procesów księgowych, kadrowo-płacowych oraz logistycznych. Równolegle wdrożony został system SAP for Retail w obszarze handlu detalicznego. Przygotowano również kokpity analityczne dla Zarządu RUCH SA oraz wdrożono system SAP CRM w zakresie relacji z klientami w branżowym zakresie sprzedaży prasy.

SAP Forum to doroczna konferencja SAP Polska, podczas której firma przedstawia innowacje, sukcesy klientów oraz kierunki rozwoju rozwiązań SAP w zakresie biznesu i technologii. Podczas wykładów, prezentacji i warsztatów eksperci i uczestnicy dzielą się praktyczną wiedzą na temat tego, jak działać bardziej efektywnie i osiągać lepsze rezultaty rynkowe z wykorzystaniem innowacji SAP.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com