Region Europy Środkowej i Wschodniej wiodącym tematem tegorocznej Konferencji Akademickiej SAP w Dreźnie

SAP NEWSBYTEPrzedstawiciele uczelni członkowskich i partnerów programu SAP University Alliances spotkali się na Konferencji Akademickiej SAP EMEA w Dreźnie, aby wymienić się wiedzą i omówić nowe kwestie dotyczące nauczania i prowadzenia badań z wykorzystaniem oprogramowania SAP na uniwersytetach i innych wyższych uczelniach. Konferencja Akademicka SAP EMEA to coroczne spotkanie uczestników programu SAP University Alliances z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku odbywa się w dniach 6–7 września na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, uczestniczą w niej uczelnie z Polski, Serbii, Słowenii i Węgier. Wiodącym tematem jest region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE), gdzie specjaliści SAP są poszukiwani na rynku pracy i mogą liczyć na atrakcyjne możliwości zatrudnienia.

W trakcie konferencji zostały podpisane dwie nowe umowy SAP University Alliances: ze Szkołą Biznesu (Faculty of Business Studies) w Słowenii i z Uniwersytetem Aarhus w Danii, na którym Jim Hagemann Snabe, współdyrektor generalny firmy SAP, uzyskał tytuł magistra. Dzień wcześniej została podpisana umowa z Uniwersytetem Technologicznym Cape Peninsula w Kapsztadzie i z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Brandenburgii, dotycząca wspólnego programu studiów magisterskich na tych uczelniach.

Podczas Konferencji Akademickiej SAP wykładowcy i profesorowie z uczelni członkowskich w regionie EMEA mogą poznać i omówić działania w ramach programu SAP University Alliances oraz najnowsze informacje z Uniwersyteckich Centrów Kompetencyjnych przy uniwersytetach w Magdeburgu, Monachium, Petersburgu i Wiedniu. Omawiana jest także strategia SAP w obszarach przetwarzania w chmurze i rozwiązań SAP HANA, standardy nauczania w ramach programu SAP University Alliances, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przegląd działalności SAP w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

„Oczekuję dalszego rozwoju współpracy między światem akademickim i SAP w krajach Europy Środkowej i Wschodniej” — powiedział Manfred Joseph, dyrektor generalny oddziału SAP CEE. „Działalność firmy SAP w tym regionie stale się rozwija, zwiększają się też korzyści, jakie studenci i absolwenci mogą uzyskać poznając rynek aplikacji dla przedsiębiorstw i zdobywając kwalifikacje w dziedzinie przełomowych rozwiązań SAP. W dzisiejszych warunkach ostrej konkurencji współpraca z SAP może ułatwić uniwersytetom pozyskiwanie najlepszych studentów oraz zagwarantowanie im wyjątkowej wiedzy, która pozwoli otrzymać lepsze oferty pracy”.

Program SAP University Alliances jest przedsięwzięciem globalnym, w którym uczestniczy 1250 przedstawicieli uczelni z ponad 50 krajów. Program promuje praktyczne podejście do nauczania uniwersyteckiego, umożliwia wykładowcom, profesorom i przeszło 200 000 studentów na całym świecie uzyskanie lepszego dostępu do rozwiązań i nowatorskich technologii SAP. Przeznaczony jest dla uniwersytetów i zawodowych uczelni technicznych, które chcą włączyć oprogramowanie SAP do aktywnego nauczania. Uczestnicy programu SAP University Alliances korzystają z z Uniwersyteckich Centrów Kompetencyjnych (University Competence Centers — UCC), które odpowiadają za funkcjonowanie i serwis rozwiązań SAP, dzięki czemu wykładowcy mogą się skoncentrować na nauczaniu i badaniach w swoich podstawowych dziedzinach. Ponadto ośrodki UCC opracowują innowacyjne strategie uczenia, kształcą nauczycieli i oferują gotowe programy nauczania. Więcej informacji o programie SAP University Alliances można znaleźć w portalu SAP Academic Community pod adresem http://uac.sap.com/.

Następna Konferencja Akademicka SAP EMEA odbędzie się w dniach 19–20 września 2013 r. w Monachium. Więcej informacji można znaleźć w serwisie internetowym konferencji.

Kontakty z mediami
Biuro prasowe SAP CEE:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
SAP University Alliances CEE:
Jaka Črnivec, jaka.crnivec@sap.com, SAP Slovenia
Adam Dudits, adam.dudits@sap.com, SAP Hungary