>

Transfer Multisort Elektronik przyśpieszy analizę danych sprzedażowych z SAP HANA

Warszawa/ŁodźFirma Transfer Multisort Elektronik (TME) wdraża rozwiązanie SAP HANA. Ma ono za zadanie wesprzeć procesy sprzedaży oraz obsługi klienta poprzez stworzenie platformy do analizy informacji o sprzedaży w czasie wielokrotnie krótszym niż dotychczas. TME jest liderem sprzedaży i dystrybucji komponentów elektronicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Codziennie firma przygotowuje ponad 1,5 tys. wysyłek do klientów i przetwarza wielokrotnie większą liczbę operacji magazynowych. Rozwiązanie SAP HANA pozwoli bardzo szybko analizować dane o tych operacjach. W oparciu o SAP HANA w TME zostaną przygotowane zupełnie nowe scenariusze biznesowe, których nie można było zrealizować w oparciu o dotychczasowa infrastrukturę IT. Wdrożeniem rozwiązań SAP HANA w TME zajmuje się firma partnerska SAP – SID Group we współpracy z konsultantami SAP Polska.

„Zdecydowaliśmy się na wybór technologii SAP HANA ze względu na konieczność przetwarzania ogromnych ilości szczegółowych informacji o sprzedaży w jak najkrótszym czasie” – mówi Zbigniew Kuczyński, Prezes Zarządu Transfer Multisort Elektronik. „Ograniczenia rozwiązań dyskowych i baz danych OLAP zaczęły być odczuwalne przy dużych wolumenach danych, dlatego postanowiliśmy rozwijać nasze systemy SAP w najbardziej innowacyjnym kierunku – przetwarzania w pamięci.”

TME korzysta z rozwiązań SAP od początku 2011 roku, dzięki czemu w firmie zintegrowano wewnętrzne procesy zarządzania, usprawniono sprzedaż, w tym sprzedaż przez internet czy elektroniczną wymianę dokumentów z partnerami handlowymi, ulepszono gospodarkę magazynową i ujednolicono procesy w spółkach zagranicznych. TME wykorzystuje również hurtownię danych SAP Business Warehouse do analizy danych, w szczególności sprzedażowych. Obecnie w TME trwa migracja z SAP Business Warehouse do SAP HANA, co będzie podstawą tworzenia nowych procesów biznesowych.

Firma TME rozwija się dynamicznie pod względem wielkości sprzedaży i ekspansji na nowe rynki. Rozpoczęła działalność w 1990 roku jako firma rodzinna, a dziś jest największym dystrybutorem komponentów elektronicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jedną z większych w całym regionie EMEA. Dysponuje nowoczesnym centrum logistycznym w Polsce, ma również spółki w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii i w Niemczech. Oferta TME liczy ponad 95 tys. produktów, które trafiają do kilku tysięcy klientów, głównie firm produkcyjnych i usługowych z całej Unii i pozostałych krajów europejskich. Sprzedaż odbywa się zarówno w formie tradycyjniej, jak i internetowej.

Więcej informacji o TME można znaleźć na stronie: http://www.tme.eu/en/pages/AboutCompany:1.html.

Rozwiązanie SAP HANA jest elastyczną, niezależną od źródła danych platformą dla aplikacji analitycznych i biznesowych, która przyspiesza przetwarzanie danych dzięki technologii „in-memory”, pomaga radzić sobie z dużymi wolumenami danych, a także daje nowe możliwości prognozowania i procesów analitycznych.

Informacje o SID Group, która wdraża rozwiązania SAP HANA w TME, znajdują sie na stronie http://www.sidgroup.pl

Więcej informacji o SAP znajduje się na www.sap.pl i na stronach prasowych SAP Newsroom. Zapraszamy do śledzenia newsów SAP na Twitterze @sapnews.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 22 541 67 34, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com