>

GRUPA IMPEL obsłuży procesy mobilne z pomocą rozwiązań SAP

Impel wybrał platformę Sybase Unwired Platform oraz rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą mobilną Afaria, aby zbudować środowisko aplikacji mobilnych dla różnych działów w swojej organizacji

WarszawaFirma SAP Polska poinformowała, że Grupa Impel, jeden z głównych dostawców usług dla biznesu w Polsce, zdecydowała się na zakup rozwiązań SAP do budowania i obsługi procesów mobilnych. Stosowna umowa została podpisana pomiędzy Grupą Impel a firmą SI-Consulting S.A., złotym partnerem SAP. Z pomocą platformy Sybase Unwired Platform Impel planuje tworzyć i uruchamiać aplikacje mobilne, wykorzystywane przez różne działy i spółki Grupy Impel, zaś rozwiązanie SAP Afaria posłuży do zapewnienia bezpieczeństwa danych w infrastrukturze mobilnej. Docelowo aplikacje mobilne zbudowane w oparciu o rozwiązania SAP usprawnią pracę ponad 800 pracowników terenowych. Pod względem liczby pracowników będzie to jedno z największych wdrożeń systemów mobilnych klasy Field Service Automation w Polsce.

Celem wdrożenia jest usprawnienie pracy pracowników terenowych oraz skrócenie cyklu obiegu informacji pomiędzy osobami pracującymi w terenie i pracownikami w biurze, a w konsekwencji podniesienie jakości usług oferowanych przez Impel. Na bazie platformy Sybase Unwired Platform zbudowane zostaną aplikacje mobilne przeznaczone dla pracowników realizujących szeroki zakres zadań w obszarze sprzedaży oraz usług serwisowych w terenie. Praca na aplikacjach mobilnych będzie zintegrowana z działającym w Impel S.A. systemem SAP CRM. Aplikacje będą dostępne na wszystkich rodzajach urządzeń mobilnych wykorzystywanych przez pracowników Impel i dostosowane do ich konkretnych zadań.

“Dzięki aplikacjom mobilnym zintegrowanym z SAP CRM chcemy znacząco zwiększyć efektywność pracy pracowników terenowych i otworzyć nowe możliwości podnoszenia jakości naszych usług” – powiedział Grzegorz Stasiak, Doradca ds. Teleinformatyki Grupy IMPEL. “Wybraliśmy platformę mobilną Sybase Unwired Platform ze względu na szerokie możliwości tworzenia różnorodnych aplikacji i ich ścisłej integracji z wykorzystywanym przez nas środowiskiem zarządczym, opartym na rozwiązaniach SAP. Sybase Unwired Platform odpowiada naszym oczekiwaniom w zakresie mobilnej organizacji pracy w terenie. Jesteśmy przekonani, że aplikacje mobilne, które zostaną uruchomione w wyniku wdrożenia platformy SUP, pozwolą nam zoptymalizować koszty, usprawnić kontakty wszystkich grup pracowników zdalnych z biurem oraz wniosą nową jakość w obsługę klientów.”

Aplikacje mobilne będą przygotowane wewnętrznie przez zespół informatyków Impel przy wsparciu firmy SI Consulting, złotego partnera firmy SAP, który wcześniej wdrożył rozwiązania SAP CRM i SAP ERP w Impel. Zakończenie prac nad pierwszą aplikacją przewidziane jest w pierwszym kwartale 2013 roku. Aplikacje te będą certyfikowane przez SAP. W następnym etapie planuje się przygotowanie aplikacji mobilnych dla klientów Grupy.

GRUPA IMPEL jest czołowym dostawcą usług dla instytucji i przedsiębiorstw. Firma oferuje usługi dla biznesu w zakresie obsługi nieruchomości (usługi porządkowo-czystościowe, techniczna obsługa nieruchomości, naziemna obsługa lotnicza), zapewnienia bezpieczeństwa (fizyczna ochrona mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, cash handling), dystrybucji (praca tymczasowa, doradztwo personalne, usługi IT, wynajem i serwis odzieży, pralnictwo, organizacja dostaw, catering) oraz “business solutions” (doradztwo podatkowe, praca tymczasowa, usługi teleinformatyczne, usługi brokerskie w zakresie ubezpieczeń).

O SAP
Jako lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga organizacjom każdej wielkości i z każdej branży działać lepiej. W biurze, w magazynie, w sklepie, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych — produkty SAP pozwalają ludziom i firmom coraz wydajniej współpracować oraz efektywniej korzystać z wiedzy biznesowej, aby budować przewagę konkurencyjną. Aplikacje i usługi SAP pomagają 197 tysiącom klientów SAP zwiększać zyski, szybko reagować na potrzeby rynku i rozwijać się w sposób zrównoważony. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.pl.

O SI-Consulting
Złoty Partner SAP świadczący pełen zakres usług związanych z wdrażaniem, rozwojem oraz utrzymaniem systemu SAP (ERP, CRM, BI SUP). Konsultanci SI-Consulting to eksperci z największym w Polsce doświadczeniem na rynku usług wdrożeniowych SAP (przeszło 50 osób). Trzon zespołu konsultingu stanowią osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem. Na przestrzeni kilkunastu lat, konsultanci SI-Consulting pracowali dla największych przedsiębiorstw zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
W 2012 roku, SI-Consulting po raz piąty uzyskało tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play, co ostatecznie poświadczyło solidność, rzetelność i uczciwość w biznesie, które stanowią filary na jakich firma chce budować swoją pozycję rynkową. Więcej informacji: www.si-consulting.pl.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Adam Piętera, SI-Consulting, adam.pietera@si-consulting.pl, +48 71 7985 781