>

SAP uznany liderem w zakresie rozwiązań do analizy predykcyjnej dużych zbiorów danych (Big Data)

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG poinformowała, że została zaliczona do liderów w raporcie niezależnej firmy analitycznej Forrester Research Inc., zatytułowanym „The Forrester Wave™: Big Data Predictive Analytics Solutions, Q1 2013” (Forrester Wave™: Rozwiązania do analizy predykcyjnej dużych zbiorów danych, I kwartał 2013 r.). Analitycy uznali SAP za lidera ze względu na silną architekturę i kompleksową strategię. Zauważyli także, że SAP wyróżnia się na tle konkurencji dzięki umieszczeniu platformy SAP HANA w centrum oferty rozwiąząń analitycznych.

„W ciągu niecałych dwóch lat firmie SAP udało się zdobyć pozycję lidera rynku rozwiązań do analizy predykcyjnej dużych zbiorów danych. To zasługa działających w czasie rzeczywistym analitycznych funkcji platformy SAP HANA, której popularność nieprzerwanie rośnie” — powiedział Steve Lucas, wiceprezes i dyrektor generalny ds. baz danych i technologii w firmie SAP. „SAP wspiera swoich klientów we wprowadzaniu innowacji dzięki nowym aplikacjom, które są intuicyjne, łatwe we wdrożeniu i zbudowane na działającej w czasie rzeczywistym platformie SAP HANA.”

Firma Forrester przyjrzała się silnym i słabym stronom 10 przedsiębiorstw. Zastosowała przy tym 51 kryteriów, odzwierciedlających wymagania stawiane dostawcom rozwiązań do analizy predykcyjnej „Big Data”. Kryteria te uwzględniały m.in. bieżącą ofertę, strategię i pozycję rynkową. Z raportu wynika, że dostawcy zakwalifikowani do kategorii liderów zapewniają szeroką gamę algorytmów analitycznych, architekturę dostosowaną do obsługi dużych zbiorów danych oraz narzędzia obejmujące pełen cykl analizy predykcyjnej.

W raporcie stwierdzono, że „firma SAP wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na swoją ofertę, w której centrum umieszczono opartą na technologii ‘in-memory’ platformę SAP HANA i która udostępnia bibliotekę analiz predykcyjnych (PAL) w bazie danych oraz (…) narzędzie do modelowania”1.

SAP HANA, przełomowa platforma SAP bazująca na technologii „in-memory”, pomaga przedsiębiorstwom w osiąganiu korzyści biznesowych poprzez korzystanie z dużych zbiorów danych, ponieważ zapewnia dostęp do informacji od 10 000 do nawet 100 000 razy szybciej niż dotychczas. Dzięki analizom przeprowadzanym w czasie rzeczywistym klienci mogą szybko reagować na zmieniającą się sytuację. Dalsze informacje dotyczące korzyści biznesowych płynących z tak szybkiego dostępu, w tym również przykłady wdrożeń, można znaleźć tutaj. Więcej informacji o platformie SAP HANA jest dostępnych na poświęconej jej stronie.

Dodatkowe informacje można też znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Zapraszamy również do śledzenia wpisów SAP w serwisie Twitter (@sapnews).

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com

1 Forrester Research Inc., raport „The Forrester Wave™: Big Data Predictive Analytics Solutions, Q1 2013”, 3 stycznia 2013 r.