SAP Business Suite na platformie SAP HANA w Polsce: nowe możliwości tworzenia wartości w organizacjach

WarszawaFirma SAP Polska zaprezentowała dziś po raz pierwszy na polskim rynku pakiet SAP® Business Suite oparty na platformie SAP HANA® (SAP® Business Suite Powered by SAP HANA ®). To przełomowe rozwiązanie otwiera klientom korzystającym z oprogramowania SAP Business Suite w Polsce nowe możliwości zarządzania procesami transakcyjnymi i analizowania danych w czasie rzeczywistym na jednej platformie opartej na technologii „in-memory”. Integracja funkcji transakcyjnych, mechanizmów analitycznych i predykcyjnych na jednej platformie radykalnie skraca czas dostarczenia i przetworzenia informacji, a w konsekwencji przynosi wzrost wydajności wszystkich procesów biznesowych.

Nowa wersja pakietu SAP Business Suite na platformie SAP HANA umożliwia wielokrotnie szybsze przetwarzanie operacyjne w czasie rzeczywistym oraz daje możliwości tworzenia zupełnie nowych scenariuszy biznesowych. Dzięki temu klienci zyskają lepszy wgląd w realizowane procesy biznesowe i będą mieli szybszy dostęp do aktualnych informacji na wszystkich poziomach. Skróceniu ulegnie czas niezbędny do przygotowania analiz i interaktywnych raportów. Szybkie przetwarzanie ogromnych ilości danych transakcyjnych pozwala błyskawicznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów i oferować produkty i usługi odpowiadające tym potrzebom. Zastosowanie platformy SAP HANA w znaczny sposób podnosi wydajność aplikacji SAP.

„Wraz z wprowadzeniem SAP Business Suite na SAP HANA na nowo definiujemy pojęcie przetwarzania w czasie rzeczywistym. Mamy w ofercie najbardziej wszechstronny pakiet aplikacji biznesowych, który dzięki wykorzystaniu przetwarzania w pamięci pozwala naszym klientom wprowadzać przełomowe innowacje w zarządzaniu w płynny sposób” – mówi Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska. „Dostępność rozwiązań transakcyjnych i analitycznych na jednej platformie in-memory niesie korzyści nie tylko dla dużych firm, ale także dla klientów z sektora MŚP. Dostrzegamy na polskim rynku ogromny potencjał do ich wykorzystania.”

SAP HANA może stanowić podstawę systemu SAP ERP oraz rozwiązań dziedzinowych, takich jak SAP CRM (oprogramowanie wspierające zarządzanie relacjami z klientami) i SAP SCM (oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw). Przełomowym rozwiązaniem umożliwiającym zmianę sposobu kontaktów z klientami oraz wyjście poza ramy tradycyjnego zarządzania kontaktami z klientem jest ogłoszone w listopadzie ub. roku rozwiązanie SAP® 360 Customer. Umożliwia ono spersonalizowaną obsługę klientów w każdym miejscu i z każdego urządzenia.

Wprowadzając SAP Business Suite Powered by SAP HANA, firma SAP pozostawia jednocześnie swoim klientom pełną swobodę wyboru technologii baz danych i platform technologicznych.

W Polsce SAP ma obecnie kilku klientów wykorzystujących lub wdrażających SAP HANA w zakresie analityki biznesowej. Wśród nich są m.in. firmy: PGNiG, CEDC i Transfer Multisort Elektronik.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com