SAP na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych Barcelona 2013

SAP zaprezentował nowe rozwiązania, porozumienia i wyniki współpracy w zakresie mobilności

BarcelonaJednym z najważniejszych obszarów rozwoju firmy SAP AG, lidera rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, jest mobilność. We współczesnym świecie pomoc przedsiębiorstwom w skuteczniejszym prowadzeniu działalności byłaby niemożliwa bez innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Z myślą o przyszłych wyzwaniach w dziedzinie mobilności firma SAP poinformowała o swoich planach podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych (Mobile World Congress), odbywającego się w Barcelonie w dniach 25 – 28 lutego. Informacje dotyczyły zarówno porozumień o współpracy, jak i nowych produktów.

SAP wprowadza na rynek usługę RCS 365 umożliwiającą świadczenie zaawansowanych usług komunikacyjnych

Firma SAP poinformowała o wprowadzeniu na rynek usługi mobilnej SAP® Rich Communication Services 365 (SAP RCS 365) opartej na chmurze. W przypadku abonentów sieci komórkowych usługa RCS sprawia, że korzystanie z takich usług, jak komunikatory oraz udostępnianie plików i treści wideo staje się tak proste i intuicyjne, jak wysłanie krótkiego SMSa. Dzięki temu operatorzy telefonii komórkowej mogą tworzyć nowe, innowacyjne usługi, reagować na działania konkurencji we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się ekosystemie sieci komórkowych, jak również zwiększać potencjał przychodów w przeliczeniu na jednego abonenta.

Usługa SAP RCS 365 pozwala firmom tworzyć model płatności dostosowany do swoich potrzeb lub tempa rozwoju (pay-as-you-go/grow), dzięki czemu operatorzy komórkowi mogą uniknąć zarówno złożonych wdrożeń usługi RCS w ramach własnych sieci, jak również wydatków związanych z jej wdrozeniem. Wyeliminowanie potrzeby inwestowania i wprowadzania zmian do sieci rdzeniowych, skraca czas wprowadzania usług na rynek, umożliwiając jednocześnie operatorom tworzenie innowacyjnych propozycji. Usługa SAP RCS 365 pozwala operatorom szybko ugruntować pozycję na zmieniającym się rynku, zainteresować abonentów nowymi usługami w zakresie komunikatorów IP i wykorzystać podstawowe zalety posiadanej sieci.

Aplikacja mobilna SAP do bezpiecznego i łatwego zarządzania treściami mobilnymi

Z myślą o dużym zapotrzebowaniu na prostą i bardzo bezpieczną synchronizację oraz udostępnianie plików w przedsiębiorstwie firma SAP AG opracowała rozwiązanie SAP® Mobile Documents. Nowe rozwiązanie do zarządzania treściami mobilnymi ma zwiększyć produktywność użytkowników, zapewniając jeden punkt dostępu do osobistych dokumentów biznesowych i treści korporacyjnych za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego. SAP Mobile Documents to autonomiczne oprogramowanie, które w połączeniu z wiodącym w branży1 rozwiązaniem do zarządzania urządzeniami mobilnymi SAP® Afaria® ma umożliwić klientom dostęp do kompletnej platformy zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie (EMM), pozwalającej zabezpieczyć urządzenia mobilne, aplikacje i treści.

Nowe rozwiązanie SAP® Mobile Documents zostało przetestowane przez pracowników firmy SAP, ponieważ producent sam z powodzeniem z niego korzysta. Z myślą o zaspokojeniu wymagań w zakresie bezpieczeństwa na poziomie biznesowym, które do tej pory były ignorowane przez standardowe rozwiązania do zarządzania treściami mobilnymi, firma SAP opracowała wewnętrzną wersję rozwiązania SAP Mobile Documents. W rezultacie szerokiego zastosowania tej wersji wśród ponad 11 000 pracowników firma SAP podjęła decyzję o wprowadzeniu rozwiązania na rynek.

Firmy Ericsson i SAP prezentują nowe, zintegrowane rozwiązania M2M oparte na chmurze

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na technologie komunikacji między urządzeniami (Machine to Machine — M2M) firmy Ericsson i SAP podpisały porozumienie o wspólnym wprowadzeniu na rynek i sprzedaży rozwiązań i usług M2M opartych na chmurze, przeznaczonych dla przedsiębiorstw i dostępnych za pośrednictwem operatorów na całym świecie. Rozwiązania będą oparte na połączonej ofercie oprogramowania udostępnianego w formie usługi (software-as-a-service — SaaS), opracowanego przez firmy Ericsson i SAP w ramach technologii M2M. Oferta łączy w sobie możliwości usług, rozwiązań, technologii i infrastruktury operatorów sieciowych firmy Ericsson, które opierają się na platformach Ericsson Device Connection Platform i Service Enablement Platform, z rozwiązaniami biznesowymi dla przedsiębiorstw SAP, opartymi na platformie SAP HANA®.

Te nowe rozwiązania i usługi pomogą przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność najważniejszych procesów biznesowych, takich jak konserwacja, usługi zdalne, zarządzanie zapasami, logistyka i zarządzanie transportem drogowym, obsługa automatów wrzutowych i zarządzanie obsługą klienta.
Wspólna infrastruktura M2M i rozwiązania dla poszczególnych branż będą udostępniane przez operatorów jako usługa dla przedsiębiorstw. Ericsson i SAP omawiają już ten model z operatorami.

SAP i Portugal Telecom chcą zaoferować platformę przetwarzania w chmurze SAP HANA® producentom oprogramowania i klientom

Firma SAP poinformowała o rozszerzeniu zakresu globalnej współpracy z operatorem Portugal Telecom, w ramach której rozwiązania będą budowane w oparciu o platformę przetwarzania w chmurze SAP HANA®, dostępnej na platformie SmartCloudPT. Rozwiązania SmartCloudPT nie wymagają żadnych inwestycji początkowych i są oferowane w ramach modelu płatności dostosowanego do własnych potrzeb (pay-as-you-go), który pozwala klientom skalować rozwiązanie w ramach potrzeb, wtedy gdy jest to potrzebne. Wykorzystując sukces dwóch istniejących rozwiązań SmartCloudPT, wspierających platformę SAP HANA, firmy SAP i Portugal Telecom nawiązały współpracę i planują udostępnić wersję deweloperską aplikacji SAP® Business One, będącej wariantem platformy SAP HANA®.

SAP i WIS TELECOM jednoczą siły, aby obsługiwać transmisje głosowe IPX na całym świecie

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami głosowymi IP eXchange (IPX) firmy SAP i WIS TELECOM S.p.A., wiodący operator telekomunikacyjny, poinformowały o podpisaniu umowy, w ramach której obie strony połączą siły i wspólnie zaspokoją potrzeby operatorów sieci komórkowych w zakresie kompleksowego rozwiązania IPX obsługującego wiele usług, którego zaletami będą wyższa jakość i przejrzysta struktura kosztów. Podpisana umowa rozszerza zasięg ekosystemu partnerów SAP na sektor usług IPX na całym świecie.

SAP umożliwia klientom katarskiego operatora Qtel przesyłanie pieniędzy do dowolnego miejsca na świecie przy użyciu telefonu komórkowego i narzędzia

Firma SAP poinformowała, że firma Qtel, wiodący operator telekomunikacyjny w Katarze, przeprowadziła integrację platformy mobilnej SAP® pod kątem udostępnienia przelewów pieniężnych MoneyGram za pośrednictwem usługi Qtel Mobile Money. Integracja pozwoliła zwiększyć liczbę lokalizacji docelowych, do których klienci Qtel mogą wysyłać pieniądze za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W rezultacie operator Qtel jest w stanie zapewnić klientom usługi przelewów mobilnych pozwalające wysłać pieniądze praktycznie do każdego miejsca na świecie. Bezpieczny, wygodny i globalny przelew pieniędzy można zrealizować w zaledwie 10 minut.

Więcej informacji na temat komunikatów firmy SAP podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP.

1Raport IDC, „Worldwide Mobile Enterprise Management Software 2012 – 2016 Forecast and Analysis and 2011 Vendor Shares (Mobilne, globalne oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem — prognozy na lata 2012 – 2016, analizy oraz udział producentów w rynku w roku 2011)”, Stacy Crook, wrzesień 2012 roku.

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki organizacjom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Rozwiązania SAP znajdują zastosowanie zarówno na zapleczu firm, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Z aplikacji i usług SAP korzysta ponad 232 000 klientów na świecie, którzy dzięki nim mogą skutecznie prowadzić działalności w sposób przynoszący zyski, szybciej dostosować się do nowych warunków oraz stale się rozwijać. Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.com.pl.

Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews i @sustainableSAP.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, a href=”mailto:dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com”>dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com