>

SAP oferuje firmom MŚP pełniejszą kontrolę i wgląd w prowadzoną działalność dzięki rozwiązaniu SAP Business One, opartym na platformieSAP HANA®

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG zaprezentowała SAP® Business One na platformie SAP HANA® — pierwsze rozwiązanie do zarządzania firmą dla małych i średnich przedsiębiorstw oparte w całości na technologii „in memory”. Jest to skalowalna aplikacja w przystępnej cenie, wyposażona w funkcje analityczne, która pozwala małym przedsiębiorstwom realizować transakcje na dużych wolumenach danych w czasie rzeczywistym. Informacja ta została ogłoszona na targach CeBIT 2013 odbywających się w dniach 5–9 marca w Hanowerze.

Nowa wersja systemu SAP Business One, oparta na platformie SAP HANA, zapewni małym firmom niezbędne wsparcie prowadzenia biznesu w ramach jednego interfejsu użytkownika. Pomoże w kompleksowy sposób obsługiwać procesy biznesowe — od poziomu operacyjnego do strategicznego, z zapewnieniem większej przejrzystości i kontroli. Aplikacja SAP Business One w wersji na platformie SAP HANA pozwoli przedsiębiorstwom radykalnie skrócić czas oczekiwania na raporty, co zwiększy produktywność pracowników oraz efektywność podejmowania decyzji. Szybkość oferowana przez przetwarzanie „in memory” pomoże małym firmom poradzić sobie z problemami, które wcześniej wydawały się nie do rozwiązania. Użytkownicy będą pracować efektywniej, wykorzystując gotowe funkcje aplikacji gwarantujące większy komfort obsługi. Dostępne funkcje obejmują m.in. wyszukiwanie danych korporacyjnych oraz zaawansowane, interaktywne analizy operacyjne. Pozwalają one pracownikom efektywniej wykorzystywać informacje podczas codziennej pracy.

Możliwość uzyskania bardziej szczegółowego wglądu w analizy operacyjne pozwoli małym i średnim firmom usprawnić procesy biznesowe przy użyciu platformy opracowanej z myślą o skalowalności i wyższej wydajności systemów w środowisku wielu użytkowników pracujących równocześnie. Nowa aplikacja oparta na platformie SAP HANA umożliwi integrację technologii „in memory” z systemami SAP Business One działającymi w przedsiębiorstwach. Wersja systemu SAP Business One na platformie SAP HANA oferuje wgląd w dane biznesowe w czasie rzeczywistym z poziomu tego samego systemu, który obsługuje przetwarzanie transakcji. Dzięki temu nie jest już potrzebna oddzielna hurtownia danych, co przekłada się na niższe koszty i uproszczenie infrastruktury informatycznej. Oprogramowanie SAP Business One na platformie SAP HANA pozwoli małym firmom radzić sobie z szybkim rozwojem dużych zbiorów danych (Big Data) wynikającym z konwergencji danych z serwisów społecznościowych, jak również danych dotyczących urządzeń, sprzętu i organizacji korporacji.

Rozwiązanie SAP Business One oparte na SAP HANA jest sprzedawane za pośrednictwem sieci partnerskiej SAP, w Polsce jest dostępne poprzez sieć partnerów SAP Business One. Wśród nich trzy firmy mają już doświadczenia z platormą SAP HANA: firmy Altab, CompuTec i Supremis wdrożyły ją u siebie na potrzeby własne i przyszłych klientów w zakresie analityki biznesowej, a także w zakresie transakcyjnym.

„Ze względu na korzyści, takie jak wyższa wydajność i skuteczniejsza obsługa rozrastających się wolumenów danych, rozwiązanie SAP Business One na platformę SAP HANA powinno być automatycznie wybierane przez naszych nowych klientów” — powiedziała Cindy Jutras. „Natomiast obecni klienci będą musieli gruntownie przeanalizować wszystkie aspekty migracji do nowego środowiska. Nie powinni zakładać, że małe i średnie firmy korzystają z małych zbiorów danych. Nie można również lekceważyć znaczenia szybkości przetwarzania danych”. – dodała.

Obecnie system SAP Business One na platformie SAP HANA jest dostępny w ograniczonym zakresie dla wybranych projektów pilotażowych, w tym m.in. został wdrożony m.in. w takich firmach jak: Tian’An Agriculture Development (Chiny), Glooobal GmbH (Niemcy) , Star Dental (Indie), Sforza International B.V. (Holandia) czy Goldfarb, dystrybutor artykułów metalowych i wyposażenia z Urugwaju:

„Podstawowym celem jest dla nas zdobycie pozycji lidera wśród dystrybutorów artykułów metalowych, porcelany i wyposażenia domu, jak również dostawców usług w tym zakresie na terenie Urugwaju. Nasza oferta produktów ma dla naszych klientów kluczowe znaczenie i decyduje o ich możliwościach biznesowych” — powiedział Jorge Tocar, dyrektor ds. informatycznych w firmie Goldfarb. „Korzystając z oprogramowania SAP Business One na platformie SAP HANA, będziemy w stanie analizować nasze towary w czasie rzeczywistym i mieć większą kontrolę nad transakcjami”. – dodał.

Dodatkowe informacje można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można też śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakty z mediami:
Angelika Pfahler, +49 (6227) 7-63596, angelika.pfahler@sap.com (strefa czasowa CET)
Torrey Fazen, Burson-Marsteller, +1 (617) 912-5401, torrey.fazen@bm.com (strefa czasowa EST)
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com