Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny dołącza do programu SAP® University Alliances

SAP NEWSBYTEUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dołączył do programu SAP® University Alliances. Umowa została podpisana 6 marca podczas targów CeBIT 2013 w Hannowerze. Uniwersytet reprezentował dr inż. Maciej Pondel, adiunkt w Katedrze Systemów Sztucznej Inteligencji w Instytucie Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów. Ze strony SAP umowa została podpisana przez Ann Rosenberg, szefową programu SAP University Alliances.

Unwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to czwarty uniwersytet w Polsce, który dołączył do programu. Zgodnie z umową SAP udzieli uczelni bezpłatnych licencji na oprogramowanie i pomoże włączyć je do programu nauczania. Ze względów organizacyjnych uczelnia będzie stowarzyszona z Uniwersyteckim Centrum Kompetencyjnym (University Competence Center — UCC) na Politechnice w Monachium. UCC ponosi pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie i utrzymanie rozwiązań SAP wdrożonych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. UCC opracowuje również koncepcje nauczania, organizuje szkolenia dla wykładowców i przygotowuje programy nauczania.

„Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przystąpić do programu SAP University Alliances, co stawia naszą uczelnię w pierwszym szeregu najbardziej innowacyjnych polskich uczelni wyższych” — powiedział dr inż. Maciej Pondel. „Włączenie oprogramowania SAP do naszego programu nauczania pomoże nam wyszkolić kompetentną, kreatywną i zmotywowaną młodą kadrę, przygotowaną do pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach naszego regionu”.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu został założony w 1947 r. jako prywatna Wyższa Szkoła Handlowa. Obecnie ma cztery wydziały: Nauk Ekonomicznych; Zarządzania, Informatyki i Finansów; Inżynieryjno-Ekonomiczny oraz Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Zatrudnia 784 nauczycieli akademickich (w tym 142 profesorów), w bieżącym roku akademickim studiuje tam 17 000 studentów. WUE wykształcił ponad 70 000 absolwentów i ma prawo do nadawania zarówno stopnia doktora, jak i tytułu profesora.

Program SAP University Alliances jest globalnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczy 1 300 uczelni z ponad 70 krajów. Za pomocą programu firma SAP promuje praktyczne podejście do nauczania uniwersyteckiego przez zapewnianie wykładowcom i studentom na całym świecie lepszego dostępu do innowacyjnych technologii SAP. Program jest przeznaczony dla uniwersytetów i szkół policealnych, które chcą włączyć oprogramowanie SAP do swojego programu nauczania.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.news.sap.com oraz na stronie SAP poświęconej targom CeBIT: www.sap-cebit.de/en/. Informacje o firmie SAP można też śledzić w serwisie Twitter: @sapcebit i @SAP_UA oraz na kanałach #SAP i #CeBIT13.

Informacje dla prasy:
Iris Eidling-Kasper, SAP AG, +49 (0) 62 27-76 57 97, iris.eidling-kasper@sap.com
Stephan Ester, Burson-Marsteller, +49 (0) 69-2 38 09-62, stephan.ester@bm.com
Infolinia SAP dla prasy: +49 (0) 62 27-74 63 15, press@sap.com
Ann Rosenberg, SAP AG, +45 2923 3340, ann.rosenberg@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com