INEA wdroży rozwiązania SAP CRM

Wdrożenie poprowadzi zespół SAP Consulting z wykorzystaniem metodyki Agile i rozwiązań do szybkiego wdrażania SAP Rapid Deployment Solutions

WarszawaFirmy SAP Polska oraz INEA S.A. poinformowały o podpisaniu umowy na wdrożenie rozwiązań SAP CRM, portalu samoobsługi klienta oraz aplikacji mobilnych. INEA jest największym w Wielkopolsce operatorem telekomunikacyjnym, świadczącym zaawansowane usługi telekomunikacyjne dla Klientów indywidualnych i biznesowych. Wdrożenie realizują konsultanci SAP Polska przy współpracy Partnerów – firm Infovide Matrix oraz Finnsoft.

Realizowane obecnie wdrożenie jest kolejnym etapem kompleksowej implementacji systemów SAP w INEA. Firma wdrożyła contact center SAP Business Communications Management (SAP BCM), które usprawnia pracę call center. Wdrożenie aplikacji SAP CRM, portalu samoobsługowego oraz aplikacji mobilnych ma na celu podniesienie jakości usług oraz zapewnienie najwyższych standardów obsługi klienta – kluczowego obszaru działalności firmy, a także zwiększenie jej konkurencyjności. Po zakończeniu wdrożenia wszyscy klienci INEA: ponad 160 tys. klientów indywidualnych i ponad 5 tys. klientów biznesowych, będą obsługiwani przy wsparciu rozwiązań SAP.

Projekt realizowany jest z wykorzystaniem koncepcji SAP Rapid Deployment Solutions (SAP RDS), w oparciu o nowatorską metodykę wdrożeniową Agile. Rozwiązania SAP RDS zapewniają klientom pakiet najlepszych praktyk w procesach biznesowych, krótki czas wdrożenia oraz ściśle określone koszty prowadzonego projektu. Pozwalają również na uzyskanie bardzo szybkich rezultatów wdrożenia. Agile, nowatorska metodyka zarządzania projektami biznesowymi, polega na opracowaniu kilku prototypów rozwiązania, które są weryfikowane przez klienta pod kątem celów, jakie aplikacja ma realizować, oraz jego oczekiwań biznesowych.

Wdrożenie w INEA jest jednym z pierwszych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym SAP wykorzystuje metodykę Agile. Pierwszy prototyp systemu zostanie wykonany w oparciu o pakiety SAP RDS w zakresie sprzedaży, marketingu, serwisu oraz obsługi reklamacji.

Rozwiązania SAP CRM oraz portal samoobsługowy mają na celu umożliwienie klientom INEA zarządzenia wykupionymi usługami, zamawianie usług dodatkowych oraz kontroli stanu rozliczeń bez konieczności kontaktu z infolinią czy biurem obsługi klienta.

Aplikacje mobilne będą tworzone w oparciu o rozwiązania SAP Syclo – aplikacje dla pracowników wykonujących pracę w terenie. Umożliwią one przedstawicielom firmy INEA, świadczącym usługi sprzedażowe i serwisowe bezpośrednio u klienta, zdalny wgląd w informacje na temat klienta, historii jego zamówień, stanu jego usług, stanu płatności w dowolnym miejscu i czasie. Pozwolą też wprowadzić do systemu informacje uzyskane podczas realizacji zlecenia u klienta. Aplikacje mobilne będą przeznaczone dla działów sprzedaży oraz serwisu INEA.

O wyborze rozwiązań i usług SAP zdecydowały m.in. doświadczenie i kompetencje działu SAP Consulting w realizacji projektów SAP CRM i SAP Rapid Deployment Solutions, pozwalające na spełnienie nietypowych i złożonych potrzeb klienta. Ważne było także nowoczesne podejście do realizowanych wdrożeń i możliwość wykorzystania metodyki Agile.

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki organizacjom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Rozwiązania SAP znajdują zastosowanie zarówno na zapleczu firm, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Z aplikacji i usług SAP korzysta ponad 232 000 klientów na świecie, którzy dzięki nim mogą skutecznie prowadzić działalności w sposób przynoszący zyski, szybciej dostosować się do nowych warunków oraz stale się rozwijać. Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.com.pl.

O INEA S.A.
INEA jest największym w Wielkopolsce alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, który świadczy zaawansowane usługi telekomunikacyjne w oparciu o sieci światłowodowe, w tym sieci NGN (New Generation Network) oraz szerokopasmową sieć bezprzewodową w technologii WiMAX w najnowszym standardzie IEEE 802.16e. W zasięgu sieci kablowej jest ponad 200.000 gospodarstw domowych w Wielkopolsce. INEA dostarcza zintegrowane usługi telekomunikacyjne – telewizję cyfrową, Internet stacjonarny i mobilny oraz telefonię stacjonarną i komórkową. Obecnie z jej usług korzysta ponad 160.000 gospodarstw domowych i ponad 5.000 firm. Do końca 2013 roku zasięg WiMAX INEA ma pokryć do 70 proc. powierzchni województwa.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Kinga Podraza-Myszkowska, INEA SA, +48 600 092 124, kinga.podraza-myszkowska@inea.com.pl